Duygusal Klavye tuşları ve tesettürlü şeytan..

Ara ara islami forumları gezmek rütin işlerim arasındadır. Şöyle bir ortama bakarım, internette müslümanlar nelerle meşguller, neleri tartışıyorlar neleri paylaşıyorlar diye; Sadakat forumla da mukayese babından. Faideli olduğunu düşündüklerimi de ara ara forumumuzda gündeme getiririm.

Geçenlerde yine çok takibat yapılan bir forumdaki bir başlık dikkatimi çekmişti. "Birbirimizi daha iyi tanımak için lütfen herkes şu şu bilgilerini söylesin." diye Ve yorum rekorları kırılan bir konu. Gerçi üyelerin profilleri de bunun habercisiydi ve şaşırmak gereksiz olsa gerekti..

Abili ablalı muhabbetler, cicili bicili imzalar, kullanıcı adları, avatarlar, şahsi blog sitesine yönlendirmeler ve daha bir çok özel bilgiler forumun dikkat çekici nitelikleri arasında. Ve bir bayan üyenin imzası dikkatimi çekmişti. Açmış olduğu bir konuyu okuyan birisi için, Kapatmadan önce dur diye uyarı resmi var. Ve yanında da tamam abla,hemen yazıyorum abla kusura bakma abla vs. butonlar koymuş. Saçmalığa bakın şimdi. Ben bir üye olarak yorum yazma ihtiyacı hissedersem zaten yazarım değil mi?. Yani sırf birilerinin hatırı için yorum yazılır mı? Bu, meselesinin masumane tenkit yönü. Aynı zamanda ikinci bir gizli mesaj daha veriliyor. Bakın ben ablayım. Bayanım yani, bilginiz olsun...

Yine bir çok imzanın altında rızası için bir teşekkür etmeyecek misiniz? gibi ironik ifadelerle üyelerden bir yorum yapması bir teşekkür etmesi için ayağa kapanacak şekilde bilinç altı yalvarmalar.. Replere raplara hiç girmeyelim isterseniz. Onların bilinç altı muhabesini irdelersek yeni bir başlık açmak gerekir.

Ben bütün bunların mecmuuna tesettürlü şeytan ismini veriyorum. Şeytan dünyanın en kurnaz melunu malum. Herkesin şerbetini, dozajını çok güzel ayarlıyor. Kimi nasıl, nerede kandıracağını çok iyi biliyor. Bazılarını bir anda hiç zorlanmadan kendi tarafını çekerken bazılarını da hiç usanmadan, belki yıllarca sabrederek,azar azar, kemire kemire kendi tarafına çekiyor. Bırakın bizim gibi yarım yamalak islamı yaşamaya çalışanları gece gündüz evradü ezkarla meşgul nice dostlarını bile aşk meşklerle kandırmamış mı?

Yıllardır içimdeki bu kaygıları sizlere ara ara getiririm. Ve Sadakat Forumda da bu tür durumlara maruz kalınmaması için her türlü önlemi almaya çalıştığımızı zaten biliyorsunuz. Özel mesajların takibatı neticesinde yıllardır Allaha şükür bu meyanda bir sıkıntımız yok denecek seviyede. Ve yine bayan ya da bay olduğunu çağrıştıran kullanıcı adlarına elimizden geldiği kadar müdahele ediyoruz. Yani bir üyeye forumda herkesin gördüğü kapsam alanı haricinde ulaşılamaması için didiniyor çırpınıyoruz. Üçüncü kişinin şeytan olduğu durumlara maruz bırakmamaya çalışıyoruz başka bir ifade ile.

Ben düz mantıkla, somut anlamda diyeyim, forumumuzda şeri şerife aykırı ahvalin olmadığı kanaatindeyim bu önlemlerle.. Ama benim içimde yine de bir rahatsızlık var. O da bilinç altı dünyasında yaşanan belki gerçek aleme hiç yansımayacak olan kabaca platonik aşklar, gizli hayranlıklar belki bunları bir tezahürü olarak ara ara sinirlenmeler, krize girmeler hatta forumu terketmeler.... Ve bütün bunların tamamının sadece iç dünyada cereyan etmesi...

