Adet Döneminde Namaz kılmanın ve Kuran okumanın hükmü

Her kim olursa olsun.. Kadın adetli iken kuran okuyabilir derse ehli sünnet cizgisinden çıkmıştır. O kişi sapık bir ideoloji ve görüşe kaymıştır. Hele bir de namaz kılabilir diyorsa o kişiden uzak durunuz. Yanlış yoldadır.

Sitemizde bu tarz sapık görüşlere izin vermemiz mümkün değildir. Fakat gözümüzden kaçan göremediklerimiz olabilir. Bize derhal uyarınız. Hatamızı düzeltiriz.

Rabbim sapık görüşlerin taşıyıcılığı yapan virüslü insanların şerrinden bizleri korusun..

* * *

Dikkat bu başlık altında daha önce Kadınlar Adet Döneminde Namaz Kılabilir, Kuran Okuyabilir! gibi bir iddia vardı. Kaldırdık.

Din ile şaka olmaz. Bazıları psikolojik olarak ARIZA haline gelince mehdi olduguna iddia ediyor. Bazılr ben hz. isayım diyor.. İşte yine bazılarda bu arızalıklarını ehli sünnet akaidine muhalefet ederek çıkartıyor. Onlara tavsiyemiz iyi bir psikologa gidip tedavi olmalarıdır.

Aşağıdaki bazı yorumlar daha önceki kaldırdığımız yazı ile alakalı olabilir.. Bu konu ile alakalı düşüncelerinizi buradan yazabilirsiniz


4 yorum

bu kadının sakat görüşlerini niye yayınlıyorsunuz

mehmet o. gibilerinden beslenen bu kadının yazılarını burada yayınlayanların maksadı sitenin içeriği dolsun ise bu büyük bir vebaldir.çünkü Kuranı kafasına göre yorumlayan bu düşüncenin 'kadınların adetli iken namaz kılabileceklerini söylemesi divaneliktir. Bir çok sakat fikirleri beyan edip akılları fikirleri ve kalpleri idlal edip zehirleyen bu kadının sakat ve sapkın yazılarını kaldırmazsanız mesul olursunuz.çünkü bu kadın kuranı kafasına göre mantığına göre aklına göre tefsir edip hüküm veriyor ve fetva üretiyor.Sadece kuran ayetlerini alıp kendi mantığına isnat ederken bu konuda hiç bir sahih kaynağa başvurmaya gerek duymuyor.Bu gibileri bu tarz yazıları ile dinden çıktığı gibi başkalarınıda çıkarır.burada bunları yayınlayanları da tehlikeye atabilir.vesselam.

12.02.2015 - tahkik

Re: bu kadının sakat görüşlerini niye yayınlıyorsunuz

yazı düzenlenmiştir. Uyarınız için teşekkür ederiz. allah razı olsun kardeşim

14.02.2015 - imdat sezer

adetli kadinin namazini kilabilir safsatasi

Cehennem odunu olmaya pek merakli gördüm sizi
1400 yildir yanlis uygulaniyodu siz görmüş ve bizleri aydinlattiniz artık adetliyken
Namazi kilarim sorumlulugu nuda sizin üstünüze bırakırım tabi bu isi bilinçli yapmıyorsaniz

09.12.2014 - Zehirliok Ziyaretçisi

Re: Kadınlar Adet Döneminde Namaz Kılabilir, Kuran Okuyabilir!

Bu nasıl bir sapkin yazidir Yarabbim sen bizi bu fesatlardan koru sadece Kuran i kerim i ele alarak yazıyorsun ama Kuran i kerim de habibullah olarak geçen Peygamberimizin hadislerini kuran i yorumlamalarini o çok zeki aklinla hesaba katmiyorsun çünkü o kadar akillisin ki senin yorumun dururken hasa peygamber Efendimiz kurani yorumlayamaz değil mi hata sende değil senin yazdığın bu yazıyı burada yayinlayanlarda bende bu siteyi doğru düzgün bir site sanıyordum peygamberimiz kadının hayizli halinde namaza oruca yaklasmamasini ve mushaf halindeki kurana dokunmamasini emretmistir kolaylik olarak da namazlar kaza edilmez ama oruç kaza edilir lütfen bu din tuccarlarina prim vermeyin

13.11.2014 - Zehirliok Ziyaretçisi

Konular