Kadin

Kadın Hakları Havarilerinin Gerçek Yüzleri..

8 Mart gelince kadınlar günü edebiyatı yapan bazı kadın hakları havarisi derneklere soruyorum !

1-bugüne kadar kaç kadını ,kadın tacirlerinin elinden kurtardınız

2-bugüne kadar kaç kadın ve kızın ucuz iş gücü karşısında ezilmesinin önünü aldınız.

3-bugüne kadar kaç emekçi kadını köyünde yerinde ziyaret edip onlarla su taşıdınız ve hayvanlara baktınız. Yerinde empati yaptınız.

4-bugüne kadar kaç kadının yerine bir gün bar ve pavyonlarda çalışmanın onur kırıcı halini yaşadınız.

KADIN CİNAYETLERİNDE SUÇLU ARAYANLAR!

Kadın Cinayetlerinde sorumlu arayanlar,
kadının aklını çelen pis, rezil, dizi ve filmlere baksın...

Kadın cinayetinde kabahatli arayanlar
kadını isyana çağıran Feminist akımlara baksın.

Kadın cinayetlerinde suçlu arayanlar
‘Başörtüsü kadının esaretidir” diyen Cumhuriyet yazarı Mine Söğüt, gibi adeta ‘fahişeliğin propagandasını’ yaparak genç kızlara, baba evinden kaçıp sokaklarda yaşamaları için çağrıda bulunanlara baksın.

Kadın cinayetlerinde suçlu arayanlar
Yuvayı yıkan ,kadınları boşanmaya teşvik eden İstanbul sözleşmesine baksın.

Kadın cinayetlerinde suçlu arayanlar

Toplumun Yüz Karası Ahlaksız Suikastçılar ve Kadın Düşmanları.

Dini ifsat,
Ahlakı berbat,
Namusu beş para,
Değerleri alaşağı,
Şerefi zelil,
İnsanlığı mahvetmeye çalışan iblisin çağdaş temsilcileri,
Şeytanın yoldaşları ve ahlaksızlık suikastçıları bu emellerini ve arzularını ve gayelerini gerçekleştirip, toplumu dinden, imandan, ahlaktan, insanlıktan ve değerlerden soyutlayıp hayvanlaştırmak için her türlü yöntemi tarzı ve usulü denemekten geri kalmıyorlar.

Bu sinsice, gizlice ve dessasça plan ve projelerinde farklı argümanlar, yollar yöntemler ve sistemler ve ideolojiler ve fikirleri rahatça kullanıyorlar.

Eee...Anasını Satan Kızını da Açar...

Eee… Anasını Satan Kızını da Açar…

Oktay Ekşi katıldığı bir televizyon programında “ kimin açık kimi kapalı olduğu ile bir derdimiz yok ama başı örtülü kapalı o kadar güzel bayanı gördükçe neden bu güzelliği göstermiyorlar” dedi…

.

Bu ne şimdi Allah aşkına?

Bu ne kepazelik…

.

Her şeyden önce bir kadın olarak bu söylem onur kırıcı gurur kırıcı ve kadınları aşağılayıcıdır. Ne yani adama bakın yahu, adam kadınların güzelliklerini göremiyor diye kapalı olmalarına üzülüyor.

.

Güzellik Yarışmalarının Amacı Kadını Yüceltmek mi Yoksa Alçatmak mıdır..

Bütün dünyada olduğu gibi Müslüman olan ülkemizde dahi gelenekselleşen güzellik yarışmaları kadını aşağılamak mı yoksa değer vermek midir.Kadına değer vermektir diyenlerin iddiaları sadece ona kazandıracağı şöhreti parayı ve kariyeri odaklı düşünüldüğün içindir.Ama güzellik yarışmalarına vicdan iman din ve ahlak açısından bakanlar için ise bu yarışmalar; kadını aşağılamak onu küçültmek bedenini sömürmek cazibesini paralamak güzelliğini düşürmekten ibarettir.

Kadının Çalışması Hakkında Yapılmış Müthiş Yorumlar

AŞAĞIDA BİR SİTEDE TEVAFUKEN GÖRDÜĞÜM BİR YAZININ ALTINA YAZILMIŞ YORUMLAR VAR.HEPSİNİ OKUMADIM AMA,ÖZELLİKLE ZUHAL HANIM SİZ KİMSİNİZ BİLMİYORUM AMA SİZİNLE TANIŞIP,SİZİ TEBRİK ETMEK İSTİYORUM.TAM BENİM KAFAMDASINIZ,BENİM YAZAMADIKLARIMI YAZMIŞSINIZ,TEŞEKKÜR EDİYORUM.KUSURA BAKMAYIN YORUMLAR,TARTIŞMA ÇOK VERİMLİ OLMUŞ,O YÜZDEN BU SİTEYEDE YAPIŞTIRIYORUM,BU SİTE ÜYELERİ DE OKUSUNLAR
-------------------------------------------------------------------------------------------

zuhal diyor ki:
15 Eylül 2012, 21:57

Bazı Ev Hanımlarımız

Bitakım kişiler şöyle demiş;(kadın okuyup napacak?okuyan ne kazanmış,okumayan ne kaybetmiş?kadına sadece dini ilimler farzdır....)