Bu çok ince ve derin bir mevzu. Buna bir anlamda forumu ihlaslı kullanmada diyebiliriz. Ve ben bu tür insanları ifade ederken aynı eleğin içerisine en başta kendimi de koyuyor ve emin olamıyorum ama en azından umrumda olduğunu biliyorum... Ve sizinde umrunuzda mı değil mi bunu öğrenmek için en azından umursamada gaflet gösterenler için hatırlatma babından dile getiriyorum..

Bu işi, yani klavye tuşlarından tanıdığımız insanların bir çoğunun, gerçek alemde bakıldığı zaman içimizde oluşabilecek duygu yoğunluklarının bir anda silinebileceği, bu kadar ilgi alanıma girmeye değmezmiş denileceği... gibi sosyal açıdan bakıldığı zaman sadece sanal olan bu empati ve sempatilerin gerçek alemle birleştirildiği takdirde hayal kırıklıklarına neden olabileceği gibi izahatlara girmek istemiyorum.

Demek istediğim yukarıda da ifade ettiğim tabirle forumu öz ve öz ihlasla kullanabilme yetisine gelebilmemiz. Karşı cins olmasa bile birisinin sevinmesi ya da gocunması için değil de, burası bir islami forumdur, İslami olarak yapılan her iş, Rıza-i İlahi için yapılmalıdır olgusuna uygun bir şekilde hareket edilmesidir şuuruna sahip hale gelmemizdir madlab ve megasidi aslim...

Ve yıllardan beri net aleminin popüler tartışma mevzuu olan;İslami forumların caiz mi değil mi? (karşı cinsle aynı mekanda bulunulduğu için) şeklinde ara ara değerlendirilmesinin bilinç altında bu yatıyor aslında.

İşte ihlaslı forum kullanma seviyesine riayet edildiği nisbette bu caizliğin artacağı kanaatindeyim nacizane.
Kadınların karşı cinsle olan diyaloglarında cilveli, ince sesli tarzda konuşmalarının islami açıdan caiz olmadığı hakikatinin foruma uyarlandığını düşünürsek forumda kullanılan ifadelerde cilveli nazikane, kibarhane tarzda üslubun olması aynı şekilde değerlendilir diye düşünüyorum.

Hasılı kelam neticei meram hepimiz kendimizi süzelim. Hangi seviyedeyiz? Klavyelerimizde duygusallık var mı yoksa ihlas mayasıyla mı yoğrulu?
Forumumuza uğramaz diye emin olduğumuz şeytan acaba tesettür giyerek aramızda dolaşıyor mu?
Foruma geliş gayemizi dünyaya geliş gayemizle mukayese edelim. Dini anlamda bir paylaşım platformu olduğumuzu ve tek maksadımızın bu olduğunu aksi maksatların içimizde kalmış olsa bile şöyle bir geçmiş muhasebesi yaptığımız zaman manevi boşluk anlamında tehlikeli noktalara gelebileceğimizi ve bu nedenle forumdan manevi anlamda istifade etmek şöyle dursun manen çöküşümüze zemin hazırlayabileceğini unutmayalım.

İmam-ı Rabbani Hz. leri manevi hastalığı olan kişilerin ne kadar çok olsa bile yaptıkları ibadetü taattan zerre miktarı tat alamayacağını ifade ediyor. İşte foruma gelen bir üyenin ;dışarıdan bakıldığı zaman normal bir tavır ve hal içerisinde olmasına rağmen hatta forumumuzda bir çok yararlı şeyleri paylaşmasına rağmen, üyelerden içten bir " razı olsun" iltifatı almasına rağmen niyetindeki bozukluğundan, manevi hastalığından dolayı hiç bir tat alamayacağını yukarıdaki ile teşbih zannedersem yanlış olmasa gerek?

Bu gün için ne yaptın? sorusunu her gün sorduğumuz gibi foruma geldiğimiz zaman;
Kullanıcı adım, imzam, yazdığım yorumlar, gönderdiğim özel mesajlar, iç dünyamın berraklığı ne kadar ihlas içerisinde ? diye kendi kendimize soralım. İçimiz rahatsa amenna.. Ama içimizde az bir kırıntı döküntü oluşuyorsa tekrar bir gözden geçirelim kendimizi ve riya yolculuğundan, duygusallık yolculuğundan ihlas yolculuğuna doğru hicret edelim.
Mesela forumda en çok sevdiğimiz 5 üyeyi listeleyelim. Neden sevdiğimizin nedenleri ne kadar islami ise içimiz o kadar rahat olsun. Sevme nedenlerimizde % 1 oranında tehlike tesbit etmişsek tehlike var demektir ve bize düşende bu tehlikeden kurtulmaktır.

c.c. forumu ihlaslı kullanan üyeler zümresine ilhak eylesin! diye interneti bir tabir ile dua ederek uzun zamandır aklımda olup söylemek nasip olmayan bu hatırlatmalarıma nihayet veriyorum...

