Zina

Merhaba ben danimarkada yasiyorum ve 15 yasindayim.
Ben bir kizi seviyorum oda beni cok seviyor. Ben kizi birkez öptüm dudagindan. Günah oldugunu biliodum ama zina oldugunu bilmiodum. Bazi büyüklere sordum günahmi diye, yarisi seviyorsan öpebilirsin dedi bazida zina dedi. Kizin sadece yanagindan öpsem bisey olurmu?? LÜTFEN YARDIM EDIN..
  • Jigsaw96
  • 6.920

3 yorum

...

Allah razı olsun kardeşim.. Ne güzel, anlamlı yazmışsın.. Bu kadar dikkate alınıp cevap yazılmaz sanmıştım ama okuyunca şaşırdım.. Allah razı olsun..

....ve değerin değeri kalmadı. Yalandı, dolandı, hep eskide kaldı..!

16.02.2011 - idepya

zina

tabiki zina olur. allah seni bu günahından dolayı affedip mekanını firdevs cenneti etsin

15.06.2011 - ataş

AKIL VE VİCDAN DÜRBÜNÜYLE GELECEĞİNE BAK!

Kardeşim 15 yaşındasın ve seviyorsun ve aşıksın ve sevgilinin öpeceği yerlerinde ihtilafa düşmüşsün.dudaklarından mı öpsem.yanaklarından mı öpsem.birileri demiş ki seviyorsan her şey mübahtır.bir kısmı insaf ehli demiş ki ne öpebilirsin nede sevebilirsin.çünkü zinadır.çünkü aranızda nikah yok sadece çocukça bir aşk var.şimdi bizlere çocukça soruyorsun.Dudaktan öpemiyorsam bari yanaktan öpeyim.yanaktan bile öpemeyeceksem bari elini tutayım.ona da yok olmaz diyorsanız bari uzaktan seveyim.buna da izin vermiyorsanız telefonla görüşeyim.yok oda olmaz hepsi zina sayılır diyorsanız ben ne edeyim.?
Kardeşim sen en iyisi o aşkınla güzelce evlen.yaşım küçük deme.16 sında evlen.17 sinde güzel bir çocuk edinin.18 inde okulunu bitir.19 unda işe gir.20 sinde ise mutlu ol.olsun bitsin.
“Abi sen ne yapıyorsun daha benim yaşım 15 bu yaşta nasıl evleneyim” diyorsan.o zaman deriz ki;nasıl 15 yaşında sevmeyi biliyorsan.15 yaşında sevmeyi erken ve gereksiz görmüyorsan evlenmeyi de bileceksin.Sen Avrupa da yaşıyorsun ve hala öğrenmemişsin ki Avrupa yı bitiren en mühim şey flört ve nikahsızlık oldu.bak soyları kurumaya başladı hepsinin.Evlenmediler senin şimdi yaptığın gibi yaptılar.ve nikahsızlık yüzünden soyları kurumaya başladı.Aile denilen kavramı yok ettiler.Zamansız ve düzensiz olarak aşk ve meşklerle uğraştılar.çocuk yaşta hamile kaldılar.bekaret olayı zaten hiç yoktu.soy kuruduğu için köpekleri evlat edindiler.erkek bulamayınca köpeklerle evlendiler.senin yaşadığın memleket Allahın izniyle bir gün gelecek islamiyeti belki kabul edecek.çünkü yaşadıkları hayatın batıl,pis ve rezil olduğunu anlamaya başladılar ve islama girmeye başladılar.yani senin şu anda yaşadığın hayattan iğrenip tiksinip korkup İslami bir hayata girmeye başladılar.anladılar ki İslamiyet dini ,ırzı ve nesli koruyor.onların elinde bunların hiç birisi kalmamış.ilkokul çağında binlerce on binlerce kız hamile kalmış.tecavüzler ve sapkınlar diz boyu bir halde.onlar uyanırken bizimkiler gaflete alıyor ona da şaşırıyorum.onlar hakka doğru yelken açarken bizimkiler ise batıla batıla doğru gidiyor.onlar dine dönerken bizimkiler ise dinden dönüyor.
