Çarşaflı Yobazlar Çağdaş Türbanlılar.

Kuranla hükmü sabit olan tesettür emrini tam hakkıyla uygulamaya çalışan bayanlara karşı laik ve çağdaş tabir edilen kesimler yıllardır bir düşmanlık içerisindeler. Çarşafı benimseyerek örtünen kadınları yobaz olarak nitelendirdiler.Onları gerici ve örümcek kafalı olarak yorumladılar.O mübarek kadınlardan bir şeyler görüp hayvani duygularına prim vermedikleri için onlara yobaz diyerek iftiralar attılar.Onların bedenlerini sömürüp onların bedenlerine pis gözleriyle ulaşamadıkları için onlara karşı hep bir düşmanlık beslediler.O bayanların iffet,haya,edep ve ilimleri onlar için hiç hükmündeydi.onlara göre kadın çağdaş olmalıydı açılıp saçılıp kendisini erkeklere satmalıydı.Erkeklerin göz ve beden zevklerini tatmin etmeliydi.Onun istedikleri gibi sömürmeliydiler.Nefislerinin işine gelmeyen giyimlerine asla tahammül edemediler.Onlar için ifet,namus ve şeref denilen kavramlar boş ve gereksizdi.bunlara örtüyle sahip çıkanlara daima düşmanlık ettiler.Bunların başında çarşaflılar geliyordu.Düşmanlık ettikleri bu tesettürlü bayanlar sadece inançları gereği yaşıyorlardı.Erkeklerin pis,alçak ve menhus duygularına karşı fıtratlarından olan korkaklık hissiyle örtüye girmişlerdi.Eşlerine sadakatlerini kırmamak için başkalarının eşlerini yoldan çıkarmamak için örtüye girmişlerdi.bu halleriyle sadece Allahın emrine itaat ediyorlardı.Ortada yobazlık ve gericilik diye bir durum yoktu.değersiz ve adi bir cazibe ve et parçası olmaktansa çarşaflı olmayı tercih etmişlerdi.Zalim ve alçakların ayakları altında zulüm çekmemek için örtünmüşlerdi.Onlara yobaz diyenlerin böyle çirkince bir söze hakları asla yoktur.Yobaz insan demek dini yozlaştıran demektir.Çarşaflılar ise yobaz değil dinleri için örtünenlerdir.eşinden başkasına cazibesini ve güzelliğini göstermek istemeyenlerdir.Güzelliğini ve cazibesini sadece eşine saklayanlardır.Güzelliğini ve mahrem yerlerini herkese peşkeş çekmeyenlere yobaz denilmez.Onlara yobaz iftirası atanlara yobaz denir.

Müslüman bayana örtüsünden dolayı yobaz diyenlere hak vermiyorum. Ama Müslümanlık adına örtüsünü yozlaştırıp turbana ve çeyrek tesettüre çevirenlere yobaz derim. Yobaz denilecekse bunlara denilmeli. Çünkü ellerindeki örtü şablonu öyle acayip ve garayip bir haldedir ki onların örtüsünün şekli ne dinde ve mantıkta vardı.Allahın emrini tam olarak uygulayıp örtünen bayanlara yobaz demek insafsızlık olurken Allahın emrini saptıran ve ayetleri tersten okuyup değiştiren ve İslami örtüyü yozlaştırıp bozanlar ve onu ruhunu öldürüp alay konusu haline getirenlere yobaz denilmelidir.Çarşaflı çağın gerisinde kalan,medeniyeti takip etmeyen insanlar değildir.Onun aklı fikri ilmi ve nazarı o kadar geniştir ki ta dünyadan çıkıp başka elemleri bile gider.Sadece kocasının özelidir.Başkalarına sadece hava aldırır.İlla birilerine yobaz yaftası vurulacaksa buna layık olanlar ve yakışanlar türbanlılar olabilir.çünkü onlar kuranın emrini saptıran ve amacının dışına çıkararak bozanlardır.Örtüyü işerine geldiği şekle sokan onlardır.Eskiden Müslümanlara yobaz diyenlere kızardım.müslüman yobaz olamaz derdim.Ama anlıyorum ki onların dediği yobazlık gerçek manada örtünenler için asla denilmezse de gerçekten yobaz olanları çoktur.İşte yobazlığın başrolünde oynayan türbanlı fırıldaklar.Haya ve iffet fukarası poşet kafalılar.İslamı karalayan ve islamı nefislerine ve modaya uyduran ve her geçen gün sayıları çoğalan abajur kafalılar.asıl yobaz bunlardır.çağdışlık kisvesi giymiş ahmaklar asıl yobazlardır.Herkesimden insanların rahatsızlık duyduğu bir kesim medeni olamazlar.İslamda yobazlık yoktur ancak islamı yozlaştırmaya çalışanlar yobaz olabilir.başını örtüp bedenini açmak yobazlık değimlidir.başını örtüp yüzünü boyamak yobazlık değimli dir

