Zina

Tövbe Ederken Zinaya da Devam Etmek

Submitted by exhem94 tarafından gönderildi.

Gercekten yardiminiza ihtiyacim var lutfen yardim edin bana..!

Muta Nikahı Zina ve Fuhuşu Mübah Kılma Kılıfıdır

Muta nikahı helaldir aksini söyleyen cahildir diyen insanlar ve kesimler her halde islam tarihi,akadi,tefsir ilmi,muhaddisliği,kelam ilmi ve mantık ilmi ve kuran bilgisi hadsiz olduğu için ve bu noktalarda bir çok icazet aldığı için mi böyle iddialı konuşuyor.bu ilimleri gerçi alanların asla böyle hezeyanları gerzeleri ve saçmalıkları ve ahmaklıkları olmaz. Çünkü bu kadar ilim sahibi olan insan kuran, sünnet, kıyas, icma, denilen dört temel üzerine hükümleri kuracağı için böyle saçmalıklar yumağına düşmez. Hezeyanlar savurarak muta nikâhını savunmaz.

MÜTA NİKAHI HARAMDIR

Müta nikahı dört mezhepte de haramdır. Müta nikahı, şahitsiz olarak bir kadına belli para verip, belli zaman için beraber yaşamayı sözleşmek demektir. Müta nikahının haram olduğunda bütün âlimlerin sözbirliği bulunduğu, Mizan-ül-kübra’da ve İbni Âbidin’de yazılıdır.

İmam-ı Taberani bildiriyor ki:

Nikahsız Bütün Seviyeli İlişkiler ve Fırtınalı Aşklar Zinadır

İslam,toplumun ,ailenin ve hayatın selameti için nikahsız olan bütün ilişkileri haram kılıp, men etmiştir.İslamın aksine bir hayat tarzını toplumda yaymaya çalışan kesimler ise nikahsız ilişkileri normal ,gerekli ve güzel olarak gösterip adını seviyeli ilişki, fırtınalı aşk olarak topluma lanse etmektedir.Toplumu saptırma ,bozma ve iffetleri parçalama mantığı güden bu zihniyetin her gazete köşesine ,magazin dergisine ve tv lere koyduğu bu yaşam tarzınını akıllara ruhlara fikirlere hayatlara empoze etmeye çalışarak toplumu toplu bir felakete sürükleme zihniyeti düşman kadar iblis kadar alçaklık

Göz Zinası Nedir ? Ne Kadar Günahtır ?

Yabancı kadınlara bakmak gözü zayıflatır, kalbi karartır. Kur'ân-ı kerimde mealen buyurulduki:

"Ey Resulüm, mü'minlere söyle, harama bakmasınlar ve avret yerlerini haramdan korusunlar! Müslüman kadınlar da zinetlerini göstermesinler, başörtülerini yakalarına kadar örtsünler!" (Nur 31)

Peygamber efendimiz de "göz zinası" hakkında buyuruyor ki:

"Azab-ı ilahiden korkarak, başını yabancı kadından çevirene, Allahü teâlâ ibadetin tadını duyurur.)

"Harama bakmıyan gözler, Cehennem ateşi görmez."

"Kadına, şehvetle bakanın, gözlerine erimiş kurşun dökülüp, Cehenneme atılır."

Cenab-ı Allah'ın Sıfatlarından EL-GAYYÛR

EL-GAYYÛR
Sıfatının Şerhi

Elhamdülilâhi Rabbi’l-Âlemîn. Ve’s-salâtü ve’s-selâmü alâ Rasûlinâ Muhammedin ve alâ âli Seyyidinâ Muhammedin ve eshâbihî ve ezvâcihî ve evlâdihî ve etbâihî ve ehl-i beytihî ve ümmehâtihî ve ebîhi biadedi külli şey’in fi’d-dünyâ ve’l-âhireti ve kezâlik. Ve’l-hamdü lillâhi Rabbi’l-Âlemîn.

hesaplaşacaz

Merhaba arkadaşlar ben 112 hemşireliği okudum sakaryada okulum bitti ve sonra istanbula geldim üni için ama okul olmadı ben de özel bir hastanede çalışmaya başladım herşey çok güzel gidiyordu çok da temizdi sonra bi çoçukla tanıştım ilk gördüğümde yemin ederim aşık oldum o da öyle olmuş bana haber yolladı teyzesinin oğluyla sonra tanıştık kaynaştık bn zinaya o kadar karşıydım ki kendimle gurur duyardım yapanları duydukça ve onlara kendime olmuş gibi üzülürdüm.

