Maneviyat

Evlilik ve Nikah

1- Allah’ın şahadeti, reddedilmesi mümkün olmayan tek şahadettir.
2- Allah’ın şahitliğine vurgu, insanı dürüst olmaya davet eden bir işleve sahiptir
3- Şehîd olan Allah samimi olana da, istismar edene de şahittir
4- Şahitlik, Yaratan ve yaratılanın buluştuğu ortak eylemdir. Zira var olmak şahit olmaktır.
5- İslam ahlâkı, eylem ahlâkıdır. Zaten ahlâk dediğimiz şey de eyleme dair bir niteliktir.
6- Peygamberlik bir şahitlik müessesesidir. Her peygamber şahit olarak gönderilir.
7- Şehîd olmak, insanlara model ve örnek olmaktır.

Günah ve Haramların Başlangıcı Güzel Sonu Hüsran Olur.

Hiçbir günah yoktur ki sonu hüsran acı,keder feryat ve pişmanlık olmasın.Bütün günahlar fıtrata ,yaratılışa ve kulluğa ters ve zıt olduğu için vicdanda ve imanlı kalpte kabul görmez.Günahlar ve haramları şeytan ve nefis başlangıçta o kadar heyecanlı tatlı ve güzel gösterir ki bir çok tatlı güzel heyecanlı başlayan günahlar sonu hüsranla ,pişmanlık ve gözyaşı ile biter.Başta hislerin arzuların duyguların seyrinde ve kontrolünde giden günahlar işlendikten sonra vicdanın aklın kalbin eline geçer.Gözünü kapatıp uyuşturucu alıp alkol alıp kendini kaybeden insanın hali nasıl ise günahın cazibesine k

Lütfen Beni Aydınlatırmısınız Kafam Çok Karıştı Şimdiden Teşekkürler Allah Razı Olsun

öncelikle selamun aleykum din kardeşlerim..

kardeşlerim bugun rahmetli annemi çok düşündüm ve biliyorsunuz ki bugun perşembe.

iş yerinden cıktım aklımda annem vardı. Eve Gittim, Yemeğimi Yedim ayıptır soylemesı (bekar kalıyoruz) yemegı yedıkten snra hep beraber sofrayı kaldırırken

panzehir ararken.lütfen okuyun

Selam arkadaşlar ara ara bu siteye girer konularından istifade etmeye çalışırdım.sağolsun güzel konular panzehirler paylaşıyorlar yöneticiler.ancak bir konu ilgimi çok çekti onun için üye olmak bu konuda görsümü belirtmek istedim..konu şu.panzehirler nasihatler iyi güzelde ya içi boş yorumlara ne demeli.yorumlar sözde kendine çare ararken aslında nefsini tatmin etmekten şeytana hamakllık yapmaktan başka birşey değil bazı yazılar.bilinçsizce belki..haydar dümene sorar gibi yok mastürbasyon yaptım abdest gerekli mı.ilişkiye girdim hamile kalır mı falan.

Allah, Karîb

İnanan insanlar, gördükleri tüm güzelliklerin ve tüm nimetlerin Allah'a ait olduğunu bilirler ve bu nedenle de kalplerinde Rabbimize karşı derin bir saygı ve sevgi duyarlar. Tüm sevgilerini kendilerini yaratan, Kendi ruhundan üfleyen, yarattığı tüm nimetleri hizmetine veren, onları her an gözeten ve koruyan Allah’a yöneltirler. Tüm varlıklar ancak O'nun dilemesiyle hayat bulmuştur ve yine O'nun emriyle bir gün mutlaka yok olacaktır. Kuran’da, “Celal ve ikram sahibi olan Rabbinin yüzü (kendisi) baki kalacaktır.” (Rahman Suresi, 27) ayetiyle haber verildiği üzere her şey yok olucudur, kalacak olan yalnızca Allah’tır.

PEYGAMBERİM

Peygamberime yüce din İslam geldi. Müslümanlığı yaydı. Kur`an-ı Kerim indi. Hak peygamberi bize tebliğ etti. Uymak gerekeni söyledi.
Benim peygamberim, Allah diyordu. Şefkat yayıyordu. Özgürlük yayıyordu. Güzel ahlak yayıyordu. Toplumu düzeltiyordu. Uymak gerekeni diyordu. Müslümanlığı yayıyordu.
Benim peygamberim, bize Allah diyordu. Ahlak kurallarını getirdi. Toplum kurallarını getirdi. Uymak gerekeni söyledi. İslamiyeti yaydı.
Benim peygamberim güzel ahlaklıydı. Peygamberim cömertti, sabırlıydı. Peygamberim merti, insaflıydı. Peygamberim tevazuluydu, güvenilirdi.

Facebook ve Benzer Siteler Namus ve Ahlakı Mahvetti.