Toplumun büyük bir kesiminin rahatsızlık duyduğu ve islamda böyle bir tarz giyim yoktur derken, bir kısmı ise sevinip Müslüman bayanları artık soyulmuş, çağdaşlaşmış, güzelleşmiş ve değişmiş dedikleri kesimler işte bu yobaz kesimdir. Bun yobaz kesim öyle bir noktaya gelmiştir ki giyim noktasında artık çarşaflı bayanları gerici ve yobaz kendilerini ise çağdaş olarak görmeye başlamışlardır. Bu çağdaş türbanlılar öyle zannetseler de insanlar ve Allah katında asıl yobaz kendileridir. bu zıvanadan çıkan ve diniyle çelişen ve islamı yozlaştıran kesimler için peygamber efendimiz giyinik çıplaklar hadisini söylemiştir. Bu abdest kaçıran, cazibe saçan, tesettürü tersten okuyan yobazların zararı sadece kendilerine değil islama da büyük zarar verdikleri ortadadır. İslamda yobaz aranacaksa kara çarşaflı veya tesettürlü bayanları yobaz görmemelidir. Çünkü onlar inançları gereği örtünüyorlar. Ve tesettürün şartlarına riayet ediyorlar.Allahın emirlerini uyguluyorlar.Onlara yobaz demek yerine Allahın emri diye başını örtüp şeytanın emriyle başka yerlerini açanlara yobaz denilmedir.Erkeklerin tecavüzüne fırsat veren yerlerini açıp erkeklerin ilgi duymadığı yer olan başlarını örtenlere yobaz denmelidir.Allahın emrini sadece saçın üç tane kılına hapsedenlere yobaz denmelidir.Milletin imanlarına zarar veren yerlerin başında gelen bacaklarını açıp başlarını örtenlere yobaz denmelidir.Allahın ayetlerine iftira edip nefislerine fetva verenlere yobaz denmelidir.Allahın emrine uymayan şekilde örtünüp Allah için örtünüyoruz diyenlere yobaz denmelidir.Tesettürün bütün bedeni setr etmek olduğunu bilmeyenlere yobaz denmelidir.Müslümanın yobazı türbanlı olanlardır.Müslümanın yobazı Allahın emrini yozlaştırıp nefsine uydurandır.Müslümanın yobazı islamı kötü temsil edendir.Müslümanın yobazı islamı olduğundan farklı gösterendir.Yoksa kuran ve sünnete göre örtünenlere yobaz demek iftira olur.İslama örtüsüyle küfrettirenlere yobaz denilmesi yerinde olur.İnandığı gibi yaşayanlara yobaz denilemeyeceği gibi inandığı gibi yaşamayanlara yobaz denilir.İnancıyla çelişip inancıyla çelişmekten rahatsızlık duymayana yobaz denilir.Yoksa çarşaflı kadın medeni ve akıllıdır.Örtüsü onu dünyevi hiçbir helal lezzetten geri bırakmaz ve alıkoymaz.İzzetiyle yaşar iffetiyle ölür.Vesselam.
  • tahkik
  • 7.930

4 yorum

ALLAH BENI CENNETE KOYARSA TABI

HAKKINA GIRDIM :(((( AMACIM KIMSEYI YAKMAK DEILDI AMA NEFSIME YENILDIM... SU SADAKA OLAYINI EN KISA ZAMANDA YAPACAGIM INSLLAH...BEN O CARSAF OLAYINI COK SAVUNDUGUN ICIN DEMISTIM... BI SAKAYDI SINIR KONTROL EDEMEME PROBLEMIM VAR GIDIP GELIYO...