Zina Fiili Karşılıklı Rıza Dahilindede Olsa Meşru Olmaz

Merhaba Hocam, Allah (c.c)’ın affına sığınarak size kafamı çok karıştıran bir sual sormak istiyorum. Şimdi bekar biri (erkek/kız gözetmeksizin) evli bir çift ile karı ve kocanın izni dahilinde eşlerden birinin yetersizliği dolayısı ile cinsel münasebete girerse bunun hükmü nedir? Altını çizerek söylüyorum. Karı ve kocanın rızaları olursa bu da zina mıdır? Zinaysa bunun hükmü nedir? Şimdiden Allah hepinizden razı olsun. Allah’ın rahmeti,bereketi ve mağfireti tüm inananların üzerine olsun..

**************************************************************************************

CEVAP

Karışılıklı rıza ile zina

Merhaba Hocam, Allah (c.c)'ın affına sığınarak size kafamı çok karıştıran bir sual sormak istiyorum. Şimdi bekar biri (erkek/kız gözetmeksizin) evli bir çift ile karı ve kocanın izni dahilinde eşlerden birinin yetersizliği dolayısı ile cinsel münasebete girerse bunun hükmü nedir? Altını çizerek söylüyorum. Karı ve kocanın rızaları olursa bu da zina mıdır? Zinaysa bunun hükmü nedir? Şimdiden Allah hepinizden razı olsun. Allah'ın rahmeti,bereketi ve mağfireti tüm inananların üzerine olsun..

Zina Kul Hakkı Mıdır?Sorusuna Cevap:

Bu sitede yazı ve yorumlar neye göre yayınlanıyor,anlayamıyorum ama,yazılardan birinin altında şöyle bir yorum görmüştüm:"zinada kul hakkı olmaz bildiğim kadarıyla,sadece tecavüz olursa kul hakkı vardır,iki tarafta istedikten sonra,gönüllü yaptıktan sonra niye kul hakkı olsun ki?"gibisinden bir yorumdu.ne kadar saçma!"iki tarafta,bekar olup gönüllü bu işe girişince"kul hakkı olmuyormuş.nefsinizi bu kadar mı çok seviyorsunuz siz?anlamıyorum ki!şöyle bir laf yaygındır:'ihanet etmek,herkesin harcı değildir'derler.evet,herkesin harcı değildir.çünkü herkes nefsine uymaz,herkes Allah'a itaat etmemez

ZİNA YAPMAK

Zina, cemiyetin baş belasıdır. İnsanlığın bir türlü önüne geçemediği toplumsal hadiselerden ve sorunlardan biri de zinadır.
Erkeklerin kadına bakış açısı değişmelidir, kadını cinsel meta olarak görmemelidir. Namusunu unutmuş, iffetli olmayan kadınla zina etmemelidir.
Toplumda meydana gelen krizden ortaya çıkar. Ahlaksızlıktan ve cinselliğin iradeye yenik düşmesinden olur. Kadının o güzel namus vasfını zedeler.
Zina, insanın yüzünü kızartan. İnsanı her yerde rezil eden bir kötü davranıştır. İnsanın şerefini ayaklar altına alır.

zina yardım edin

merhaba 20 yaşında bi bayanım ve cahillik döneminde bi hata yaptım bi başkasıyla zina oldu ve 3 4 kez farklı kişiilerle aynı hataya düştüm şuan evlilik yolundayım ama vicdanım rahat degil çok pişmanım ne yapacam bilmiyorum evlenecegim kişiye anlattım ama sadece 1 kere hatayla oldu dedim bi kaç kişiyle oldugunu söyleyemedim ölümü bile düşünüyorum cesaret edemiyorum daha dazla günah işlemek istemiyorum tövbe etmek istiyorum yardım edermisiniz.

BİR YARATILMIŞA 'ARTIK' DİYEBİLEN DEĞERLİ MÜMİN KARDEŞİM TAHKİK'E!

Selamun aleykum Alemlerin Rabbi'nin şerefli kulları.Sitenin daimi yazarlarına sonsuz teşekkür ve minneti borç bilirim.Çok büyük hayır ve güzel amellere vesilesiniz vesselam.Gönlünüze,imanınıza zeval vermesin Mevla.

Lakin çok canımı yakan, beni çok üzenorsa bir başlığa değinmeden geçemedim.Biz müslüman isek neden kadınlarımızı, o güzel yaratılmışları ARTIK gibi çok aşağılayıcı bir tabirle anarız? Günahkar, hatalı ve hatta gafil desek bu kadar onur kırıcı olmaz.Flört eden kız ARTIK olmuş.

ZİNA VE TEVBE ( BİR HANÇER YARASI)

Selamun Aleyküm. Sİteyi içinde bulunduğum sıkıntı üzerine tevafuken keşfettim.Ben de islami yaşantısına imrendiğim, çevresince takdir toplayan bir bayanla 3 aydır görüşüyorum. Kendisinden acı bir itiraf işittim yaklaşık 10 gün önce ve benim için çok ağır bir imtihan başladı.19 yaşında büyük bir gafletle o ağır suçu işlemiş. 10 gündür dayanılmaz acılar içindeyim.