"dua"(kaynak el-kulubü'd-daria)

Allah’ım! Kötülüğe sevketmekten, hatalara koş(tur)maktan, isyanlara dal(dır)maktan, helâke götüren yollara sap(tır)maktan ve beni Sen’in nezdinde mahlûkatın en seviyesizi durumuna sokmak için çabalayıp durmaktan bıkıp usanmayan.. sayısız kusurlara bulaşmış.. bitip tükenmek bilmeyen emellerin peşinde durmadan koşan.. başı derde düştü mü sızlanıp duran.. hayırlı bir işe muvaffak olduğunda onu kendinden bilen ve paylaşmaya hiç yanaşmayan.. bütün mâlâyâniyata meyyâl.. gaflet ve nisyanla âlûde.. fırsat buldu mu günaha girmekte saniye fevtetmeyen.. tevbeye gelince erteledikçe erteleyen... şu nefs-i emmâremi Sana şikayet ediyorum.
İlahî! Beni dalâlet vadilerine sürüklemek isteyen insî ve cinnî düşmanlarımı; sürekli aklımı çelmek.. zihnimi vesveselere boğmak.. kalbimi şüphelerle çepeçevre kuşatmak.. hevâ ve heveslerinin peşinde koşturmak.. geçici dünya hayatını süslü gösterip ibadet ü taatıma ve Sana yakınlaşmama manî olmak için didinip duran şeytan(lar)ı da yine Sana şikayet ediyorum.
Rabbim! Türlü türlü vesveselere esir olmuş, kaskatı kesilmiş, paslanmış ve bütün bütün kararmaya yüz tutmuş kalbimi; haşyet nedir, gözyaşı nedir unutmuş ve bütün bütün kurumaya yüz tutmuş; kendine dünyalık eğlence arayıp duran gözlerimi de yine Sana şikayet ediyorum. Sen yegane güç ve kuvvet Sahibisin ve benim gibi bir âciz için Sen’in havl ve kuvvetinden başka hiçbir dayanak yoktur. Dünyanın câzibedâr güzelliklerinin ağına düşmekten de beni sadece Sen sıyanet edebilirsin.
Ya Rab! Sen’in hikmetine ve meşîetine dehâlet ediyor ve bana sadece lütfunla muamelede bulunmanı istirham ediyorum. Ne olur, beni fitnelere hedef olmaktan koru.. düşmanlık besleyenlere karşı yardımcım ol.. utanç sebebi ayıplarımı setret.. belalardan muhafaza buyur.. masiyetlere düşmeme de fırsat verme!.
Rahmetine sığınıyorum ey Merhametlilerin en Merhametlisi Rabbim! Ne olur, dualarımı kabul buyur!
  • PARATONER
  • 16.669

2 yorum

cok guzel bi yazi

cok begendim iste bu mesale cok iyi illahayatcilar oluyo adam iyi niyetle basliyo bi ise.. fakat ole bisey oluyo ki tahminen adama diyolar ki bak hocam bu kadin ciplaktir ama kapalidan daha iyi kalplidir olabilir ... ama kuranda olan birseyi inkar ettirmeye calistiranamaz. adami cagiriyolar bi yere ole bisey yapiyolar ki adamin safligini kullanarak oyle bir oyuna dusuruyolar ki adamin agzindan biranda laflar cikiyo... ve kaybediyo.. sonrada adami alay konusuna aliyolar... adamda ne yaptigini bilmiyor.. digeride mesala adama diyolar ki hocam insanlara deyin ki o 3 harfliler yoktur oyle zeki oynuyorlar ki sonra millet cincilere kosuyo adam bi aciklama yapiyo evet yoktur diyo.. ve boylelilkle kuranda olan bir seyi daha farkinda olmadan inkar ediyo.. yani koyun koyun bacagindan keci keci bacagindan asiliyo....

26.05.2008 - en buyuk kedi

cok seviyorum bu adami ben ya

ne guzel iste biseyi yaptiginda Allah sana yaptiriyo sen deil iste sen deil!!!!

26.05.2008 - en buyuk kedi

Konular