Aralarindan nikah olmadan karsi cinsle yapilan tüm cinsel iliskilerin zina oldugunu biliyor muydun?

  • imdat sezer
  • 278.934

64 yorum

Merhaba ben bir günah isledim

Merhaba ben bir günah isledim . Dini nikahım olmadan sevgilimle ilişkiye girdim . Biz nikamiz olmasada kendimiz kari koca diye karar verdik . Ama kimsenin haberleri yok. Birbirimizi cok seviyoruz ve Allahın bizi karşılaşdirdığı için şükür ediyoruz. Simdi bu yapdigimiz isin dahada günah oldugunu biliyoruz . Bizin ne yapmamiz gerek onu bilmiyorum . Düğün yaparaa okulum var ailemiz bilmiyor . Kimseye söylemeden dini nikah yaptirsak ve yaptiklarimiza töbe etsek dua etsen olurmu. Bu nikah güna mi olur yoksa

11.03.2017 - Zehirliok Ziyaretçisi

Re: Aralarindan nikah olmadan karsi cinsle yapilan tüm cinsel il

mrb ben namazımı duzenlı kılan dınıne duskun bırıyım Allaha sukur nefsımede engel oluyrom ama 2 sene önce bıryle tanıstm ve cıkmaya basladı ve ılk bastan berı evlenmeyı dusunuyoruz ılk baslarda sadece msjdı sonrdan telfnla knustuk fln sonraları daha buyuk gunahlara gırdık nasl kurtulcaz blmıyrum bırbırımızı gercekten cok sevıyoruz ve nefsımıze engel olamıyoruz suan ben okudugum ıcn ve onun duzenlı bır ısı oldugu ıcın nısan flanda olmuyo ve bız sureklı gorusuyoruz gunahlar ıslıyoruz el tutma sarılma flan ne yapmam gerekıyo yardımcı olun buzamana kadar cok ayrılma derecesıne geldık bu gunahların ısledıgımız ıcın ama bırbırımızı sevdgımız ıcın gunahımızı kabullendık devam ettık sımdı ona gelme dıyemyrum onu özluyorum oda gelıyo zaten sureklı .kardesler yardmcı olun ona ne demelıyım ben neyapmalıyım

09.01.2013 - songülll

Sen Kötü Bir Şey Yaptın

Öncelikle zina büyük günahlardandır. Aksi halde nikah ya da imam nikahlı iken zinayı gerektiren durumları yapmak caizdir. Şunu söylemem gerekirse hayırlı insanlar için dua edilir. Sen kötü bir şey yaptın. Ama hemen hayata küsme tövbe et pişmanlık duy. Bir daha bu hataya düşmeyecen konusunda yemin et. Belki o zaman senin için bir umut olabilir. Birbiriyle hiç bir derece nikahı bulunmayan çiftlerin bunu yapması topluma karşı seçtiğimiz kişiliklere şüphe uyandırıyor. Bu zina olayını yapmak ise insanın iradesi ile ilgilidir. Nefsini yenmeye hakimsen bunları yapmazdın zaten.
Kızlığımı bozup ahımı aldı şahsiyet içinde bir cevap verelim. Sen hele ki bir bayan olarak yaptığın bu rezilliği yakınların duysa idi nasıl bakardın yüzlerine. ALLAH duaları ve tövbeleri kabul eder. Yalnız şunu söyleyelim. ALLAH günahkar insanın duasını muttaki bir insanın duasından daha evvel kabul eder. Çünkü günahkar insan dua ettiği zaman ALLAH onun sesini artık duymak istemez ve duasını kabul eder. Oysa kamil bir mümin yani muttaki bir insan dua ettiği zaman hemen cevap gelmez. Çünkü ALLAH o kişiyi sever ve sesini duyması için başına musibetler verir ki dua etsin diye. Öncelik olarak iman ve islam şartlarını yerine getirip takvayı sahiplenmek gerekir. Kalbi temizle tövbe dile. Gerisi ALLAH'ın takdirinde olacak bir şeydir. ALLAH bunun gibilerine hidayet eylesin ki artık neyin yanlış neyin doğru olduğu bu aklını kullnamayan insanlar için doğru kararlar alsınlar.

