Evli bir kadını aldatmaya iten şeytanın vesveseleri

Evli bir kadın eşini neden aldatıyor? Bir kadını aldatmaya iten nedenler nelerdir. Dinimizde zina olarak tarif edilen gayri meşru ilişkiyi tetikleyen etkenler.

İşte sonucu aldatma ile biten şeytanın kullandığı en önemli silahlarından bazıları. Şeytanın vesvese çeşitleri:

1. İlgisizlik, sevgisizlik ve yalnızlık

Erkeğin kadına ilgisiz olması, sevgisini göstermemesi aldatmayı tetikleyen etkenlerden birisidir.

Eşinin yoğun çalışmaları, şehir dışı seyahatleri, kadının sürekli yalnız kalması gibi etkenler.

Erkeğin alkol, uyuşturucu, tiryakilik ve gayri ahlaki meyilleri. Ya da kadının isteklerini görmemesi, farkında olmaması, cevap verememesi..

Şeytan kocan seninle ilgilenmiyor, falanca kadının kocası nasıl da ilgili diye dürter.
Şeytan sen yalnızsın der. Yol gösterir..

2. Eşinin aldatıyor olması

Erkeğin başka kadınlara olan yakınlığı, onlarla beraber olması ya da kadının böyle bir zannnetmesi. Erkeğin de yapabileceğini düşünmesi hatta yapıyor olduğuna kendisine inandırması. O yapıyorsa ben yapmalıyım diyerek intikam duygusu oluşturması. O yapıyorsa ben de yaparım, görsün el mi yaman bey mi yaman.. diyerek başlayan süreç..

Ya da erkeğe farklı şeylerden öfkelenin onu aldatarak cezalandırmak istemesi.

Şeytan kocan kesin başka kadınlarla beraber der. Her olayda buna inandırmaya çalışır.

Eğer kocası aldatmışsa, sende yap diye telkinlerde bulunur. Yapmazsan onurun zedelenir. Gururun biter der.

3. Yoğun cinsel istek

Kadın-Erkek ilişkisinde kadından erkekten daha fazla cinsel ilişki isteğinin olması. Erkeğin kadının bu isteklerine karşılayamaması.

Bu yetersizlikten doğan etkenlerle kadının başka erkeklere meyletmesi.

Şeytan, sende bu kadar istek varsa krallara layıksın. Senin gibi istekli kadın arayan bir sürü erkek var. Gir şu siteye ara bul der. Ya da çık diskoya bara aran der.

4. Eşinden uzaklaşması ve aşk

Kadının başka bir erkeğe aşık olması. Ya da evlilikte sevginin bitmesi. Kadının mecbur kalarak yaptığı evlilik olması.

Erkekte, kadının kendisinden nefret etmesine sebeb olan hal ve davranışların olması.

Şeytan ne yapar ne eder, evli çiftler arasını bir şekilde açar. Bir şeyleri bahane ettirtir. Kavga ettirtir. Mal kavgası, altın kavgası, alışveriş kavgası, gelin kaynana derken eşler arasında soğuk rüzgarlar esmeye başlar. Şeytan her fırsatı çok iyi kollar. Asla boş bulduğu an affetmez. Bir kadını aldattırtabilmek için en önemli noktalardan birisi eşi ile sorunlar yaşamasıdır. Mutlu bir kadın neden aldatsın ki? Psikopat olması lazım! Şeyten her süreçte fuhşiyatı ve zinayı artırabilmek için planlar yapar ve vesveseyi verir..

5. Etrafında dolaşan erkekler

Çalıştığı iş yeri, eğitim, okul, kurs, sosyal medya gibi benzer ortamlarda başka erkekler tarafından tacize uğraması. Cinsellik ile alakalı baskı görmesi. Ya da kadını kandırabilmek ve cinsel beraberlik için erkek tarafından yapılan şeytanca oyun ve hileler. Sevgi, para, aşk, romantizim, dostluk, yardımcı olma gibi yemlerle kadını kendisine bağlayıp bunu cinsel ilişkinin yolunu açması.

Şeytan, bak görüyor musun ne kadar güzelsin. Bu kadar erkek seni isterken hayır demen doğru olmaz der. Bir kereden birşey olmaz. Kim bilecek ki der. Yapıver ne olacak der.

6. Maddiyat ve kariyer beklentileri

Kadında dünya hırsı, para, şan, şöhret, mal, mülk sevdasının oluşmasından kaynaklı çıkar ilişkisi temelli aldatmalar. Ya da kadının ekonomik nedenlerden böyle bir cinselliğe razı olmak zorunda kalması.

Şeytan falancanın arabası var evi var, sen de istersen alabilirsin der. O bu mala kendisini pazarlayarak ulaştı. Sen de yapsan ne olacak ki? yaşamana bak, rahatına bak der. Keyfine bak der. Zaten namazsızsın abdestsizsin. Zaten günahkarsın. Bir kere de falanca ile beraber olsan ne olacak ki der..

7. Geçmişte yaşananlar

Evlilik öncesi yaşadığı aşk, sevgi, flört gibi dinimizce tasvip edilmeyen şeylerin sürdürülmesi. Eski sevgilinin tekrar meydana çıkıp kendisine yol bulmaya çalışması.

