MASTURBASYON

Bakın Güzel kardeşlerim böle bir konu açan bir arkadaşımız daha var.Kardeşlerim Masturbasyonu bırakmak isteyen çok kişi var.Biliyorum.Bende bunlardandım Bıraktım.Konuya bi göz atalım ilk kardeşlerim masturbasyon elle bozmak kendini tatmin etmeye denen olay hepimiz biliyoz uzatma gerek yok:)İlk önce bunu bırakacak kişi Takıntı hastası olmamısı lazım.Ve Batılı düşüncelere düşmemesi lazım.Zararşarı yok efendim çocuğun olmaz yok kısır olursun böle şeyler olmaz.Ama her yaptığında üzüntü duygusu duyarsın aşağlık keşke yapmasaydım aman naptım bittim ben böle duygular mevcut olabilir:)Bunu bırakmaya gelelim hiç diğer konulardaki gibilere katılmıyorum aman 3 kere yaptıysan 2kereye düşür bu işe yaramaz:)Dostlarım Bırakmak isteyen napıcak kafasına koycak ben yapmacam bunu yaparsam namertim.Yok irademe düştüm nefsime yenildim.Demekle olmaz dostlarım bu işler.Kesinlikle nefsine yenik düşmeceksin düşersen böle bırakmak istiyorum bırakamıyorum diye ağlar kişi.Kendi düşen ağlamaz diyorum ilk olarak.Daha sonra bırakmak isteyen kişi aşkla felan uğraşmasa kafasından atması daha kolay olur.Kötü düşünceler geçirmeyiniz hakkınızdan.En önemlisi canınız istediği zaman şöyle diyiyiniz Ben bunu yapmacağım sabırlı olacağım.Nefsime yenik düşmeceğim diyin.Bu çok önemlidir.Tabikide başta sıkıntı meydana gelecek yapsammı yapmasammı yapmayın kardeşlerim sıkıntı geçicidir.beş dakka bile sürmüyor bunun zevki bırakın kendizi aksın rüyada rahatlayın günah girmeyin hem ikisi çok farklıdır.Bırakmak isteyenler jeff___gs@hotmail.com eklesinler yardımcı olmaya çalışırım.Benimde kafama süreklü rüyada boşalma takılıyor.Masturbasyonla aynımıdr.diye kafama takılıyor sıkıntı veriyor.Sabrediyorum sabır kardeşlerim sabırlı olun unutucaksınız.Allahtan gelen derde isyan etme Şükür eyle Dediğim gibi isteğene bıraktırcam bu işi msn ekleyin jeff___gs@hotmail.com sağlıcakla kalın allah asmarlık
  • sercan22
  • 15.069

11 yorum

Re: MASTURBASYON

zevk anında akıl devreden cıkar cok şehvetlendıgınız zaman ne kadar ugrasırsan ugras nefsını yenemıyorsun
o yuzden bizi masturbasyona goturen sebeplerden uzak durmamız tek şarttır yoksa o anda aklı da devreden cıkar hiç zevk herşeyden ustun gelir o işlem yapılır.bBunun tek caresı masturbasyona ne goturuyosa ınsanı ondan uzak durmak baska caresı yok

29.06.2012 - Zehirliok Ziyaretçisi

günahkarkul ' a

Kardeşim Allah Senden Bin defa, milyon defa razı olsun. Aynı ruh haletinde, aynı şeyleri söylemek istiyorum. 1 Böyle bir yazı yazmak isterdim , ama sen çok özenle bunu hazırlamışsın zaten , okuyan sana duacıdır. ben bu yazıyı alıp saklıyorum şimdi .

