Orospuya sponsor olmanın vebali var mıdır

Sadece beş dakikalık cinsel arzu için bir oropuya tonla para vermek ona sponsor olmaktır. Bugün fuhşiyata düşmüş, oropuluk yapan, gençlerin zina etmesine sebeb olanlarla ilgilenmekte vebaldir. Onlara yardımcı olmaya çalışmak, işlerinin görülmesinde aracı olmak. Desteklemek arka çıkmakta çok büyük vebaldir.

Allah aşkına zaten toplumun ahlakını bozan o insanlara bir de üstüne para ödemek nedir? Çok güzel iş yapıyorsunuz bravo alın şu parayı doya doya toplumu dejenere ediniz demek değil de nedir? Orospuya paralarını kıyıp yedirenler aynı zamanda sağda solda hocalar para yiyor? Onların işi gücü yemek diye dedikodu edip laf ederler.

Behey nasipsiz, o parayı bir oropuya verip ona sponsor olmak yerine git kuran okuyan ya da okutan bir insana ver. Kuran talebesinin bir ihtiyacını karşıla. Hayır yolunda o parayı kullan. Bir fakire bir aça bir kimsesize ver. Bir insana faydalı olacak birşey yap.

Sen paranı bir orospuya verdiğinde hem zina edip günaha giriyorsun. Hem de o zina etmene sebeb olan ve başka yüzlerce erkeği de tuzağa çeken kadına destek olup yardımcı olmuş oluyorsun. Daha rahat ve konforlu şekilde toplumun ahlakını bozmasında katkın oluyor. yani sadece zina günahı almakla kalmıyor aynı zamanda çift dikiş yapıp fuhuşiyatın artması için de maddi destekte bulunmuş oluyorsun. Vebal bir değil on oluyor..

Halbuki sen fuhşiyata değil de Allah'ın ilimlerine para versen ilim öğrenen bir talebeyi sevindirsen, senin vesilenle öğrenilen ilimle bir ömür sevap hanene bu yazılıyor. Misliyle kat be kat karşılığını alıyorsun. Allah bu iyiliğinin bu tercihinin karşılığında da hayatını cennete çeviriyor. Akla hayale gelmiyecek mükafaatlar alıyorsun. İster bu dünya da istersen ahirette mükafaatlandırılıyorsun.

Bir de bu açıdan bakmak zorundasın.

* * *

Aynı şekilde fuhşiyata meyilli insanlarla da ticaret yapmamalı. İçki satan alkol satan ya da kazancı ile islama zarar verecek kişilerden zaruret dışında ticaret yapmamak gerekir. Mecbur kaldığında da sadece ihtiyacın kadarı ile almalısın.

Seni ve çevreni günaha sokacak, islamdan uzaklaştıracak dergi, gazete, kitap gibi şeylere para vermemelisin.

Alış veriş yaparken körü körüne boykot değil bilinçli alışveriş yapmak gerekir. Neyi neden yaptığının bilincinde olmak gerekir.

* * *

Sadece paranı değil zamanını da boş insanlarla öldürmemelisin. Hayır işlerde değerlendirmelisin.

* * *

Özetle

- Fuhuş yapanlardan uzak durmalısın
- Malını paranı varlığını fuhşiyatta değil hayır işlerde harcamalısın.
- Alış-veriş yaparken bilinçli olmalısın.. verdiğin para nerede harcanacak farkında olmalısın
- Zamanını boş şeylerde öldürmemelisin

Orospuya sponsor olmanın vebali vardır. Ve bunun hesabını mutlaka bir gün vereceksin. Verilen rızkın kazandığımız paranın da hesabı sorulacak.. doğru yerde harcamak gerekiyor!

* * *

Bu yazılanlardaki algılayamıyorsan, eleştirme, itiraz etme, karşı çıkma gibi bir durum varsa kendini tekrar sorgulamalısın.
  • imdat sezer
  • 9.303

Konular