02.09.2008

Miftahulkuluub
www.sadakat.net

Duygusal Klavye tuşları ve tesettürlü şeytan.. yorumları

 • Image Description
  Zehirliok Ziyaretçisi
  17.05.2012

  zina işledim hemde bir kaç kişiyle fakat hiçbiri evli değildi.Günahlarımdan dolayı elimden geldikçe tövbe etmeye çalışıyorum ve en büyük tövbemi seccade basında rabbıme elimi açarak birdaha asla yapmicam birdaha eli elime değen tek insan eşim kocam olacak dıye rabbime söz verip tövbe ettim fakat şeytan bitürlü yakamı bırakmıyor namaz kılıyorum tesbih çekiyorum ama şeytan aklımı hep dolduruyor uzun zamandır ayatımda kimse yok kimsenın olmasında ıstemıyorum fakat ne yapmam gerek bana yardım edin çok kötülük yaptım yalan söyledım iftira ettim ama artık tövbe etmek istiyorum Rabbıme sığınıyorum ama basım açık kıyafetlerım edıkkat etmeye calısmasam da ne yapacaqımı bılmedıgım ıcın hata yapmaktan korkuyorum dıslamayın benı her gün rabbime din iman allah korkusu versın dıye yalvarıyorum peygamber efendımıze sığınıp af dılıyorum hak yolunu bulup iman etmek istiyorum en büyük isteğim hacca gitmek evlendiğim zaman altın eşya istemıcem sadece benı hacca göndermesını isticem ama ne yapmam lazım bılmıyorum size ulaşmak istiyorum nasıl ama ne yapacam yardım edin bana lütfen

 • Image Description
  Barist999
  30.11.2011

  İstediğin dini kaynağa dayan, istersen kurana dayanarak söyle, ben seni yinede dinlemem. Neden biliyor musun? Allah rızası için, bahsettiğin şey forum siteleri. Oradaki yazışmalara kadar mı takıldın e be mübarek. bu insanlar hiç mi birşey yapmasınlar. onu yapmasınlar bunu yapmasınlar ondan sonra git iranda neler olmuş gör. dünyanın eşcinsel erkeklerinin bulunduğu 2. ülkesi. Bence kızlar kendilerine eş bulmak için haram olmamak şartıyla forum sitelerini kullanabilirler. Erkeklerde öyle. Bunda harama dayalı ne buldun. bunda islama karşı ne buldun. Tesettürü şeytana sen giydirmişsin, benim aklımdaki şeytanın başı açık, tesettürlü değil. Garip garip işler. Lütfen bir konuya odaklanmadan önce yalnızca kendi mantığınızdaki insanların değil, her türlü zihniyetin ne düşüneceğini, ve nasıl ılımlı yaklaşabileceğini tespit etmeden birşeyler yazmaya kalkışmamalı. Seni tanımam etmem. Belki çok ilimli birisindir. ama kusura bakma. saçmalamışsın. iyi günler.

 • Image Description
  beser
  02.05.2010

  s.a benimde burdakı arkadaslar gıbı aklıma cok takılan bır soru var,cahillikle bir ilişki yasadım cok pisman oldum ilişki yasadıgım kısı evlı birisi idi,gecen gun kul haklarını okuyordum aklıma takıldı.Evli oldugu adamın kul hakkına gırmıs olduk mu,bu kadının da rızası ıle olmustu.eger varsa bunun telafisi nasıl dır??Allah rızası ıcın bana bı onerı sunun adamın telefon numarasını buldum ama nasıl soyleyecegımı nasıl hakkının helal etmesı ısteyecegımı bılemıyorum

 • Image Description
  Zehirliok Ziyaretçisi
  17.04.2013

  Tövbe et.Bir daha zina etme.