27.05.2012 - aciz_zalim

eger birakmak istiyorsan o

eger birakmak istiyorsan o an geldiginde eline bir cakmak al ve ve butun parmaklarina tutu ve ozellikle tirnaklarina aci cekene kadar sonra unutursun. her aklina geliste bunu dene7 gune kalmaz kurutlursun ama her zaman yanind cakmak tasi

12.02.2012 - Ziyaret

bende yapıorum ve cokda

bende yapıorum ve cokda zevk alıorum budamı gunah yanı

08.12.2011 - edokı

Lütfen cevap veriniz

Ben 14 yaşında bir gencim daha önce bu mereti yaptım tövbe ettim ve "Allah'ım eğer haram olduğu durumlarda bunu yaparsam 7 gün oruç tutacağım dedim" sonra yapmadım ama bir gün tvde tahrik edici bir şey gördüm hemmen kapadım. Ama şehvetlenmiştim boşalma ihtiyacı duydum. Şehvetim geçer diye bekledim fakat 1,5 saat boyunca şehvetim geçmedi. Zikir falan da çektim daha sonra caiz olduğunu düşünerek yaptım. Sizce bu durumda yapmam caiz midir? 7 gün oruç tutmam lazım mı? Lütfen cevaplayın!

23.11.2011 - Ziyaretci1000

mast

evlememe gucunuz yetiyosa evlen!
evlenmeyin,sabir,dua edin dememis bu konuuyu cok iyi bilen !
sehfete tahammul etmek insanin tabiatini bozabilir !
sehvet insan hayvan cin seytan her mahluktakin tabiatina yerlertirimis bir tabiaattir ona karsi gelmek insani mahhhgfedebilir ,ennergisini gucunu bitirirebilir insanin sinirlerini , psycologisini bozabilir!
evlenin harramdan, sehhvetten kurtulun !

01.10.2011 - Ziyaretci999

Müslüman kardeşlerim her

Müslüman kardeşlerim her derdi ALLAH verir her derdide o götürür.Kardeşlerim öncelikle burda en önemlisi sabırdıR.Sabredin bolbol dualar edin şeytanın eğlenmesine izin vermeyin.Düşününki bu işi yaparken yanınızda ki 2 melek sizlerle beraber utanmamız lazım.Düşünelimki ALLAH bize şah damarından daha yakın o yüzden bi işe başlarken en az 5dk 10dk düşünmekte fayda var.Şeytan şehvetle insanları aldatır.Kardeşlerim bu işi bırakmak çok kolaydırw ALLAH bizi özgür yaratmışken kimsenin kölesi olamamalıyız.ALLAHA EMANET OLUN .

22.09.2011 - sercan22

mükemmel Allah razı olsun

mükemmel Allah razı olsun

19.08.2011 - merhametttttttt

kardeşim sen doğru yol

kardeşim sen doğru yol üzeresin allah bozmasın darısı bize çok sağol paylaşım için dualarımda sana da yer ayıracağım artık bu paylaşımından dolayı

12.08.2011 - başka bir günahkar kul

Masturbasyon İle Mücadele Eylem Planı

Arkadaşlar başlık ilgi çeksin istedim. Ben de bu işin müptelalarından biriyim. Biriydim demek istememe rağmen demiyorum. Zafer sarhoşluğuna kapılmak tekrar bu halta düşürür adamı. Bu bir bağımlılıktır. Keşke hiç bulaşılmasaydı. Sigara gibi bir şeydir bu. Sigarayı bırakan bir çok kişiye sorsanız "Hala canım istiyor" diyecektir. Bu halt sigaradan da tehlikeli. Çünkü sigara bağımlılığı insanın fıtratında yoktur. Şehvet ise her insanın fıtratında yer almaktadır. O sebeble benim de hala canım istiyor. İnsan bu isteği frenlemekle yükümlüdür. Eğer frenleyemezse maddi-manevi yıkımlara uğrar. Bu haltı yemeyeli çok şükür 20 küsür gün oldu. Bu benim bu halta başladığım zamandan beri dayanabildiğim en uzun süre. Bıraktım diyemem. Başka şekilde ifade etmek gerekirse öyle bir oruca niyetlendik ki bizim için evlilik iftar olacak.
Arkadaşlar ben kendimce bir eylem planı hazırladım. Aşağı yukarı bu haltın müptelaları hep aynı süreci yaşıyor. Aynı sıkıntıları çekiyoruz. Aynı duyguları hissediyoruz. İnşallah sizler de istifade edersiniz. Gerçi söylenenler de hep aynı önlemler. fakat bu süreçleri bire bir yaşamış bir günahkarın satırları bunlar.

