İnternetten darbe yapanların başka tuzakları

Artık internet gerçeği görmek ve kabul etmek gerekiyor. Bugün dünyada sınırlar kalktı. İnternet üzerinden amerikada oturan bir adam tüm türkiyeye zehrini yayabiliyor. Ya da dünyanın herhangi bir yerinden açacağı yüzlerce türkçe web sitesi ya da sosyal medya ağları üzerinden türk halkını istediği yöne çekebilir.

Bu gerçeği görmek gerekiyor. Sanal sınırlar yeniden çizilmeli. Toplumsal ahlakın çöküşünün önüne geçilmeli.

İnsan inanmak istemiyor, hadi ordan diyor fakat gezi parkı olayları tamamen internet üzerinden gerçekleştirilmiş bir darbe girişimidir. Kitleler çok rahat ve kolay bir şekilde bir anda internetten yönlendirilmiştir. Hem de çok profosyanelce.. Aylarca kurgulanıp çok başarılı bir tatbikat yapılmıştır. Bu tatbikatın asıl meyvası 7 haziran 2015 seçimlerinde uygulanmış ve en az yüzde beşlik bir oy dilimi internet üzerinden yapılan taarruzlarla değiştirilmiştir. Bu hackerlik yolu ile değil insanların fikirleri ve düşünceleri etkilenerek yapılmıştır.

Aslında sadece bir ülkenin siyasi kaderi değil artık bir çok alanı yönlendirilmekte. İnançları, bakış açıları, duyguları, hissettikleri, kinleri, nefretler herşeyi internet silahı ile istenilen kıvana doğru yönlendirilebilmekte.

Gerçek hayatta büyük bütçeler harcanması gerektiği iiçin asla bu ülkede tutamayacak ideolojiler internet üzerinden filizlendirilip taraftar toplamakta. Bir çok ahlaksızlık internet aracılığı ile büyük mesafeler kat etmekte.

Artık internetin gücü kabul edilmek zorunda. Ve acilen daha sağlıklı ve kaliteli çözümler üretilmesi gerekiyor. Toplumun ahlakı hiç bir zaman olmadığı kadar cok cetin ve hızlı bir şekilde internet üzerinden bozulmakta.

Size bir örnek verelim; Dün orospular sadece sokak aralarında ve belirli yerlerde iş yapabiliyor, gerçekten de kafaya koyup yola çıkmış insanlarca ulaşılabiliyordu. Bugün tüm orospular internette. Ve fuhşiyatı teşvik için her yolu denemekteler. insanları günaha çekmek zinayı meşrulaştırmak için ne varsa yapmaktalar. İnanılmaz akla hayale gelmeyecek ahlaksızların tohumları bugün internet aracılığı ile bu topluma ekilmekte. Temiz günahsız evler aileler bile artık bu pisliğe buluşmak üzere.. Zaten tüm dizi ve filmler hacı hocayı kötü karakter tanıtırken, orospuları toplum efendisi, sazcıyı sözcüyü ahlaksızı beyefendi olarak dürüst insanlar olarak empoze etmekteydiler. Şimdi de internet ve sosyal medya üzerinden dizilerden karakterlerle anlatılan kitle direk müşterileri ile muhatap olmakta..

Toplum dine imana islama değil de ahlaksızlığa yönlendirilmekte.

Sınırlar çizilmek zorunda ve internet kontrollü hale getirilmeli. İçerikler aktarılan veriler a dan z ye mercek altına alınıp gerekli filtrelerde geçirilmek zorunda. Nerede özgürlük kelimesi kullanılıyorsa bilin ki orada fitnenin tohumları ekiliyor demektir. Toplum dejenere olmadan harekete geçilmeli.. Ahlaksızlara internet çıkış kapısı olmamalı.. Sanal mücadele başlamalı. Ama öyle olmayacak tam tersi bir avuç toplumun yararına iş yapan kişilerin önü kesilmeye çalışılacak ahlaksızlar ise özgürçe işlerini yapacak.. burası türkiye.. Rabbim sonumuzu hayreylesin.

Müslüman cesur olmalı

Konular