Kafandan ne geçiyorsa Harem'i öyle görürsün

Harem üzerinde hep yazıldı çizildi. Neler demediler ki.. Ressamlar oturdu tonlarca yağlı boyalar yaptılar. Yaptılarda yaptılar.

Aslında olayın iç yüzü şu. Herkes kendi fantezisini anlattı. Ortada onları onaylayan bir belge kaynak not hiç bir şey yok. Hatta iddiaların tam aksini gösteren kanıtlar varken. İşte tüm yazılanlar çizilen yazanın çizenin fantezi dünyasının ve hayallerinin ürünü oldu.

Eğer padişah olsaydınız ne yapardınız? Diye anket açılsa,sadece uçkurunu düşünenler esir ettiği kızlarla bol bol fantezilerini anlattılar. Onların beyni sulanmış kafalarında sadece cinsellik ve seksten başka hiç birşey yok. Sadece rüya görüyorler.

Harem, mahrem gizlilik sır. Kişinin namusu.. Sarayda ise padişahın namusu. O devletin namusu. Toplumun namusudur. Padişahların eşleri o toplumun annesidir. Toplumun ırzıdır. Namusudur. Tüm cümle alemin gözü orada..

Düşünün Bill clinton, monika levski ile ilişki yaşadı ne oldu? cümle alem duymadı mı? Heryerde manşet olmadı mı? herkes yazıp çizmedi mi? davalar açılmadı mı? Ya da italya başbakanının çapkınlık hikayelerini her gün boy boy gazeletelerde okumadık mı?

Durum böyle iken, beyaz saraydaki küçük bir kımıltı cümle aleme duyurulurken topkapı sarayındaki islama aykırı, dine aykırı birşey olacakta dönemin şeyhülislami, din alimleri, ya da dönemin yazarları kıyamet koparmıyacak mı sanıyorsunuz?

Bugün çankaya köşkünde benzeri bir hadise olsa sessizce örtülecek mi sanıyorsunuz? Hanginiz Sayın cumhurbaşkanımızın böyle gayri ahlaki ilişkiler yaşayabileceğini düşünebilir? Ya da yaşanmış olsa hangi medya organları hangi muhalefet sessiz kalabilir? Günümüzde olmasını bile ihtimal vermezken geçmişte neden bize yakışmayan namus ve ahlak iftiralarını atıyoruz?

Unutmayın Harem ile alakalı hiç bir ahlaksızlık belgesi yoktur. Kaynak yoktur. Tam tersi orası bir eğitim yuvası olmuştur. Asırlar sonra ilk batılı iftiracı yazarlarca yazılmış ve sonraları tarihinden kopmuş yerli reytingciler bunları kullanmıştır.

Çevrenizde haremi farklı olarak lanse etmeye çalışanlar ancak kendi fantezilerini anlatıyorlardır. Onlar o güce sahip olsalar yapacaklarını söylüyorlardır. Onlar hayallerini cihan padişahları üzerinden döktürüyorlardır.

Ha bir de arsız hırsız gibi, gerçekleri söyliyenleri de yerden yere vurmayı da çok iyi bilirler. Osmanlıcı, şeriatcı, örümcek kafalı, gerici vs. vs. diye sayarlarda sayarlar..

Onları ve fantazilerini Allaha havale ediyoruz.

www.hurrem.net
  • imdat sezer
  • 15.416

Konular