Gençlere Öğütlerim

Değerli Gençler!

Münafıklar neden mü'minmiş gibi davranıyorlardı? Onu açıklayalım:

Müslümanlarla harp etmeyi göze alamıyorlar ve cizye vermeye yanaşmıyorlardı. İman etmeye niyetleri olmadığından, inanmış gibi görünüp işin içinden sıyrılmak istiyorlardı. Müslümanlar, müşriklerle savaşa kalktığında onlar ortadan kaybolurlardı. Fesadı cihada tercih eden münafıklar, sıvışmayı savaştan üstün tutuyorlardı. İki kapılı in yapan tilki, avcıyı veya korktuğu bir hayvanı gördüğü zaman diğer kapıdan sıvışıp kaçarmış. Münafıkların mizacı da iki yüzlülüktür. Ne samimi bir imanla müminlerin safında yer alırlar, ne de kalplerinde gizledikleri küfrü açığa koyup gayri müslimlerin arasına katılırlar.

Gençlere Öğütlerim, Mehmed Emre
ERHAN YAYINLARI

Gençlere Öğütlerim yorumları

 • Image Description
  mecnunileyli
  07.01.2009

  bende serencam adli kitabi tavsiye etmek istiyorum. bitirene kadar elimden dusuremedim bir turlu. gerci herkesin kitap zevki baskadir ama en azindan goz atmanizda bence fayda var.
  ufak bir tanitimi surda mevcut :
  http://kitap.genckadinlariz.biz/2008/12/serencam/

  herkese hayirli aksamlar dilerim

 • Image Description
  ahmetselcuk7
  18.10.2008

  Dünya hayatında insanların çoğu genellikle nefsine hakim olamadığı için kötü yola sapar.Ama Allah akıl vermiştir kötü yola sapmasınlar diye.İnsanlar nefsini dinleyerek zevk alırlar.Ama aslında Kur-an'ı Kerim de okuyana namazda kılana zevk verir.İşte bazı insanlar bunu hiç anlamaz.

 • Image Description
  eltabip
  13.03.2007

  GENÇLERİN ZAMANIMIZIN MEDYA-İNTERNET-EĞİTİM ÜÇGENİNDE SAĞLAM VE İMANLI KALMALARI İÇİN ÇOK ÇABA GÖSTERMEK GEREKİYOR.TEMEL İMANI SAĞLAM OLANLAR YALPALAMA BİLE YAPMAZKEN İMAN KEFESİ BOŞ OLANLAR KAYIP GİDİYORLAR.DÜNYASI YIKILAN BU GENÇLER BUNALIM VE PSİKOLJİK SORUNLAR DENİZİNDE BENLİĞİNİ ARAR DURURLAR. ALLAH TÜM GENÇLERİ KÖTÜLÜKLERDEN KORUSUN.

 • Image Description
  titanic007
  19.01.2007

  selam tesadufen gırdıgım sıtenızı cok begendım
  bence bu konular uzerıne daha yaygın bır konferans babında acılımlar olsa genclık bılınclense bence cok daha farklı olurdu
  bende bır kıza asık oldum ama malesef dustugu bır anlık hata yuzunden hayatı zından olmus ve bana bunu nasıl soyledı bne de cozemıyorum .once anlattı ama daha sonra ben boyle bırsı degılım falan desede olan bıtenı ben arastırdım.
  ve evlenecegım sandıgı kısı ıle ılıskıye gırmıss ve bın pişman ne fayda.nasıl olabılıyorda bu ınsanın yarın olmeyecegını dımı ama .sen herseyı yasa ve hayatının en degerlı seyını verdıkten sopnra kıme ne amnlatabılırsınkı evlı degıldın .ılk gecede kocana ne dıyeceksın .ve bana dedıkı senın yuzune bakamam bu yuzden senle olmıycak.zaten benı kabul etmemesının sebebı buymuss.kızlarımızı boyle kullanan ınsanların allah belasını versın.......tesekkurler

 • Image Description
  gillardz
  29.10.2006

  hayırlı akşamlar,
  çok yakın olduğum bir arkadaşım var.
  kendisi zamanının yarısını internette Chat'te geçiriyor.

 • Image Description
  sedef44
  14.03.2007

  selamun aleykum dostlar siteyi bugün keşfettim ve üye oldum tek kelimeyle harika bir site emeği geçen herkesten allah razı olsun eğer site yetkililerine nasıl ulaşabileceğimi yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

 • Image Description
  Misafir
  13.07.2006

  This comment has been moved here.