BURAYA NEDEN YAZIYORUM
Bu bilgisayar benim elimden çok çekti. Ben bu günaha onunla beraber girdim. Ahirette monitör "Beni günaha girmek için kullandı" diye şikayetçi olacak. Maus günahıma şahitlik edecek. Bizi ALLAH yolunda kullanmadı diyecekler. ben artık bu bilgisayarla günah işlediğim kadar, hatta daha fazlası hayır işlemek istiyorum. ALLAH yolunda kullanmak istiyorum. Ayrıca hadiste ifade edildiği gibi kötülüğe, günaha karşı; elimle, olmazsa dilinle, ona da gücün yetmiyorsa kalben buğz et buyurulmuştur. Ben de gücümün yettiği oranda e-buğz ediyorum.

EYLEM PLANI
Hastalık: Porno Bağımlılığı ve mastürbasyon
Süresi: Yaklaşık üç yıl

SEBEPLERİ
1.) Bilgisayar ve İnternet
Yüce ALLAH Kur'anda "Zinaya yaklaşmayın" diye buyuruyor. Zina etmeyin, yapmayın gibi ifadeler dururken yaklaşmayın diyor. Bilgisayar ve internet normal koşullarda mübahtır. Yararlı kullanılırsa sevap kazanılmasına dahi vesile olur. Lakin şu an bizler için durum biraz farklı. İnternet bilgisayar bizi el ile istimnaya yaklaştıran en büyük etkendir. Bazen çok masum bir amaç için internete yöneliyor ve vahim sonuçla karşı karşıya kalıyoruz. Onun için bilgisayar ve internet kullanımını asgari düzeye indirmeliyiz. İnterneti gerekısiz kullanmamalı, boşa vakit geçirmemeli ve vaktinde bırakmalıyız.
2.) Ders Çalışmamak
Bir öğrencinin en büyük vazifesi ders çalışmaktır. Bu makam/mevki için değil, islam davasına hizmet için elzemdir. Öğrenci bu vazifersi ile meşgul olduğunda hem derslerdeki başarısı artar, hem de yanlış işler yapmaya vakit kalmaz.
3.) Yiyecek ve İçecekler
Enerji verici yiyecekler bol bol tüketildiği zaman insana doping etkisi yapar. Vücut da bu enerji fazlalağını atmak için farklı yollara başvurur. Böyle bir enerji fazlalığı olmasa bile nefis bunu bahane eder.
4.) Sosyal İletişim Eksikliği
Çevresinden kopuk bir insan, yalnızlığını internetteki malum görüntülerle giderme ihtiyacı hisseder ve yalnızlığını büsbütün artırır.
5.) Dini Vecibelerin Yerine Getirilmemesi
Mümin daima namaz abdestiyle dolaşmalıdır. Gündüzlerini oruçla değerlendirmeli, namazlarını aksatmamalıdır. Namazlar aksatıldığı zaman mümin şeytanın kucağına daha çabuk düşer.
6.) Zaman Planlamasının Yapılmaması
Mümin zamanını iyi kullanmalıdır. İki günü birbirine eşit olan zarardadır hadisini düstur edinmelidir. İyi ve yararlı işlerle uğraşmalıdır. Şeytan boş vakti olanlarla daha çok uğraşır.
7.) Özel Temizliğin Geciktirilmemesi
Genital bölgedeki temizliğin geciktirilmesi o bölgede kaşıntılara yol açar. Bu da uyuyan devi uyndırabilir.
8.) Hayallerin Engellenememesi
Mümin kişinin hayalleri dahi iyi ve güzel olmalıdır. Yanlış ya da günah olan şeyi icra etmedikten sonra hayal kurmakta günah yoktur; ama günaha atılan bir adımdır. insan beyni sürekli düşürür. Bu düşünceler insanın içini gıcıklayıcı hayallere de dönüşebilir. Bu hayaller akla geldfiği zaman bu hayalleri bir kenara atıp başka şey düşünmeli, ya da bir meşgale bulunmalıdır.
9.) Göz Zinası
malesef mümin için çevre günahlalrla doludur. İstimnaya yol açan sebeplerden belki de en önemlisi göz zinasıdır. Evden dışarı çıkmamak gibi bir seçeneğimiz olmadığına göre mümin estağfirullah deyip başını çevirmekle mükelleftir. bunu yapamadığı takdirde cinsel uyarılma meydana gelir. Bu halden sonra o yoldan dönebilmek her babayiğidin harcı değildir.