 • Image Description
  dreamer8
  16.12.2011

  Tevbe ya.Ne diyeceksin adama ben senin karını becerdim hakkını helal et mi diyeceksin.Teli varmış.

 • Image Description
  kül kedisi
  25.02.2011

  ya oncelikle bi kadinlara suc atma gorevindesiniz tesseturlu seytan diyerek.... onla konusanda melek sanki tessturlu seytan oluyo klavye tuslarida cok duygusal olcagini sanmiyorum arada bi iletisim olsada elektrigi nasil alcan hayal dunyasinda yasmak gibi bisey

 • Image Description
  goncaa
  06.05.2010

  Kul hakkına hangimiz girmiyoruzki üstelik birde ilişki yaşamışsınız..İşin zina boyutuda var.Şimdi adamın tl var diyosun ne diyeceksin arayınca.En büyük tövbe pişmanlıktır karmaşık bir durum ALLAH yar ve yardımcınız olsun...Hocalarımız size yol gösterecektir...

 • Image Description
  Mustafaa
  05.05.2010

  Yazık be. Nasıl bir vijdanla yapabildin bunu. Allah senin gibilerini bildiği gibi yapsın. Müstahakını bulursun İnşallah. Kadının rızası da varmış, Allah böyle necaset mahluklardan muhafaza etsin bizi. Bir kadın nikahlıyken ebediyen başka erkeğe haramdır. Böyle bir alçaklığı yaptınız ve pişmansın ha? Düşün hele biri bunu avradınla yapsaydı ne hissederdin? Adamı arada namusunu kirlettiğin için seni gebertsin. Zaten hakkı var. Namus, mal, can ve vatan için öldürülebiliyor. Helaldir. Senin gibilerin şerrinden Rahman ve rahim olan Rabbime sığınıyorum. Aşalıklar...

 • Image Description
  Zehirliok Ziyaretçisi
  02.04.2013

  Bu nasil bir cevap!!!

 • Image Description
  Vird-i Zeban
  15.04.2013

  Uygun olan cevabı siz verir misiniz? Merak ettim.

 • Image Description
  Zehirliok Ziyaretçisi
  12.04.2013

  Bence tam hak ettigi cevabi vermis. Ne bu ya iyice normal bir seymis gibi davraniliyor artik en alçak insanlik suçlarinda. Kendi aile efradini düsün o zaman anlarsin neden böyle tepki verdigini!!

 • Image Description
  ahsen280
  12.11.2009

  Sorduğum soruya ilgili cevap veren tüm Müslüman kardeşlerime teşekkür ederim. Bayan arkadaşım benden cevap bekliyordu burda yazanları aynen ona aktaracağım. O da yaptığının günah boyutunu farketti pişmanlığı var ve tövbe etti. Yüce Rabbim tövbesini kabul buyurur. Hayatını bi düzene sokmaya çalışıyor. Ama en büyük şeyi insanlara güvenini yitirdi. Evlilik konusunda düşünceleri tamamen değişti. bu pislikle evlenemeyeceğini düşünüyor. ilk defa birine inandığını ona taviz verdiğini nefsine uyduğunu biliyor. nefsine ve şeytana uyarak karşıdaki erkeğin isteklerine boyun eğdi düşüncesizce yaptığı bu davranışı onun hayatını mahvetti. kendini temiz görmüyor. Fiziksel olarak temiz ancak ruhsal açıdan pis olduğunu düşünüyor. Şimdi ona başka türlü yardım etmem gerekiyor. Temiz biriyle onu dine ve Allah yoluna sevkedecek biriyle ailesinden isteyen biriyle evlenmesi için teşvik edeceğim ama yolu bilmiyorum. öle içine kapanmışki hayattan soyutlamışki kendini.. namusunun lekelendiğini düşünüyor. bu pisliğin bi gün karşısına çıkması korkusunu yaşıyor şimdide. öyle eli kolu bağlı bir durumda bir insanın bunalıma sürüklendiğini görüyorum ki dua etmekten başka yapabilceğim birşey yok. kitaplar önermek istiyorum sizler bana önerirseniz bende onunla paylaşmak istiyorum. tövbeleri kabul eden Rabbim onun da tövbesini kabul etsin . Mutlu bir evlilik nasip eder inşaallah..