Facebook gibi paylaşım sitelerine şöyle göz ucuyla yada derinlemesine bakıldığı zaman zahirde çok güzel paylaşımlar, söylemler ve lafızların ve manaların kol gezdiği ve herkesin maşallah alim,abid,hoca,ilim deryası ve mükemmel bir insan profili çizdiği kanısı uyanıyor.Adeta söz cambazı ve hikmet pınarı gibi çağlayan insanlarla dolu.Herkesin paylaşımlarına bakınca sanki dünyanın en mükemmel insanı,en insancıl yardımsever ve dürüst insanı görüntüsü var.

İnanıyorsanız O Halde Üstünsünüz.....

İnanıyorsanız o halde üstünsünüz.

Kendi Rızasıyla Tecavüze Uğrayan Kız Çocukları (:

Nefisleri, hevaları ve insanlıkları hayvanlaştırılan, akılları ve fikirleri ifsat edilen, görsel medyanın pis ve adi film ve dizileriyle sapıklaştıran toplumumuz öyle bir hale getirildi ki ,küçük basit ve alçak zevkler ve keyifler uğrunda büyük namusları şerefleri canları malları gözünü kırpmadan feda edebilen insanlar türedi.

Küfrün Her Anı Acıdır

İnkarcı için dünya ve ahiret hayatının her anı acıdır. Fıtrat olarak Rabb'ini bilip tanımaya ve imana yatkın yaratılan insan, şeytanın telkinlerine ve nefsinin tutkularına aldandığı, dünya hayatının çekici süslerinin ardında hırsla koştuğu için sıkıntı içinde yaşar. Allah ona yakınken o yüz çevirir; bu yüzden henüz dünya hayatında azabı başlar.

Dikkat ! İnternet Bağımlılık Yapabilir..

Hayatımıza giren öyle teknolojik yenilikler var ki, bizlere katacağı şeyler bir ceviz kabuğunu dolduracak kadar az iken, hayatımızdan ve zamanımızdan ve değerlerimizden ise götürdükleri çok büyüktür..Bazen bu bağımlılık yaparak bazen ise hastalık yaparak olur.nasıl sigara alkol ve kumar insanları esir eder.kumar hırsa,sigara acziyete alkol ise hastalığa ve kötülüğe düşürür öylede hayatımızın vazgeçilmezi olan internette böyle bir bağımlılık ve zarar verici hale gelmiştir.İnternetin bağımlısı olan insanlara bakıldığı zaman kimisi film sit

Îman Günahları Temizler

Dıhye-i Kelbî, îmân etmeden önce zengin bir Arap melikiydi. Peygamber Efendimiz, onun müslüman olmasını çok arzu ediyordu. Zîrâ mevkii, itibarı ile etrafında ona bağlı yediyüzden daha fazla kişi vardı. Onların da İslâmiyet ile şereflenmeleri kendisine bağlıydı.

Dövme Yaptırmak, Kaş Aldırmak, Estetik Ameliyat Hakkında

İ'tidâl dini olan İslâm insanların yaratılıştan mevcut özellik ve güzelliklerini belirli hale getiren süsü, boyamayı, takınma ve giyinmeyi bazı kayıtlarla mubah kılmıştır. Ancak fıtratı, yaratılıştan verilmiş özellik ve şekilleri değiştirme mânasında süs, makyaj ve değiştirmeleri yasaklamış, bunları şeytani saymıştır; çünkü şeytan şöyle demişti:
«Şüphesiz onlara emredeceğim de Allah'ın yaratışını değiştirecekler» (en-Nisâ: 4/119).

Yaygın olan bazı süsleme ve değiştirme çeşitlerini sıralayalım:

AŞURE GÜNÜ ORUÇ TUTALIM

Muharrem ayının onuncu günü Aşure günüdür. Muharrem ayı, Kur'an-ı kerimde, kıymet verilen dört aydan biridir. Muharremin birinci günü oruç tutmak, o senenin tamamını oruç tutmak gibi faziletlidir.

Bir hadis-i şerif meali şöyledir:

(Ramazandan sonra en faziletli oruç, Muharrem ayında tutulan oruçtur.) [Müslim]

Aşure günü oruç tutmak sünnettir. Hadis-i şeriflerde buyuruldu ki:

"Aşure günü oruç tutanın, bir yıllık günahları affolur." (Müslim,Tirmizi)

ALLAHIN SADIK KULU…..

Bediüzzaman hazretlerine verilen evsaflar, ünvanlar, isimler, sıfatlar pek çok ve muhteliftir. Çocukluk döneminde molla said adıyla anılırken; İstanbul a geldiğinde ve zamanın şeyhülislamı ile görüştüğünde ise sorulara verdiği mükemmel cevaplar ve kıvrak zekası karşısında ona zamanın bedisi manasına gelen bediüzzaman namını vermiştir. Kimisi onun mücadelesini gördüğü için asrın imamı derken onun merhameti ve şefkati karşısında kimisi herkesin günahına ağlayan adam demiştir.