Zina yapmak isteyen genç

BİR GÜN Peygamber Aleyhisselam’ın huzuruna bir genç geldi. Sıkıntılı bir hâli vardı. “Ey Alllah’ın Resulü, zina etmem için bana izin ver. Artık tahammülüm kalmadı” dedi.

Orada bulunanlar, gencin bu fena isteğinden dolayı, hiddete geldiler. Bazıları onu şiddetle azarlarken, kalkıp ağzını kapatmak için üzerine hücum edenler oldu. Suratına bir tokat aşketmek arzusuyla yerinden fırlayanlar bile vardı.

Ancak, o Şefkatli Nebî, bunların hiçbirine izin vermediği gibi, susup genci dinledi. Sonra yanına çağırdı ve onu dizlerinin dibine oturtup sordu:

“Böyle bir şeyin senin annenle yapılmasını ister miydin?”

Genç:

“Anam babam sana feda olsun yâ Resulallah! Elbette istemezdim.”

Peygamber Aleyhisselam:

“Hiçbir insan, annesine böyle bir şey yapılmasını istemez” buyurdu ve:

“Peki senin bir kızın olsaydı, ona böyle bir şey yapılmasını ister miydin?” diye sordu.

Genç adam bu soruya da:

“Canım sana feda ey Allah’ın Resulü, istemezdim.” diye cevap verdi.

Peygamber Aleyhisselam:

“Hiçbir insan, kızına böyle birşeyin yapılmasını istemez” buyurdu. Ardından da:

“Halanla veyahut teyzenle böyle bir şey yapılmasını ister miydin?” dedi.

“Hayır yâ Resulallah!” dedi genç.

“Bir başkasının kız kardeşinle zina etmesini ister miydin?” dedi Resulallah.

“Hayır! hayır, istemezdim!” diye cevap verdi genç.

Ve Peygamber Aleyhisselam sözlerini şöyle bitirdi:

“Hiç kimse, halasıyla, teyzesiyle, kız kardeşiyle zina edilmesini istemez.” Sonra da, o gence dua buyurdu:

“Allah’ım bunun günahını bağışla, kalbini temizle ve namusunu koru.”

•••

Bazı raviler o gencin, Cüleybib olduğunu söylerler. Kendisi, nefsine hâkim olmakta zorlanan bir genç olarak tanınırdı ve ashab arasında kötü bir şöhreti vardı. Ancak, Resulullah ile aralarında geçen bu olaydan sonra, tertemiz birisi oldu. Daha önceleri kimse ona kız vermek istemezken, Peygamber Aleyhisselam’ın aracılığı ile evlendirildi. Evlendikten az bir zaman sonra da, ilk katıldığı harbde şehit oldu.

Söz konusu harbin sonunda Peygamber Aleyhisselam ashabına sordu:

“Hiç eksiğiniz var mı?”

“Hayır yâ Resulallah, hepimiz tamamız!” dediler.

“Ama benim bir eksiğim var” buyurdu Peygamber Aleyhisselam ve Cüleybib’in başucuna giderek:

“Cüleybib benden, ben de Cüleybib’denim” buyurdu. 


Peygamberimizin Hayatından Seçilmiş Öyküler 3. Kitaptan Alınmıştır.

Zina yapmak isteyen genç yorumları

 • Image Description
  Nasss
  30.01.2014

  19 yasındayım 5 yıllık bır ılıskım var 3 senedır herseyı yasadık terstende zına yapıyoruz kucuktum bılmıyorum nasıl boyle bır hata yaptım ve hala yapıyorum sımdıde hayyır dıyemıyorum sankı iblis hep benımle onunla ol dıyorrr .. kendımı frenleyemıyorum allah askına yardmcı olun cok vıcdan azabı cekıyorum.. ne yapmalıyım ..

 • Image Description
  tahref156
  22.11.2013

  Gerçekten de Allah insanın düşmanına bile göstermez.

  Nefis o kadar kötü birşeydir ki kadın ve erkeğin %90'ı bu yüzden cehenneme gitmesi hiç kaçınılmaz değil. Kardeşim Alah yardımcınız olsun. Kendinizi sadece duaya verin. Yani bunun için ne tavsiye edilir bilmiyorum ama gerçekten de zor bir durum.