Kardeşim birbirinizi çok seviyorsanız üste dediğim gibi evlenin. Ama sen, ben, onlar, bunlar ve herkes biliyor ki 15 yaşında sizi evlendirecek ne bir kurum var nede aileniz vardır.
herkes biliyor ki on beş yaş aşkı sulu ve buharlı bir şeydir.sadece birbirinden aşk ve sevgi adı altında yararlanıp birbirini kullanmaktır.
sende biliyorsun ki çok sevdiğinizi zannettiğiniz aşkınız bitecek ve gidecek.
sende biliyorsun ki on beş yaş aklın değil hislerin tahakkümü ağır bastığı aklın devreden çıktığı bir zamandır.
sende biliyorsun ki etrafınızda evlenme yaşı on beş değildir.
sende biliyorsun ki daha okul bitmemiş, ortada iş yok anne babanın eline bakıyorsunuz ve onların verdiği harçlıklarla idare ediyorsun.
ve sende vicdanen biliyorsun ki sadece sevmekle kendinizi avutacaksınız ve evlenmeyeceksiniz.çok sevdiğini zannediyorsun çünkü sevgiyi büyülü ,heyecanlı ve arzulu olarak görüyorsunuz.aşkın adı şehvet olduğu için yan yana gelince hemen mevzulara giriyorsunuz.bir dudaktan bir yanaktan alıyorsunuz.sonrada diyorsunuz ki sevgilimi öpmenin günah olduğunu biliyordum ama zina olduğunu bilmiyordum.günah olsa yapacağım ama zina olunca mecbur bırakacağım.öylemi !
kardeşim birisi pisliğin katı hali ötekisi ise sıvı halidir.yani neticesi itibariyle ikisi de pisliktir.hangisine elini atsan ve kalbini atsan pislenir.çünkü günah insana manevi pislik bulaştırır.Zina,faiz ,katl vb gibi nehiylerin genel adıdır..din sevmeyi günah yapmamış dine uymayan birliktelikleri günah yapmıştır.sevmenin önünü almamış yanlış sevmelerin önüne günah ihtarı getirmiştir.Yapılan işlere de zina suçu isnadı yapmıştır.
kardeşim ,eğer gençlik sefahette gitse insana günah ve azaplar yükleyecektir.Gençlik sermayesi günah ve isyanla kirlendiği zaman hem dünyada hem de ahrette başına bela olacaktır.Küçük lezzetler ve kaçamak keyifler yüzünden ebedi ve baki lezzetlerden insanı mahrum edecektir. Cazibedar fitnelerin elinde kalpler kebairle kirlenecektir. Cazibedar kız ve kadınların elinden bir saatlik dünyevi lezzete mukabil binler sene uhrevi azaplar kazındıracaktır. cazibedar fitneler eliyle gençler sefahet ateşlerine düşecekler.Cazibedar kadınların haram ve günah çekim alanlarının mahkumu olup şehvetlerini köle edecekler.
Bir gün çıkıp gidecek olan gençlik eğer kötü bir yolda yada haramlarla geçmişse geriye ahlar vahlar teesüfler ve pişmanlıklar kalacaktır.geçmişine ahlar cekeceğine ohlar çek.bunun için ise her şeyi zamanında yap. vicdanın , kalbin , dinin senin şu anda yaşadığın şeyin boş olduğunu biliyor.ne aşk nede tutku olmadığını biliyor.sadece geçici heves,teskin edilmeyi bekleyen duygulardır.yok eğer sözlere ve ihtarlara kulak asmazsan ve devam ettirirsen yarın öpmek seni tatmin etmeyecektir.