ARA DEĞERLENDİRME
Daha önce bu hususa dikat etmemiştim. sebepler zararları meydana getiriyor. Zararlar sebepleri artırıyor. Bu silsile bu şekilde artarak devam ediyor. Sebeplerle zararlar birbirini besliyor. Bizi bataklığın dibine çekiyor. İstimna ettikçe tembelleşiyor. tembelleştikçe istimnaya yöneliyoruz.

ZARARLAR
1.) O haltı yemek başlı başına bir vakit israfı oluyor. Saatler internet başında geçiyor. Asıl vakit kaybı ise o haltı yedikten sonra oluyor. Yatmak ve uyumak dışında hiçbir şey istenmiyor. Ertesi günün sabahına kadar kişi sıkılgan ve hayattan zevk alamayan bir ruh hali içinde oluyor.
2.) İstimna eden kişi hiçbir şeyle uğraşmak istemiyor. Bunların başında da ders çalışmak geliyor. Bahane de hazır abdestsiz ders çalışmak doğru olmaz.
3.) İstimna eden kişi anında bir pişmanlık hisseder. 5 10 dakika pişmanlık, 15 20 dakika sonra tekrar şehvet. İlk aşamada pişmanlıkla kendini suçlar. İstimna o gün bir kaç kez daha yapılırsa kişi kendinden tiksinir ve nefret eder. Kişi zaten cünüptür, haliyle namaz da kılamaz. Tam da şeytanın istediği noktadadır. manevi boşluktadır.
4.) Kendinden nefret eden ve manevi bir boşluğa düşen cünüp, bu aşamada yalnız kalmak ister. Arkadaşlarından gelen davetleri bir bahane bularak geri çevirir. Davete icabet etse bile ortamda durgundur, Kimseyle diyaloğa girmez. fazla konuşmaz.
5.) Abdestsizliğin de etkisiyle olsa gerek, cünüp kişinin işleri rast gitmez. Zaten iş yaptığı da pek görülmemiştir. Ders çalışmak için söylenenler iş hayatında da geçerlidir.
6.) Hafızanın zayıflaması imama Şafi'nin asırlar önce söylediği bir hakikâttir. Harama bakmak hafızayı zayıflatır. İnsan beyni sürekli düşünür. Sürekli bir şeyler kaydeder. Kişi harddiskinin %90'ını boş ve iç gıcıklayıcı düşüncelerle doldurursa beyin bilgisayarındaki kasmalara şaşırmamak gerekir.
7.)Kişi istimnaya hemen hemen her gün devam ederse bu cünüpte sürekli huzursuzluğa ve kendinden daimi bir nefrete dönüşür. Kendinin hiç bir işe yaramadığını düşünür. Bu ruh hali onu hayattan soğutur.
8.) Evlilik mümin için bulunmaz bir nimettir. Eşler de ALLAH'ın bir emanetidir. Genç mümin emaneti teslim almadan ihanet etmeye başlamamalıdır. Hele bir de genç yiğidin gönlünde bir yari varsa adını dahi bilmediği kişilerin görüntüleri ile sevdiğini aldatmamalıdır. Bu fiil kişinin sevdiğiyle arasına madde ve manâ aleminde uçurumlar hasıl eder. Aradaki sevgiyi azaltır.
9.) Her mümin irşat ve tebliğ ile mükelleftir. Dünya islama, islam da temsile muhtaçtır. iyi bir dava adamı olması gereken mümin ALLAH yolunda bir bayraktır. Bayrağı lekememeli ve yere düşürmemelidir. Bu fiil ise mümin için davaya en büyük ihanettir.
10.) Buraya kadar manevi çöküntülerden bahsettik. Bu fiilin bir de insan bedeninde meydana getirdiği çöküntüler vardır. Bu fiil her gün günde bir kaç kez yapıldığında, yürümede dengesizlik, baş dönmesi, ellerde titreme ve devamlı bir vücut yorgunluğuna yol açar. Bu işin failleri bu halleri iyi bilir.

