Hayat

Eşinin Küfrüne,Dayağına ve Şiddetine Maaruz Kalan Bayanlar

Esim bana şiddet uyguluyor ve kötü küfür ediyor

Ziyaretçisi (üye değil)

Hayatımıza Renk, Eğlence ve Lezzet Katan Şeylerin Gerçek Mahiyeti

Hayatımıza lezzet, zevk, keyif ve mutluluk ve güzellik katan her şey aslında iki hikmete bakar. Birincisi insanoğlunun almış olduğu ve alacağı bütün keyif, lezzet ve zevkler daha büyük, güzel, kalıcı ve daimi olan lezzetlere iştiha uyandırmak ve o kalıcı baki lezzetleri talep edecek fiil ve hareketlere yönlendirerek kalıcı lezzetleri kazanmak ve elde etmek için gayret ve çaba göstermesi içindir. Bu lezzetler ise ahrette cennette vaat edilen lezzetlerdir.

Büyük Günahlar,Yanlışlar ve Hatalar Küçüklerin Toplamıdır

Büyük yanlışlar küçük yanlışların toplamıdır. Bütün büyük hatalar küçük hataların toplamıdır. Bütün büyük kusurlar küçük kusurların toplamıdır, Bütün büyük günahlar küçük günahların toplamıdır. Bütün büyük zinalar küçüklerin toplamıdır. Küçük damlalar büyür selleri, küçük yağmurlar büyük sağanakları, küçük rüzgârlar büyük kasırgaları netice verir. Hep küçük gördüğümüz basit gördüğümüz ne olur dediğimiz bir kereler binler defalara döner. Bir kereler milyonlara ulaşır.

Türkiyenin 15 Büyük Baş Belası…

Türkiyenin başına bela olan onlarca belki yüzlerce irili ufaklı unsurlar var.Ama on beş tanesi ülkenin huzurunu,ahlakını,güvenini ve asayişini bozuyor.Bunların belki çoğunu insanlar biliyor ama koymadığı için teşhis edemiyor.Milletin hayatını,ahlakını,dinini,huzur ve emniyetini bozan unsurlar şunlardır.

Ölüm Karşısında Söylenecek En Güzel Söz ‘Allahtan Geldik Ona Döneceğiz'

Dünya hayatının neticesi ahirete baktığı için sefası rahatı ve refahı yanında elemi kederi ve acısı da vardır.Hiç bir insanı yoktur ki bütün bütün rahatlık,huzur ve mutluluk içerisinde ömür geçirsin.Her hayatın içerisinde belalar,hastalıklar,musibetler ve kederler vardır.Hayatını güllük gülüstanlık içerisinde geçiren hiçbir insan yoktur.Ölüm keder acı felaket her insana uğrar.Herkes bela musibet hastalık veya farklı bir şekilde imtihana tabi tutulur.İmtihanlar kiminde ağır geçer, kimisinde daha hafif olur.Belalar musibetlerin büyüklüğü insanlara göre değişir.Bela musibetlerin büyüğü önce peyga

İman Hakikatleri İmanı Artırmak için Vesiledir

İman hakikatleri insanların imanlarını artırmalarına vesile olan sebeplerden biridir. Allah’ın yaratmış olduğu canlıların mucizevî özelliklerini öğrenmek, O’nun gücünü ve kudretini daha iyi kavramamız açısından son derece önemlidir.
İnsan vücudundaki muhteşem sistemleri, evrendeki kusursuz düzeni, besinlerdeki vitaminleri, mevsimleri, suyu, havayı, hayvanlardaki mucizeleri ve sayısız yaratılış delillerini düşünün… Her biri ayrı bir mucizeyi içeren bu bilgileri öğrenmek imanımız için büyük fayda sağlayacaktır.

Allah'ın Yaratma Sanatı Kelebekler

Görünümüyle ve birbirinden farklı desenleriyle insanda hayranlık uyandıran kelebekler, Allah’ın benzersiz yaratma sanatının birer tecellisidirler.
150.000 kadar türü olan kelebeklerin vücutları, kiremit dizilişi şeklinde renkli pullarla örtülüdür. Kanatlar bu pulların üst üste dizilmesiyle meydana gelir. Pulların dizilişinde öylesine bir simetri vardır ki, iki kanat üzerinde bulunan desenler birbirinin aynıdır.

İdamın Olmadığı Bir Ülkede Asayiş ve Adalet Olmaz.

Dinimiz toplumda huzur, emniyet, selamet ve adaleti sağlamak için kalplere ahlak ile manevi bir yasakçı getirdiği gibi maddi olarak da caydırıcı olacak cezalar da getirmiştir.Bu cezalardan birisi idamdır.İdam cezası kuranın kısasa kısas hükmüyle sabittir.Bu hüküm ve öteki yaptırımlar ile İslam hukuku suçların önünün işlenmeden almayı hedeflemiştir.Böylelikle suça yönelecek olan kişi haksız yere birisini öldüreceği zaman,yada namusuna ve ırzına saldıracağı zaman kendisinin de idam edileceğini bildiği için o suçu işlemekten vazgeçecektir.Bu yaptırım ve tehdit sayesinde hem karşındakinin canı kur

İnsanı Yaşatan Ümittir. Ümidini Yitiren Her şeyini Yitirir.....

