Amel

yardım

yazıların silinmesiyle ilgili bilgisi olan var mı acaba?

yardım

yazıların silinmesiyle ilgili bilgisi olan var mı acaba?

Adet Döneminde Namaz kılmanın ve Kuran okumanın hükmü

Her kim olursa olsun.. Kadın adetli iken kuran okuyabilir derse ehli sünnet cizgisinden çıkmıştır. O kişi sapık bir ideoloji ve görüşe kaymıştır. Hele bir de namaz kılabilir diyorsa o kişiden uzak durunuz. Yanlış yoldadır.

Sitemizde bu tarz sapık görüşlere izin vermemiz mümkün değildir. Fakat gözümüzden kaçan göremediklerimiz olabilir. Bize derhal uyarınız. Hatamızı düzeltiriz.

Rabbim sapık görüşlerin taşıyıcılığı yapan virüslü insanların şerrinden bizleri korusun..

* * *

Kafirlerin Sıfatı Müslümanların Baş Tacı Oldu

Sıdk ve doğruluk, Kuranın emri olduğu gibi peygamber efendimizin en bariz sıfatı ve büyük İslam alimlerinin şiara, vicdanın sesi ve İslam’ın usul esasıdır. Bu esaslar üzerine tevhit inancı olan İslamiyet kurulmuştur. Tevhit inancı Kuranın bir davası olduğu gibi peygamberimiz dahi tevhit olan sıdk doğruluk için mücadele etmiş yeri gelmiş bu uğurda savaşmıştır.

Müslümanlar İçin Birlik Zamanı

Son yıllarda Müslüman ülkelerde yaşanan çatışmalar, kargaşa ve zulümler bizlere, Müslümanların birlik olması gerektiği konusunda daha aceleci olmamız gerektiğini göstermektedir.

‘’Allah'ın ipine hepiniz sımsıkı sarılın. Dağılıp ayrılmayın....’’ (Al-i İmran Suresi, 103) ayeti tüm Müslümanlar için yol gösterici bir ayettir. Bugün Suriye’de, Doğu Türkistan’da, Mısır’da, Keşmir’de, Filistin’de, Patani’de ve dünyanın pek çok bölgesinde Müslümanlar baskı ve zulüm altında yaşamakta, çocuklar da dahil olmak üzere her gün pek çok masum Müslüman kardeşimiz acımazsızca şehit olmaktadır.

Zikrin Fazileti Hakkında Hadis-i Şerifler

*"Yedi kat gök ve yer ve bunların içindekiler, Allah’ı tesbih eder. Hiçbir varlık yok ki, Onu hamd ile tesbih etmesin. Fakat onların tesbihini anlayamazsınız!) (İsra 44)

*“Günde yüz kere "La ilahe illallah" diyen kimsenin, kıyamet gününde yüzü ay gibi parlar.” (Taberani)

*“Yatağa girince üç defa "Estağfirullah el azim ellezi lâ ilahe illâ hüvel hayyel kayyum ve etubü ileyh" okuyan kimsenin günahları, denizköpüğü kadar pek çok olsa da, affolur.” (Tirmizi)

Haram ve Şüpheli Gıdalar Manevi Hayatımızı Zehirler

Artık Allah’ın size rızık olarak verdiği şeylerden helal ve temiz olarak yiyin. Allah’ın nimetine şükredin, eğer gerçekten O’na ibadet edecekseniz. (NAHL/114)

Takke takma usulü...

Ülkemizde ki yanlış gelenek olan eller açık dua etme mevzuuna değinmiştik,şimdi de bir benzer gelenekten bahsetmek istiyorum.

Takke takma usulü : Takke nasıl takılmalidır?Bunu bilen sayısının bilmeyenden daha az olduğunu belitiyim.

Ülkemizde rengarenk takkeler,şekilli şüküllü tekkeler oldukça fazla.Peki biz takke takarken bu özelliğine mi dikkat ediyoruz yoksa bunun bir sünnet olduğun da farkındamiyiz.Öyle bir sünnet ki hemde takılmaması mekruhtur.Evet tekrar söylüyorum takkesiz namaz kılmak mekruhtur.

Sevgili Peygamberimiz

Allah’ın, Kuran’ı Kerim’i tebliğ etmesi için seçip beğendiği elçisi Hz. Muhammed, Kuran ahlakına uygun yaşamı, Allah’a olan bağlılığı ve inancı, Kuran’ı tebliğ ederken gösterdiği üslupla müslümanlara örnek olan Kutlu bir insandır.