PRATİK ÇÖZÜM ÖNERİLERİ
1.) Zaman planlanacak.
2.) Müstehcen hayaller kurulmayacak.
3.) Namazlar aksatılmayacak.
4.) Haftada bir gün oruç tutulacak.
5.) Sosyal çevreyle bütünleşilecek. Yalnız kalmamaya çalışılacak.
6.) Yiyeceklere dikkat edilecek.
7.) Dersler düzenli ve programlı çalışılacak.
8.) Sokakta, kampüste, çarşıda taife-i nisadan afet-i devranlarla karşılaşıldığında "estağfirullah" çekilerek oradan uzaklaşılacak.
9.) Özel temizlik geciktirilmeyecek.
10.) Bilgisayar başına belli bir amaçla oturulacak.
11.) İnternette boş boş dolaşılmayacak.

SONSÖZ
Sebepler, zararlar ve önlemler yazıldı. Şunu hiçbir zaman unutma. Bu maddeler uygulandığında korunursun, ama senin şeytan ve nefis diye iki büyük düşmanın var. Sen sansürü nefsine uygulamadıktan sonra bu önlemler bile seni kurtarmaz. Günahla karşı karşıya kaldığın an, eğer aklın halâ başında olursa, izlediklerinin de başka birilerinin halası, teyzesi, bacısı, kızı veya sevdiği oolabileceğini unutma. Onların da yaşlanacağını, o zaman güzelliklerinden eser kalmayacağını bil. Onların da bir zamanlar islam fıtratı üzerine halk edilmiş bebekler ve çocuklar olduklarını hatırla. Bu görüntülerin gerçek hayattan kesitler olmadığnı, bir film senaryosu olduğunu unutma. O görüntüler hayatın kirli yüzüdür. Doğallıktan uzaktır. Senin vatanına topla tüfekle giremeyen alçakların torunlarını ekranların baş köşesine, gözlerine, beynine yerleştirme. Savaşlarda cepheye mermi taşımış, barışta tarlasında akşamlamış, hasta çocuğunun başında sabahlamış fedakar Türk kadınını o rezillerle aldatmaya kimin hakkı var? Davaya hizmet aşkının ateşiyle yanması gereken mefküre genci bu zaaflardan uzak olmalı. Tertemiz bir hayat yaşamalı ki önüne bir gün kaset koymasınlar. Mümin ağzının arasından ve apıcının arasınıdan emin olmalıdır. Son olarak Rabbinin seni o haldeyken de gördüğünü ve hesap soracağını aklından çıkarma.
Benim de bilgisayarla işim bitti. Yanlış yerlere girmeden bir an önce kapatsam iyi olacak. Düşmanım ne güzel bir iş taptın, artık sen bu işi hallettin, izlesen de bir şey olmaz, hem kendini bir dene bakalım açtıktan sonra kapatabilecek misin, açmamak kolay, açtıktan sonra kapat bakalım gücün yetiyorsa diye beni yine gaza getirmeye çalışıyor. Ben kolay olanı yapıp bilgisayarı kapatacağım.

23.06.2011 - günahkarkul

Re: Masturbasyon İle Mücadele Eylem Planı

Güzel bir çalışma yapmışsın ,Seni tebrik ediyorum. Aslında büyük bir eksiklik yvar yaptıklarında.
Sadece ecrini Allahtan bekleyerek ORUÇ TUTMAYI DENESYEDİN. Enim ol çok daha hızılı ve Nebevi bir metodun takipçisi olacaktın. :)

06.06.2012 - birben

Konular