 • Image Description
  dünyasız
  02.06.2013

  slmlar ben 38 yaşındayım 17 senelik evli ve eşimi çok çok seven biriyim 3 çoçukluyuz eşimde son 1 senedir aşırı cinsel istekler başladı ondan öncesi normardi ama son zamanlarda lez lik hissetmeye başladı ilişki esnasında bana başka isimler ve başka kadınlardan bahsetmeye başladı bu olay sıklaştı ve bana 1 kadında hagetir beraber 3 müz birlikte olalım dedi ben ona hayır dedikçe o bana ben istiyom sen nasıl erkeksin deyemeye başladı ben ona dayanamasın kıskanırsın dedim zina ve günah oldunu sen daha i biliyorsun dedim çünkü eşim ve ben inançlı namazlı 2 insanız ve en sonunda kendi iş yaptımız samiyetli olmadıdımız 1 dul kadınla samimi oldu ayrıça işte ygününde vazgeçerdiye bekledim ama vazgeçtini söylemeye apıyoruz o kadınla 42 yaşında bayandı bakımlı yaşını göstermeyen ve eşim kadına bahsetmiş ve olursada imamniahıyla olsun mu demiş kadın olur farketmez demiş eşimin dedini asla yapmak istemedim am kedi başina başka bişiler yapar diyerekten kabul ettim ama nikah olmaz ALLAHI aldatmak olur dedim ve içimden belki o gün vazgeçerdiye bekledim ve vazgeçti çok sevindim sordum bana onunla iş yapıyoz sonra suratına bakamam olmaz dedim aradan 1 ay geçti ve ekra etmeye başadı bende birini bulamam yok öle bişi dedim tek olsam heryere giderim senle nasıl olur başka otellerde olmaz dedim tartıştık en uygun okadındı dedim zaten işimizde onunla daha yok dedim ve yapmaya karar verdi ama eşim arkadaşım istemezdiye vaz geçerdiye beklemiş ama ben ona okadın i bikadın dil diye bahsettim inanmadı çünkü eşim çok saf ve oldu eşim aramıza girmedi ama ben isteksiz yaptım oysa eşim vazgeçmiş bana söyleyememişti ve eşim şoka krize girdi ve ben hemen eşimle ilgilenerek ayıltmaya çalıştım ve bana sürekli o kadın gitsin ve bana beni bırakma diyordu ve kadını yoladık 100 tl taksi parası verdim şimdi eşim me nekadar kötü bişe oldunu aklın başına gelsin dedim bana şimdi kızgın beni şuçluyo oysa kendi zorladı haksızmıyım ben lütfen yadım bekliyorum ben ona senin herdedini yapıyorum çünkü onu çok sevdimi biliyor bana dediki ben erkekde istesen getirirmiydin dedi ben se ona böle 11 şey sen istemezdin sen lezlik vardı dedim öle olsa SENİ ÖLDÜREYECEGİMDEN EMİNDİN DEDİM SUSTU ÇOK PİŞMANIM AMA bna yazın nasıl bişe amakadınla sonuna kadar bilikte olmadım yarım kaldı çünkü sanki ölesine hiç ama hiç haz almadım iğrençti eşim i çok çok çok seviyorum hayatımda ilk eşimle beraber oldum bekarlımda bile günah oldu için yapmadım 19 yaşındada evlendim ve eşime seven 1 adam başka kadınla olamaz dedim çünkü hiç haz alamadım oda gördü eşime yaklaştım gibi yaklaşmadım gözlerinle gördü RABBİM AFETSİN BİZLERİ LÜTFEN YAZIN EŞİM PİSİKOLİJİSİ İDİL SÜREKLİ YAŞANANLARI HATIRLATIYO KIZIYOR..

 • Image Description
  Zehirliok Ziyaretçisi
  13.01.2014

  paşa karın seni aldatmış sevgilisi var.oda ona kocana söle birlikte olalım demiş.oda önce ona bi kadın ayarlayım oda bana karşı mecbur olsun demiş anlıcağın tezgaha gelmişsin...

