Başörtüsünü bir araç olarak kullanmayınız!

Başörtüsü dinin emirlerinden sadece bir tanesi. Başörtüsü sihirli bir değnek değildir. Onu taktığınız an tüm dünyanın değişmiyor. Sadece bir değişime adım atmış oluyorsunuz.

Başörtüsünü işlediğiniz günahları kamufle etmek için araç olarak kullanmayınız. Eğer takıyorsanız o başörtüsünü hakkını veriniz mutlaka.

Başörtüsünü taktığınız an üzerinize büyük bir sorumluluk ve mesuliyet aldığınızı asla unutmayınız. Siz artık bir kitleyi temsil ediyorsunuz. Siz deve kuşu gibi başınızı ne kadar kuma gömerseniz gömünüz, ne kadar inkar ederseniz ediniz, o örtü başınızda iken yapacağınız hatalar tüm başörtülülere mal edilecektir. Ne yazıkki toplumda böyle bir önyargı var. ve bunu değiştirebilmek imkansız. Toplum eğer takıyorsan hakkını vermeni istiyor.

Başörtüsü bir ilk adımdır..

Ve o adımın devamını getiriniz. Boş boş zamanınızı öldürmeyiniz. Saz çalmaya gitar çalmaya meyletmek yerine kuran öğrenmeye başlayınız. Şarkı türkü dinleyerek kendinizden geçmek yerine dini sohbetler dinleyiniz.

Başörtüsü takınca da her türlü naneyi yemeye devam edebilirim diye düşünmeyin. Üzerinizdeki sorumlulugun bilinci ile hareket ediniz.

Zamanınızı daha çok islam ile geçirmeye çalışınız. Bir gün o başörtüsünü çıkarıp çıkarmamak arasına kalmak istemiyorsanız bugün dini anlamda kendinizi geliştirmeye bakınız.

Eğer günah deryasına dalarsanız bir gün şeytan size diyecek ki, sen zaten günahların alasını işliyorsun ne gerek var ki bu bez parçasını. Çıkarıver. İşte o güne hazırlık yapınız. Şeytana yem olmayınız.

Koca bulmak hayali ile başörtüsü takmayınız. Düzgün sağlam dindar bir erkek ile evlenmek istiyorum diyerek başörtüsü takıp, öyle bir koca bulamayınca ya da ümidi yetirince çıkarmayınız.. Eğer dindar bir erkekle evlenmek istiyorsan başörtüsü takman asla yetmez. Belki ilk başta dindar bir erkeğin dikkatine çekersin ve rakiplerinden bir adım önde olabilirsin fakat asla ileri götürtemezsin. Er yada geç foyan ortaya çıkar ve seni terk eder. Ve bir masum gencin dünyasını zehir etmekle kalırsın. Eğer gerçekten hayatında dindar bili olsun istiyorsan öncelikli olarak sen dindarlaşmalısın. Dindarlık sadece namaz kılmak oruc tutmaktan ibaret değildir.. İlim sahibi olman gerekir. İslami ilimlerle meşgul olmalısın. ilmihal bilgilerini öğrenmen lazım. ezberlemelisin ilmihal kitaplarını.. Tarih öğrenmelisin. Siyeri nebiyi gözü kapalı okuyabilmelisin. Peygamber efendimizin hayatını bilmelisin. en az 40 hadisi rahatlıkla bir çırpıda söyleyebilmelisin.

Evliyaları, islam büyüklerini tanımalısın. Şarkı türkü hevai hevesle dam üstünde saksağan olur sadece..

Elinde sigara varsa başında örtüden utanmalısın. Sigara haramdır ve sen başörtülü iken onu içiyorsan büyük bir çelişki içindesindir.

Geçmişte işlediğin zinaları fuhşiyetı başörtünün arkasına saklanarak gizleyemezsin. Masum günahsız gençleri alıştığın hayatın zehirleri ile tuzağına düşeremezsin. Büyük bir vebal altına girersin. Ayağına denk almalısın. Başkalarının imtihanı olma..

Eğer takıyorsan o başörtüsünü hakkını vermelisin. Dört dörtlük müslümanlığa adım atmalısın.. Hem müslüman gözükeyim hem gevurluk yapayım olmamalı.

Nefsinle, şeytanın vesvesesi ile mücadeleni en iyi şekilde yapabilmek için ilmini artırmaya bak. Dinini öğrenmeye çalış. Oku oku oku..

Ama sakın başörtüsünü araç olarak kullanma. Daha büyük bir vebal altına gireceğini kesinlikle unutma!
  • imdat sezer
  • 8.976

Konular