24.07.2011 - kül kedisi

ortu bu kadar onem li mi

evet... islami cok seviyorum her emrini yapamzsamda yuregimde yasiyorum namazimi kilip zikirlerimi yapiyorum ve ortundum....ama bu ortu olayi beni ikilem de birakti ... ben Allahin emri diye suphesiz ki sorgulayamam ama bunu bu kadar namus, iffet, iman gostergesi yapmalarina dayanamiyorum ... evet Allah icin ortundum fakat yanlis bir hareket yapan bi dinci yuzunden ikilem de kaldim...bir ortu gercekten namus mudur gercekte iman gostergesimidir diye ortu karsiti insanlarla gorustum bu insanlar bana ''bir erkek senin gogus dekoltenden etkileniyorsa o onun sorunun senin sorunun deyip beni biraz hafifletiler ve eklediler ''Güzel, alımlı, çirkin, dişi ya da her ne özellikte olursa olsun, bir kadın asla kapanmamalıdır.
Kadının kendi varolma sebebine ters bir hareket bu. Sizler dünyadaki ender güzelliklerden
birisiniz. Annemiz, bacımız, kardeşimiz ve aşkımız olarak hep güzelliklere layiksınız." ben ikilemde kaldim ilk etapta fakat sonra yine vazgectim bi dincinin yanlisi yuzunden yolumdan donmemek adina ....evet biliyorum onemli olan kalp guzelligi ... kalp tek basina buyuk yuce organ onu devamli temizlemek zorundayiz fakat ortude tek basina bi anlam ifade etmedigini anlamis bulunmaktayim ... vazgecmiyecegim ne kadar ikilemde olsamda vazgecmemeye calisacagim en azindan

22.07.2011 - kül kedisi

Allah seni cennetine koysun! bana niye kızıyorsun.

Allah seni cennetine koysun niye kızıyorsun ki her şeye.ben sadece tesettür sadece çarşafla olur demiyorum ki en güzel tesettür çarşafla olur diyorum.sadece kuran emirlerini doğru okumak gerekir diyorum.allahın emirlerini daha güzel uygulaümak gerekir diyorum.bana kızıp ta çarşaflılara sayfını yitirme.ben sadece kadın veya erkek olsun herkesin iman kalitesini sünnet kalitesini islam kaletesini yükseltmesi amacı güdüyorum.dünyevi işlerini tam güzel eksiksiz yaperken aheret işlerini yarım yamalak yapmamalarını istiyorum.terzi güzel bir gelinlik yaparken parayla tutup gelinliği gildirdiği kadın üzerinde gelinliği güzelleştirmek için onu model yapar.onun üzerinde gelinliği kısaltır keser biçer diker şekil desen ve güzellik vermeye çalışır.model olan kadın terziye dese ki beni güzelliştiren bu gelinliği niye kısaltıp uzatıp beni kaldırıp oturtup bana zahmet verip gelinliği çirkin ediyorsun.dese o kadın ne kadar ahmak olduğunu herkes anlamaz mı.halu ki sen paranı almışsın vazifen sadece modellik yapmaktır.tabiki seni kaldıracak indiricek oturtacak elbiseyi kesecek uzatacak senin hakkın yoktur ki bir şey dimeye.öylede şimdi allahın emrettiği örtüyü üzerlerine giyenler onu kendi ktafalarına arzularına göre kısalttığı zaman bozup çirkinleştirdiği zaman o insana mudahale edeceksin ki onu çirkin etmesin.peygamber efendimiz evine gelen baldızına böyle giyim olmaz şuraları buraları kapat deyip yüzünü dönmemiyş mi.Hz aişe validemiz evinre gelen bir kadına nur süresine inanan bir bayan böyle örtünmez dememiş mi.Hz ömer kendisine getirilen daracık elbiseleri eşlerinize giydirmeyin dememiş mi.kuran sünnet alimler veliler islama uymayan halleri sergileyenlee karşı ihtar,uyarı ikaz edici konuşmamış mı.tabiki konuşmuş.
bugün masumiyeti öldürülürdüğü için örtü fitneye dönmemiş mi.örtünün içerisinde ki kadınlar cazibedar şekle bürünerek erkeklerin fantazilerini süsleyen hale gelmemişmi.erkeklerin şefkatini değil şehvetlerini celp eden hale gelmemişle mi.cevabınız evet olacak..
hem çarşaf kadar kocaman taşı nereden bulacaksın ve kafama düşüreceksin ki.göktaşı düşsün diye başıma bedduamı edeceksin.allah seni affetsin.öyle böyle şöyle beddualar etme emi kardeşim.hayır duası et.

Hayat gayeyi maksadını bilenlere güzeldir
Bilmeyenlere ise zehir zıkkım bir gazeldir.!
************************************************
Boş ve abes sözlerin maskaralığını yapmaktansa
güzel sözlerin hamallığını yapmayı tercih ederim.!

22.07.2011 - tahkik

carsafli kadar basina tas dussun emi abi ?

ya benim carsaflilara saygim varda ama bukadar carsaf crsaf demen sinir ediyo adami

21.07.2011 - kül kedisi

Konular