 • Image Description
  Zehirliok Ziyaretçisi
  05.09.2013

  anlayan varsa bana da anlatsın. yazılanlardan hiçbir şey anlamadım.

 • Image Description
  Zehirliok Ziyaretçisi
  13.07.2013

  güzel kardeşim rabbimden hiç bir zaman umudunuzu kesmeyin o her şeyin en iysini bilendir namazınızı dosdoğru kılın huzur bulursunuz yatağınızı ve gerekiyorsa evinizi değişin eşinizi şeytan ve nefsi bir şekilde altetmiş ilişkiye girerken eşinle abdest alın ve bismillah ile girin..

 • Image Description
  ölesine biri
  21.10.2012

  yani zina yı ole bır yazıosunuz ole bır anlatıosunuz kı , sanki ona karsı koymak cok zor gıbı yanlız sunun dıorum cenbaı allahtan korkusu olan zınaya yaklasmaz bu kadar basıt , hee eger sen bısıler yaptıysan sunu dusun sen o anda o kadar zayıf o kadar acızmısın kı hayvansı bı durtunun esırı olmusun , benlıgınızde zınayı cok ama cok buyuk haz veren ve yapılması gerek bısı gıbı gorup ama yasak ve gunah dıe kendınızı durdurmaya calsıosunuz bu kadar da hayvansı bı sehvetın esırı olmayın. bir vizyonunuz olsun ve o yönde ilerleyin aklınızı her an kurcalayan bir vizyon allah yardımcınız olsun :)

 • Image Description
  mücrim0606
  06.11.2012

  muhterem arkadaşım günahı hafife almamak lazım kınamamak lazım herkes hataya düşebilir

 • Image Description
  sılam
  11.09.2012

  Merhabalar...Ben 31 yaşımda eşimden ayrılmış bir bayanım.Yeniden evlenmek istiyorum ama insanlarda hiç Allah korkusu kalmamış. kim yaklaşmaya çalışsa bir şekilde iğrenç yüzünü gösteriyor. okadar bunaldım ki Rabbim birgün bu insanların benide kendileri gibi yanlışa çekmelerinden çok korkuyorum.Zina yapmayı o kadar masum bişimiş görteriyorlar ki...televizyonlarda bunu destekliyor ve çok normal bakılır hale gelmiş. Rabbim çok bunaldım bana bir çıkış kapısı göster, beni yanlıştan koru, bana yardım et, dualarımı kabul et ve beni doğru yolundan ayırma.

 • Image Description
  Zehirliok Ziyaretçisi
  09.12.2013

  gazeteye ilan ver :D o zaman kesin evlenirsin...evde kalmazsın.sizin gibileri anlayamıyorum.kendinizi satmaya ne kadar da meraklısınız

 • Image Description
  Zehirliok Ziyaretçisi
  14.06.2013

  nerelisiniz istanbulsa yardımcı olurum

 • Image Description
  Zehirliok Ziyaretçisi
  24.02.2013

  min..devir çok kötü..şeytan zalim..insanlar daha beter..ne var doğal ihtiyaç dediklei şeylere çekebilmek için elele vermişler şeytanla nefisle..allah hepimize yardım etsin..yıllarca allahtan korkup ,akıldan bile geçirmezken ..insan bazen zaafların esiri de olbilir..allah korusun..harama bulaşmadan helalini nasip etsin..
  herkese hayırlı eş nasip etsin..(banada) zor imtihan..kötü devir..kötü habis insanlar ..ortam..meşrulaştırdıkları..nefsimiz..herkes düşman.tanısan bile ağına düşmememk hep mücadele...

  gönüllerimiz ,kararmadan..nuru silinmeden..iffetimize zeval gelmeden ölelim..

 • Image Description
  Zehirliok Ziyaretçisi
  26.12.2012

  amin kardesim, insallah rabbim dualarini duyar ve sana yardim eder.

 • Image Description
  Zehirliok Ziyaretçisi
  26.10.2012

  dünya bozulmuş ve buda kıyametin alametinder.allaha sana namuslu birini nasip etmesi için allaha dua et

 • Image Description
  Zehirliok Ziyaretçisi
  15.10.2012

  amın allah yardım cın olsun