Şeytan, sen zaten onundur der. Onunla zaten geçmişte de yaşamıyor muydun. Sen aslında onun hakkıydın der. Hakkını ver der. Belki o daha cok mutlu eder der. Çok istiyordun bu fırsat kaçmaz der. Bir kerecik versen ne olacak ki der. Şeytanlığının daniskasını yapar. Evinde bekleyen eşin var demez.

8. Ruhsal ve psikolojik rahatsızlıklar

Yaşanan sağlık sorunları nedeni ile akıllıca düşünmeyin nefsine ve şeytana esir olmak.

Şeytan sana herşey mübah der. Zaten bu hayat zehir zıkkım, yapsan ne yapmasan ne der. tadını çıkar nasıl olsa öleceksin der. Sanki öldükten sonra hesap vermek yokmuş gibi davranır. Asıl hedefi imanındır!

9. Arkadaş çevresinin etkileri

Çevresinde eşini aldatan kadınların olması. İnternet ve sosyal medya üzerinden bu tarz yazılar okuyor olması, bu tarz muhabbetlere girmesi. Arkadaşları tarafından bu tarz ahlaksızlıklara yönlendirilmesi. Özendirmeler. Medya tv kanallarında sürekli cinsel baskılara maruz kalması.

Etraftaki herkesin böyle yaptığı, olması gerekenin bu olduğuna dair telkinlere kanar.

Şeytan baktı seni ikna edemiyor, arkadaşlarını kullanır. Onlar aracılığı ile sana ulaşmak ister. Arkadışına yalancıktan aşk maceralarını anlatıver der. Ballandıra ballandıra anlattırtır. Seni kıskandırır, mutlu yuvana göz diktirir. Seni olmayacak ilişkilerle fantaziler kurdurtur. Hayatı zehir zıkkım eder.

10. Merak etme, macera yaşama, heyacan

Sadece başka bir erkekle ilişkiye olan merak. Macera yaşama isteği, böyle birşeyin heyacanlandırıyor olması ve sürekli bu tarz fantaziler içinde olması. Bu tarz istekleri artırıcı video ve görüntüler izlemesi.

Şeytan bir kerecikten ne olacak ki der. Acaba bunun tası nasıl der. Sana kesinlikle farklı olacağına ikna etmek ister. Asla yüzüne bakmayacaklarına taptırtır. Seni öyle bir düşürür ve öyle bir zelil eder ki.. Sonra şeytan yaptığın şeytanlığından utanıp seni terk eder.

11. İslami yaşamdan uzaklaşması

Namazları terk etmesi. Dua ve ibadetlerini aksatması. Kuranı kerim okumaması. Cemaatten uzaklaşması. İslami kitaplar okumaması. Zikr ve virdleri terk etmesi.

İslami bir yaşam içinde olmak yerine şarkı, türkü, müzik, tv programları, magazin, sinama, eğlence gibi dünyevi şeylere dalmak insanı gaflete sürekler. Gaflette yanlış düşüncelere iter.

Şeytan herkese ayrı vesvese verir. Herkese farklı yaklaşır. Herkesin seviyesine, ortamına ve şartlarına göre şeytan sürekli olarak yönlendirmek ve yönetmek ister.

Şeytanın istediği tuzağa düşürmek ve günah deryasına boğulmanızdır.

Önce namazlardan uzaklaşır. Abdesti bahane ettirtir. Namazları geciktirtir. Kuran okutmaz. Hayatından disiplini kaldırtır. Cinsel içerikli şeyleri hoş göstetir. Film dizi hastası yaptırtır. Sonra bak herkes yapıyor sen de yap der.

Şeytan vesvese vermek istediği kişinin seviyesine göre binlerce türlü yolu dener. Büyük bir imtihan.. Rabbim bizleri böyle bir imtihana düşürmesin

Ne yazikki bu aldatmaların sonu cinnet, bunalım, ruhsal hastalıklar, boşanmalar veya cinayetlerle bitiyor. Çünkü şeytan boş durmuyor. Asıl hedefi imanını çalmak. İnancını yerle bir etmek. Seni dinden çıkartmak. Cinsellik bile şeytan için bir araç ve hedef seni Allahtan uzaklaştırmak. Şeytana göre her yol mübah. Ve asla affetmiyor. En son da imanını senden çalıyor. Eğer bugün kücük görülen bir vesveseye evet dersek, yarın şeytanın elinde oyuncak olacağımızı asla unutmayalım.

Ayağımızı da ona göre denk alalım!

Not: Bir de tvlerde ve gazete köşelerinde şeytanın ekmeğine yağ süren şeytanlaşmış insanlar var. Ne var yani, istedikleri yaşasın herkes diyorlar. Bu devir de bekaret mi olur, zina diye birşey mi olur diyen taş devri maymunları var. Asıl şeytanlaşmış ruhlarını satmış insanlardan korkmak lazım. Onların şerrinden Allah'a sığınmak lazım.. İşlenen her günahtan onlar da paylarına düşeni alıyorlar. Bu günahlara aracı oldukları için!
  • imdat sezer
  • 16.671

Konular