Okumayan ne kaybetmiş efendim öyle mi?
Geçen dışarı çıkmıştım,iki tane ev hanımı,kendi aralarında tanışmışlar sohbet ediyorlardı.iş memlekete geldi,birbirlerine memleketlerini soruyorlar;
-nerelisiniz?
Şuralıyım.ya siz?
-trabzonluyum.
Ha Akdenizlisiniz yani........!(?)!(?)

Tok Evin Aç Kedisi

"Kocanız sizi aldatıyor."
"Siz kimsiniz,ne söylediğinizin farkında mısınız?"
"Ben kocanızın sizi aldattığı kadının,Seçil'in nişanlısıydım,Kocanız aramıza girmeseydi,belki şimdi evlenmiş olacaktık.Sizi uyarmak istedim,haberiniz olsun,kocanıza sahip çıkın."
"Size inanmıyorum.Kocam beni aldatmaz.Niyetiniz ne bilmiyorum ama Fuat'ın düşmanı olduğunuz kesin.Beni bir daha rahatsız etmeyin."

Hayat Müşterek....(!) mi acaba

Sual: Günümüzde (Hayat müşterektir) denilerek, kadına zulmediliyor. En ağır, en adi işlerde bile çalıştırılıyor. İslamiyet’te kadın ev içinde ve dışında çalışmak, para kazanmak zorunda mıdır? Dinimizde kadın hakları hususunda bilgi verir misiniz?
CEVAP
İslamiyet’ten önce kadının hiç değeri yoktu. Araplar, kız çocuklarını diri diri gömüyorlardı. Kâbe etrafında bile kadınlar çıplak dolaşırlardı. Müslümanlık gelince bu kötü âdetler son bulmuştur.

Kadın erkeğin neyi olur?

YAZININ BAŞLIĞINDAKİ SORUYA:_ÖMÜR TÖRPÜSÜ_ŞEKLİNDE CEVAP VEREN ERKEKLERLE İLGİLENMİYORUMMMM

Modernizm kapitalizmle kol kola girerek tanrısı insan olacak eşya egemen bir dünya yaratmıştır. Bu dünyada her şey materyal ve her bir şey kapitaldir. Kadın da ‘bir dilime katık’ edilmiştir.

Eğri bir cetvelle doğru bir çizgi çizmeye kalkanlar bu başarısızlıklarını gizleyebilmek için herkesin eğri dediğine doğru deme inadı geliştirirler.

Taşları duygusuz ama eşleri âşık kılan Allah’tır.

Evinde ebediyen sevmek ve sevilmek isteyen, önce sevginin Şefkatli Sahibi’nin ahlakını sevsin.
Ağaçları tek ve insanı çift yaratan Allah’tır. Taşları duygusuz ama eşleri âşık kılan Allah’tır.
“İffetsiz şehvet insanı şu hayvanın haline düşürür: Köyümüzde pis huylarından ve hırslı tavırlarından tiksindiğimiz için sahiplenmediğimiz bir köpekle arada sırada ava çıkardık. Hayvan başkasının elinde bir ekmek görse, elindeki yiyeceği bırakıp ona kuyruk sallar; bıldırcın avında gezinirken insan pisliğine rastlasa, bir ağız dolusu kapıp giderdi.

Çok Mutsuzum Ve İçimdeki Boşlukta Kayboluyorum..

Dertli Bir Sual: Ben yönümü bulamıyorum..içi bomboş bir dünyanın içerisine gibiyim..Kuran ögrendim hergün okuyorum ,namaz kılıyorum ama çok mutsuzum içimdeki boşlukta kayboluyorum ..gönderen./black_rose..DENİZ.
************************************************************

EVLENMEK Mİ.....UZAK KALSIN!

her geçen gün insanların yaptıklarını,söylediği şeyleri gördükçe,bu hayattan korkuyorum.sitenizde envai çeşit yazı var.yok kadın şöyledir kadın böyledir,kadın ucuz değildir.boşversenize arkadaşım erkek,evli bile olsa,canının istediğine karım diyor....

Allah’ım Beni Kraliçe Yap...!

Kadını aşağılama,şoyma,cazibesiyle değer buldurma,sömürme,haya ve ahlakını alçatma,iffet ve edebini parçalama ve pis heveslere meze yapma,çirkin gönüllere eğlence yapma hareketi ve eylemi olan Miss Model The Of Turkey adlı güzellik yarışmasında finale kalan bayanlar sanki katıldıkları yarışma Allah katında meşru ,helal ve doğru ve izzetli bir hareket tavrı edasıyla İstanbulun büyük sultanı peygamberin sahabisi ve Allahın sevgili kullarından olan Eyup Sultan Hazretlerinin kabrine giderek dua etmişler ve isteklerde bulunmuşlar..Eyup Sultan vasıtasıyla Allaha dua eden bayanlar ‘Allahım beni krali