 • Image Description
  ahsen280
  05.10.2009

  Bir Bayan arkadaşım benimle özel bir mevzusunu göz yaşları içinde paylaştı. Dinledim bildiğim kadarıyla kendisine cevap vermeye çalıştım ancak tam ehil olmadığımı düşündüğüm için burada sizlerinde görüşlerini almak için paylaşmak istedim.. Kişi adı kullanmayacağım.
  Bir ortak arkadaş vasıtasıyla tanıştığı bir gençle evlilik niyetiyle 2 aya yakındır görüşüyormuş. Ancak Bir müddet sonra genç söz konusu bayanı kamera karşısı masturbasyon yapması için ısrar etmiş itiraz etmesi durumunda terk edeceğini söylemiş bayan arkadaşda kaybetmemek için dediğini yapmış.. Kıyafetlerini soyunmadan kamera karşısında mastürbasyon yapmışlar bir kaç kez. bana bunu sorduğunda yaptığının ne olursa olsun zina olduğunu büyük bir günah olduğunu tövbe edip günahından vaz geçmesini söyledim. Ancak elimde ayet hadis delil bulunmuyor. Daha tesirli bir cevap vermek istiyorum ve bunu karşısındaki erkeğe de aktarmalı onun da aklını başına getirmeli diye düşünüyorum. şimdi sizden yardım istiyorum bir kardeşimin imanını kurtarmak istiyorum ve bu konuda sizlerden yardım bekliyorum. İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

 • Image Description
  kenaneli
  08.11.2009

  arkadaşın yapacağı tekşey gözünü ve kulağını şehvetini kabartan kötü vidyolardan (mutlaka porno falan izliyordur) arındısın sohbetlere katılmasın msn de erkek arkadaş olmasıngerekirse interneti hayatından silsin bunları yapa bilmesi içinde düzgün bir aile hayatı ve güzel çevre edinmesi lazım bu anlattıklarım ı başara bilmek zor aslında çünkü günaha girmek parmaklarının ucun çokkolay çokkaralıysa interneti evinden atsın VE KIZ ARKADAŞLARA BİR UYARIM SİZİNLE İNTERNETTE VEYA NORMAL YAŞANTINIZDA AŞK SEVGİ ADI ALTINDA BİRLİKTE OLMAYA ÇALIŞAN ERKEKLERİN TEK DÜŞÜNCESİ BİLİNÇ ALTIDA OLSA CİNSELLİKTİR SEVİŞMEKTİR SEKS TİR O YÜZDEN SİZ SADECE SİZİ ANNENİZ BABANIZDAN İSTEYİP EVLENEN İNSANISEVİN TABİ SİZİN NİYETİNİZDE ERKEK TEKİ GİBİ DEĞİLSE VESİZİN DELİGİBİ SEVİYORUM AŞIĞIM ONUN İÇİN ÖLÜRÜM GÖZÜMDEN HİÇGİTMİYOR HALLERİ İNANIN Kİ AŞK SEVGİ DEĞİL ŞEHVETTİR BUNUDA ANCAK O ŞEHVET ATEŞİ SÖNDÜĞÜZAMAN ANLARSINIZ HABİRDE SİZBAYAN LARDA ERKEKLERİN ŞEHVETLERİNİ UYANDIRAN HALVE HAREKETLERDEN GİYSİLERDEN KAÇININ

 • Image Description
  ersen64
  07.10.2009

  Değerli Kardeşim,
  hiç insan sevdiğine böyle şey yaptırır mı? Bu kadarınıda anlamıyor musunuz? Basiretiniz mi kilitli...Bu kızın sevdiğini söyleyen genç yarın onu ele geçirip, öbürgün parayla satacak birisi ne zaman uyancaksınız.? Herkesi kendiniz gibi saf zannetmeyin...İnsan sevdiğine zarar gelmesin diye uğraşır...Bu ise başkasına göstermek için uğraşıyor...Bu adam yılandan başka bişey değilsizin gibi safdirikleri bulmuş kullanmaya çalışıyor....
  Bu kızımız aklı başında ise hemen tevbe istiğfar eder, bu yılanla görüşmez..Anne babasına ihanet etmemiş olur..Yoksa anne babasına ihanet edenler gurubuna girer.. Tevbe ve istiğfar meyalan-ı şerri kestiği için, yanlış yapmak istemeyenler tevbeye devam etmeliler