29.12.2012 - Name

sen kotu bisey yaptin

insanlari gunahlar konusunda bilgilendirmeniz cok guzel . Fakat bunu yaparken yargilamadan ve kisisel yorum katmadan yapmalisiniz. size bir soru sorulmus , gel beni yerden yere vur denilmemis. Bir müslümanin din kardesine yol gostermesi iyidir ,
yargilamasi ise HADSİZLİKTİR .....
HERKES HADDINI BILSIN !!!!

06.06.2013 - Ayşe köse

anlatma

ama karşındaki tertemiz pak bir kardeşimiz ise anlat içinde kalmasın olanlar olsun...

26.12.2012 - carton

günahmı

mrb,
ben sözlüyüm aileler arasında tabiki ve allah nasip ederse yakında düğünümüz olacak sözlümle aramızda bazı şeyler geçti çok ileri boyutlarda değil özür dilerim sizlerden ama öpüşme geçti bu zinaya girermi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim

07.09.2012 - n89

Re: günahmı

Aralarında nikah olmayan kişilerin el ele tutuşması el sıkışmaları sarılması vs her türlü yakınlık kati süretle haramdır hadis-i şerifte elllerin zinası harama dokunmak ayakların zinası harama gitmek gözün zinası harama bakmak şeklinde bildirilmiştir.anlattığınız olay haramdır

12.09.2012 - Zehirliok Ziyaretçisi

çaresizim

6 yıllık evli ve 4 çocuk annesiyim 3üzlerim ve 10 aylık bebeğim var bebeğim zamanında eşim beni aldatmış yanıma hamileyim diye yaklaşmadı sürekli kaçtı gece namaz falan kılıyordu anlamıyor fakat sürekli aynı rüyaları görüyordum sorduğumda kaçıyordu ve birgün kız beni aradı ve anladım eşime sordum itiraf etti ve ben soğudum çok sevdiğim insandan çocuklarım küçük şaşkınlığımdan kurtulamadım ve hala ona eskisi gibi yaklaşamıyorum sürekli aklıma düşüyor ne yapmalıyım çaresizim.