Güzel Ahlakı:

Peygamberimiz Hz. Muhammed, peygamberliği boyunca sadece kendisine vahyedilene uymuş, insanlardan hiçbir karşılık beklemeden yalnızca Allah’ın hoşnutluğunu aramıştır. Zorluklar karşısında en güzel tavrı gösteren Peygamberimiz(sav), sabrı ve tevekkülüyle tüm müminlere örnek olmuştur.

Yediğiniz İçtiğiniz Gıda ve İçeceklerin İmanına Dikkat Edin.

Herkesin hepimizin lezzetle, keyifle ve severek yediğimiz hazır gıdaların ve içtiğimiz gazozların, colaların ve meyve sularının imanı ve kitabı ve ahlakı var mı diye hiç sorguladınız mı? Diyecekseniz ki gıdaların ve meyve sularının ve colanın imanı mı olur? Olur hem de bal gibi olur.

Ertelemek İnkârda Bir Artıştır

İnsanın nefsinde, yapmak istediği ve içinden geçen konuları daha ileriki bir zamana ertelemek gibi bir eğilim vardır. Kuran’da bildirildiği üzere, kendisi ile beraber tüm insanları cehenneme sürüklemek isteyen şeytan, özellikle hayır ve Allah rızası içeren amellerin ertelenmesi konusunda insanlara telkinler verir. Oysa en önemli sorumluluğu olan kulluk görevini ertelemek veya görmezden gelmek kişiyi bu sorumluluktan muaf tutmaz.

Duaların Kabulünde Helal Lokmanın Etkisi...

Müslümanlar imanı ve inancı gereği Rablerine yöneltip, ellerini açtırıp, dua ettiren şey ihtiyaçlarıdır. Hadsiz ihtiyaçları olan ve hadsiz düşmanları bulunan insan, aczi ve fakrı gereği olarak Rabbinden elinin yetmediklerini, gücünün yetmediklerini, elde edemediklerini ve muvaffak olamadıklarını ister. Düşmanlarının şerrinden Allaha sığındığı gibi ihtiyaçlarının giderilmesi içinde ona yalvarıp aczini ve fakrını şefaatçi yapıp isteklerini iletir.

Müslüman'a Düşen Yalnızca Tebliğdir

MÜSLÜMANA DÜŞEN YALNIZCA TEBLİĞDİR
İslam'da tebliğ önemli bir ibadettir. Her Müslüman tebliğ yapmakla sorumludur.
Tebliğin nasıl yapılması gerektiğini Kuran'dan öğreniriz. Peygamberlerin tebliğ yöntemleri bizim için en güzel örnektir.
Allah, Peygamberlere insanları dine çağırırken güzel sözle öğüt vermelerini bildirmiştir.
Rabbinin yoluna hikmetle ve güzel öğütle çağır ve onlarla en güzel bir biçimde mücadele et.(Nahl Suresi (16/125)
Hiçbir peygamber dini tebliğ ederken zor ve baskı uygulamamış, en akılcı yöntemlerle insanları Allah’ın yoluna davet etmişlerdir.
**
Hz. İbrahim

Tat Alma Mucizesi

Tat alma duyusu için gerekli organımız dilimizdir. Dilimizde çok sayıda sinir lifi bulunduğu için her yöne kolaylıkla hareket edebilir.

Konuşurken, çiğnerken ve yutarken dilimiz önemli görevler üstlenir. Ağıza alınan besin, tükürük bezlerinin salgıları ile ıslatılarak yumuşatılır ve daha sonra yutağa itilir.

Tat hücreleri ağzın belirli bölümlerinde ve dilde bulunur. Bu hücreler, “papilla” ismindeki yapıların içindedir. Papillalar, dile pürüzsüz bir görünüm veren küçük çıkıntılardır. Dilin üst bölümünde ve yan kısımlarında toplam dört adet papilla bulunur.

İslami Kanallarda Yayınlanan Faiz Reklamları

Toplumları mahveden, hürmeti ve merhameti yıkan, hırsı ve bencilliği artıran haksız kazanç ya da insanların mallarını haksız yere yemekle eş anlamlı olan faiz belası Müslüman toplumumuzu mahvettiği yetmezmiş gibi birde İslami geçinen kanallar ve medyada her gün faiz reklamları boy boy yayınlanıyor.