İnsanı yaşatan ve ayakta tutan inanç olduğu gibi inancı ayakta tutan dahi ümittir. Kim ümidini yitirirse her şeyini yitirmiştir. Ümitsizlik denilen katil mutlulukları tahrip ettiği gibi hayatı dahi katleder.

Peygamberin Eşine Olan Sevgisi Kördüğüm Aşktır..

Hz Peygamberin biricik eşi, Hz Ebu Bekirin kızı ve müminlerin annesi Hz Ayşe bir gün Efendimize Yemenli 11 kadının hikayesini anlatır. Anlatılan kadınlar içerisinde Ümmü Zerr adlı kadının sevdiği ve muhabbet ettiği eşinin kendisini bırakıp başka bir kadını almasına rağmen eski eşi Ebu Zerr’in cömertliğini ve iyiliğini unutmadığını anlatır. Bu hikaye karşısında Efendimiz: ”Korkma ya Ayşe, Ben Ebu Zerr gibi yapmam. Seni boşamam. Biz hep birlikte yaşayacağız.” Deyince Hz Ayşe, Efendimizin kendisine olan sevgisini ölçmek için ona sorar.

Alçalan İnsanlığımız ve Şaha Kalkan Hayvanlığmız..

“Yapmayın ben daha çocuğum” diyen bu cümleler bir kız çocuğun çığlıklarıdır..Sosyal hizmetler kız yurdunda korunmaya alınan 13 yaşında ki N.Ç adlı bu kız çocuğu 26 kişi tarafından tecavüze uğramış yada onlara para karşılığı satılmıştı.Psikolojisi bozulan ve bütün değerlerini yitiren bu kızcağız kaldığı kız yurdunda geceleri durmadan bu sözleri sayıklıyormuş.Uğradığı bu hayvani tecavüzler sonucu dört defa ameliyat geçirmek zorunda kalmış.İnsanlığı ölmüş hayvanlığı şaha kalkmış 26 kişi tarafından hunharca , hayvanca

Burun Estetiği Caiz midir..?

Bugün estetik veya güzelleştirme ameliyatı” olarak bilinen operasyonlarla vücut üzerinde yapılan değiştirmeler daha çok burun, çene, göğüs ve yüzü hedef alır. Bu, ruh ve ahlâk güzelliğinden ziyade, şekil ve görünüşe önem veren maddeci anlayışın teşvik ettiği bir musibettir.

İHTİYACIM

Kalan ahir ömrümün yegâne emeli sen,
Hava gibi, aş gibi sanadır ihtiyacım.
Sarsılmayan yüreğin en sağlam temeli sen.
Bir bedende baş gibi sanadır ihtiyacım…

Bir Fatiha bekleyen Makber nasıl durursa,
Silah olmadan kurşun Âdem nasıl vurursa,
Kökü su almayınca bitki nasıl kurursa,
Gözden akan yaş gibi sanadır ihtiyacım…

Temize çekiyorum mazi denilen dünü,
Huzurundan eyleme sana çevrilen yönü,
Sabitle ellerimi, korkarım mahşer günü,
Sırat’da yoldaş gibi sanadır ihtiyacım…

Renkler sende hâl bulur morum, beyazım sarım,

HAYATI DOLU DOLU YAŞAMAK....

İnsanları dinsizliğe ve ahlaksızlığa sevk etmek için geliştirilen sloganlardan biriside hayatı dolu dolu yaşayın sözüdür.Bu sözün gazına ve dolduruşuna gelen insanlar hayatı dolu dolu yaşamak uğrunda her şeylerini feda etmekle berabe büyük değerlerinden dahi vaçgeçmek derecesine gelmişlerdir.Sanki insan bu dünyaya sadece keyif sürmeye,hayatını yaşamaya,istediği gibi davranmaya gelmişler gibi bir mantık veren bu slogan ile insanların ahlaklarının içini boşalttıkları gibi ahlaksızlıkların dahi kapılarını açmışlardır.Bu sloganın ardına takıl

FARKI FARKEDEN FARUK

Doğruyu kaybedip bulamayanın nasibinde yanlış, yanıltan bulunur. İşte bu sebeple denmiş: “Galat-ı meşhur; fasih-i mehcur’dan evlâ görünür..”Doğrusu, esası kaybolup unutulunca; meşhur olan yanlış evlâ, üstün görünür. “Zaman sana uymazsa sen zamana uy..” Benim kalbime bak, kalbim temizdir. Ananın sütü gibi helal olsun vs.Doğru zannedilen bu kabil yanlışlardan kimisi küfürdür ki helaka götürür.