28.08.2012 - Zehirliok Ziyaretçisi

Kızlığımı bozup ahımı aldı

Lütfen bana yardım edin.
1 yıllık bir sevgilim vardı.
İkimzde brbrmzi cok seviyorduk.
Herkes bzi ayrmaya calıssada brbrmzle cok mutluyduk.
Bn hayatmda kmsenin evnde kalmıs bri degldm.
Ailem doğulu benim.
Serbest bir insan deglm.
Bnm yasadığım yerle onun yasadığı yerin arasında yaklasık yarm saat 40 dk kadar bir mesafe var minibüslerle gdip geliyorduk.
Birgün beni cagrdı sabah saatlernde erken gel dedi denize gderz tamam dedm.
Sabah yola cktm onlara gttm kapıyı actm hala uyuyordu.
Gel yanıma dedi 1 saat kdr brbrmze sarlarak uyuyalm cok özledm ddi.
Snra kalkar hazrlanrz dedi.
Hc anlamadm öpmeye flan basladı brden hiddetlendi ve devam etti gözlermi kapatmstm ne olduğunu secemedm bi acı hssettm dokndgmda bel altm kanıyordu zedelendmi bozuldmu anlamadm bn böyle birsyn olcagnı tahmn ble edemezdm o piskolojyle sok la korkuyla ne yapacagmı sasırdm.
Snra bana sözler vaatler vermeye basladı üzldüğümü görnce bnde inandm brakmam demişti brakrsam cümla alem blmem ne yapsn dedi sözler yemnler verdi. Bnde güvendm gun gectkce daha cok güvenyrdm sanki hersey dedgi gbi oluyordu.ve bunu devamlı istedi birkackez daha yaptk yapmak istemesemde hayr desemde ustme gelyrdu.
Biseklde yne olyrdu.
ailesneede söylemişti hepsi biliyordu iş ciddilessn dye 1 ay snraya istemeye gelrz nişan yaparız okul askerlk bttkten snradada dugun olur deyp 1 ay oyaladılar dugun yapıcak durum yoktu.
2bucuk sene nişanlı kalın dedi cocugn ailesi bayramın 1gunu tanısmaya geldler ve babam bu cocugn duzgn bri olmadgnı savndu içkicl dedi.
Bn sni buna vermemde demedi nişanlamam o sure içersnde brakr bzm basımız yere duser dedi.
Bilmiyordu ben zaten onlara aileme kötülüğn en beterni yapmıstm. babamda madem cok seviosunz kacmayn dedi okul askerlk btsn vercem dedi.
Tanısma faslı bttkten snra persemde aksamı yani 2 gün öncesi istemeye gelceklerdi gunduzden gttm ve neyi ögrendm bundan önceki erkek arkadasım 3 sene sevdgm ugrnda ölümlerden döndugum cocuk tolga beni arkadasmla aldatan tolga ümit verp hep yarı yolda brakan tolga .
Yne mutluluğumu istememiş.
Ve korayla aramı bozmak için.
İstenmeye gelmeden önceki aksam aramıs numarasnıda kız kankalarmdan almıs.
Aramıs bnle bulustu demiş.
Yemin edermki bn onunla bulusmadım koraya ihanet etmedm.
İçinde bulunduğum vazlyetten kurtulmak için günlerce o korkuyla diken üstünde durmusken nasıl tolgaya gdeblrdm.
Tolga brkez daha mutlulugmu bozmustu ertesi sabah gttgmde bna inanmadı istemeye glcm dedi ama artık btti dedi.
Bnde sevmyrsan formaliteden olcaksa gelmeyn dedm.
Ama bn sana ihanet etmedm dedm.
Dnlemedi bni öpmelere doyamayan adam ona dokunduğumda cek elni dye bagırıyordu. Bna inthar et dedi öldr kendni dedi bnden sana koca olmaz bn içerm dedi eskden verdm sözleri dedi millet ne derse desn umrmda degl dedi. Beni bir basıma braktı.
Hemen 1 gun sonra sevglm benden ayrıldı bahanelerle isteksizdi zaten oda ilk bnle yasamıstı bnde ilk onunla.
Karı koca gbydk öyle göruyorduk brbrmizi cokta mutluyduk. Ama ailesnin baskısından mı yoksa tolgadan dolayımı gercekten blmyorum birgun içersnde soğudu.
Söz vermstn dedm brakmycaktn bn nabarm smdi dedm.
İntihar et dedi gt dedi istemyrm seni.
Suan ailemn yanında güllemyrm herkes herseyden habersz surekli gülerken aglıyorum bu yuku omzlarmda hep tasıycam.
Ve Bn bu yaptgmn zina olduğunuda ble daha dun ögrendm.
Bu dunya için ahiretmi yaktm.
Durumdan kurtulmak için herturlu savastm ama olmadı.
Dun gece aradm .
Yne sktrgt dedi bna deligbi asıktı hssedyrdm.
Arkadasları cok içtgni söyledler tolganın aradığı aksam sabaha kadar koaryn bagrp içtgni söyledler.
Alnımdan öper öyle severdi koray beni kıyamazdı bana bn hssederdm sevdgni.
Smdi nolcak bnm halm bana akıl vern ne yapmalıyım.
Ailem duyarsa muhakkak öldürürler töre böyle.
Koray bana döncekmi gunah deglmi bana yaptığı inanmıstım ben ona allah razı gelrmi bu yaptgna halim perisannn.
Acımı hafifletn allah rızası için herseye tövbe edicem ben tertemizdim saftım gözümü arkadslarım bir boka yaramayan ortam meraklısı arkadaslarm actı.
Bu durum benim kaderimmi.
Hayatta basıma gelmesnden korktgm tek seydi ve basıma geldi.
Ne yapacagım ben bana bilgi vern yalvarırırm.