çünkü bakın hep mevzunuz şehvet oluyor.yani bu zamanda aşkların ömrü yatak odasına kadar olduğu için çabuk bitiyor.daha kötü süreçlere gelmek istemiyorsanız bu aşk oyunlarını bırakın da okulunuzu hayatınızı kazanın.bırakmazsanız bir gün gelince battı balık yan gider dersiniz bazen de nefsin işine gelmeyen şeyleri inkara başlarsınız.ve meleklerin olmamasını yaptığınız haram olmamasını temenni etmeye başlarsınız.sevginize engel olan din,Allah,islamı içten içe inkara gidersiniz.şu anda yapacağınız şey dersleriniz sevmek olsun.dininizi sevmek olsun.ailenizi sevmek olsun.onlara aşık olun.eğer yaşadıklarınız aşk ise bugün Avrupa niye bu halde.yaşadığınız yerlerde aşk olmaz.şehvet olur,zevk olur,arzular olur.aşk kutsaldır ve insanı kirletmez.insanı alçaltmaz.değerini hiçe indirmez.onu haramlara götürmez.
KARDEŞİM AL ELİNE BİR VİCDAN DÜRBÜNÜ VE BAK GELECEĞİNE YOLUNUN DAHA NE KADAR UZUN OLDUĞUNU GÖRECEKSİN.önünde bir çok dağlar yollar çöller göreceksin.onları bile daha aşmadan rahata ulaşamazsın.elindeki vicdan dürbünü ve insaf dürbünü ile bakınca sana ne kadar ENGELLER gösteriyor değil mi!.aile engeli.iş engeli,din engeli,okul engeli,maddi imkanlar egeli vs vs .bunları aşmadan aşk olmaz.olsa da yalan olur.birbirinin etinden sütünden iffetinden ve namusundan geçici olarak faidelenmek olur.birbirinin namusunu ve şerefini geçici birbirine veren aşıkların evleneceği erkeklere veya kadınlara götürecek temiz şeyleri olmaz.senin aşkının ötesinin olmadığını sende biliyorsun.o zaman ne sen kirlen nede başkasını kirlet.kendinizi evleneceğiniz insanlara saklayın.seviyorum ulan deseniz ve nara atsanız.bu naralarınıza ancak kargalar güler.palavra atma kardeşim der.
sizin sevdiğiniz şeylere dinimiz zina diyor.sadece kavramların yerlerini medeniyet değiştirmiş.zinanın adını medeniyet aşk koymuş.bu nasıl aşksa bir kadın kırk kolda geziyor.bu nasıl aşksa bir erkek kırk kadını kirletiyor.
kardeşim ehli dünyanın kanunlarından insan dünyaya lezzet sürmeye ve keyif etmeye gelmiştir.hayatı mutfak,tuvalet ve yatak odasında geçirmeye gelmiştir.ama islamın kanunlarında insan dünyaya rabbine kulluk etmeye gelmiştir.ebedi saadet ve gençliği kazanmaya gelmiştir.gençliğin iffetini aşk ve flörtte tüketmeye gelmemiştir.öyle gençler bilirim ki yaşları gelmiş 25-30 a ama hala iffetli ve edepliler.ne üniversite kızları nede çevresindeki kızlar onları flörte atamamışlar. bir tane bile kız arkadaşı olmamış.Sende daha 15 yaşındasın.ama seviyorsun oda seni seviyor.
sana sana,kardeşi ve abi tavsiyesi :kaşkı geriye.işini okulunu ve öteki zaruri şeyleri öne al ve aşkı ertele.senin için zaruri olan şimdilik onlardır.aşk zaruri değildir.bu yaşta çok zararlıdır.tahribat yapar,yan etki yapar.zamanın gelinceye kadar ne kızları öp ne sev nede elinden tut.. ama zamanı gelince helal olan eşini sev öp tut.emi kardeşim.

Hayat gayeyi maksadını bilenlere güzeldir
Bilmeyenlere ise zehir zıkkım bir gazeldir.!
************************************************
Boş ve abes sözlerin maskaralığını yapmaktansa
güzel sözlerin hamallığını yapmayı tercih ederim.!

02.12.2010 - tahkik

Konular