24.08.2012 - Zehirli ok ziyaretçisi

Re: Kızlığımı bozup ahımı aldı

Kardeşim haline çok üzüldüm şu an ne durumdasin seni merak ettim :/

31.03.2017 - Zehirliok Ziyaretçisi

cevap

güzel kardeşim bizler günaha elverişli insanlarız yaptığın yanlış ama ALLAH merhametlidir ALLAH zina yapmayın demiyor zinaya yaklaşmayın diyor sen yaklaştın ve düştün tevbe et. ALLAH tan başka kimsemiz yok bu yüzden tevbe et ve aradan 1 yıl geçmiş umaraım evlenmişsindir ALLAH a sana yardım etmesi için dua edeceğim şüphesiz o işiten ve bilendir. ben nişanlandım erotik konuşyodum , ancak hemen nikah kıydım ve rahatım helal kadar güzel birşey yok helal olan şeyi haram etmeyin zina ebedi cehenneeme götürür pis bir iş hemen tevbe et ve deki rabbim be4n şeytana uydum şimdi sana sığınıyorum de ve günahlarından kurtul selametle

30.03.2013 - Zehirliok Ziyaretçisi

Re: cevap

arkadasım umarım evlenmişindir diyorsun ama burda bir hak ve çok büyük bir kul hakkı var.inşallah tolga ile evlenmiştir.yoksa başkasını namusluyum deyip güvendirip evlendiyse bir ömür boyu kul hakkı alacak hemde yapabileceği en büyük zulumu yapmış olacak eşine.allah kusurlarınızı saklayın diyor cürümlerinizi demiyor!!! zina bir cürümdür yani en büyük günahlardan.madem bu boku yemişler evlenecekleri insana bu durumu anlatmaları lazım adam kabul edecekse öyle etmesi lazım.yoksa düşünsene sözüm sana değil ama kim annesinin öyle bir kadın olmasını isterki?ayrıca şahsen ben insanın tövbe etmesiyle yada günahkar olup olmadıgına bakmam yani o allahla kendisi arasında ama beni ilgilkendiren hangi konuda hangi yanlışı yaptıgıdır ve boyle bir kadını kabullenmem.bu ahlak konusu altında namus altbaşlığı içerisine girer yani o namussuzdur artık ne yaparsa yapsın.gidip kendi gibi birine eş olması lazım.allah ıslah etsin toplumumuzu

03.06.2013 - Zehirliok Ziyaretçisi

Re: Kızlığımı bozup ahımı aldı

Bu hikayene yorum yapanların hiçbiri Allah'ın 99 ismine vakıf oalamamışlar, Yüce Rabbim bğışlayndır affedendir bunu hiçbir zaman unutma, yeterki kalben pişmanlık duy ve günah olan şeyleri yapmakta ısrarcı olma. Ailene bunu söyleyememen çok kötü Allah yardımcın olsun, Allah'ın rahmetinden ümidini kesme, Rabim sana muhakkak bir çıkış yolu açacaktır.

27.01.2013 - Zehirliok Ziyaretçisi

Re: Kızlığımı bozup ahımı aldı

eger gerçekten bilmiyor ve yaptıgından pişmalık duyuyorsan tövben kabul edilir ama tövbe bir defa yapılmalıdır rabbim tövmenın kabulunu kitaplarda bildirmiştir...

20.01.2013 - Zehirliok Ziyaretçisi

yapacak birşey yok!!

Kardeşim yapacak pek birşey görünmüyor sadece tövbe edeceksin , pişmanlık duyacaksın ve seni gerçekten seven hakiki birini bulcaksın ya da bekeyeceksin. Bakire olup olmama problem olur , o kişiye de bunu anlatacaksın başka çaresi yok!!

18.01.2013 - bayer

Konular