BİR TÜRK KIZININ DÜNYA GÜZELİ SEÇİLMESİ VE JÜRİNİN YAPTIĞI TARİHİ KONUŞMA

Bu ilginç olay Halit Turhan Bey'in hatıralarında yer almaktadır: “1932 yılında Cumhuriyet gazetesinin tertiplediği güzellik yarışmasını Keriman Halis kazanmıştı. Aynı yıl Belçika'nın Spa şehrinde 28 ülkenin katılmasıyla dünya güzellik yarışması düzenlenmişti. 1913 yılında doğan Keriman Halis, bu yarışmaya Türkiye'yi temsilen katıldı. Günlerce Spa şehrinde kalan güzeller, çeşitli kişilerle görüştü ve konuştular. Yarışma gününde jürinin önünde kızlar birer birer geçip giyimleriyle, bakışlarıyla, tebessümleriyle puan toplamaya çalıştılar. Jüri salona geçip, puan değerlendirmesi yapmak istedi. Başkan kürsüye geçerek :

- Sayın jüri üyeleri, bugün Avrupa'nın Hıristiyanlığın zaferini kutluyoruz. 1400 senedir dünya üzerinde hâkimiyetini sürdüren İslamiyet artık bitmiştir. Onu Avrupa bitirmiştir. Bir zamanlar sokağı bile, pencere arkasından seyredebilen Müslüman kadınların temsilcisi Türk güzeli Keriman, mayo ile aramızdadır. Bu kızı, zaferimizin tacı kabul edeceğiz, onu kraliçe seçeceğiz. Ondan daha güzel varmış, yokmuş bu önemli değil... Bu sene güzellik kraliçesi seçmiyoruz. Bu sene İslamı yenmenin zaferini kutluyoruz. Avrupa'nın zaferini kutluyoruz. Bir zamanlar Fransa'da oynanan dansa müdahalede bulunan Kanuni Sultan Süleyman'ın torunu işte mayo ve sutyen ile önümüzdedir. Kendini bizlere beğendirmek istemektedir. Biz de bize uyan bu kızı beğendik. Müslümanların geleceği böyle olması temennisiyle Türk güzelini dünya güzeli olarak seçiyoruz. Fakat kadehlerimizi Avrupa'nın zaferi için kaldıracağız."

Böylece Keriman Halis dünya güzeli seçildi. Resimleri gazetelerde basıldı. Hatta kartpostal yapılarak satıldı, elden ele dolaştı.”


36 yorum

yazık

yazık yaa işte müslümanlığı böyle uzaklaştırarak hayatımızdan ancak başarıl8ı olabiliyolar biz de kanıyoz yaşasın islam kahrolsun düşman

26.12.2007 - yasssar

amerika hayranı olduğumu

amerika hayranı olduğumu kim söylüyor allah aşkına
ki ben amerikanın keşfinden bu yana kızılderelilerden başlayarak yaptıkları soykırımları biliyorum.insanları sadece renkleri siyah diye haywan muamelesi yaptıklarını bılıyorum.bir çok edebiyat akımında bunların romanlaştırılmış hallerini biliyorum.
birincisi saygı we hoşgörü çerçewesinde cwp yazan herkese çok teşekkür edıyorum allah razı olsun.diğerleri ise kalbimi çok kırdı.
putperestlikle islam düşmanlığıyla suçlandım
bunu söylememin herhangi bir nedeni yok fakat söylemek istıyorum
benim babam subaydı.annem öğretmen.annem hayatı boyunca alnını secdeye değdirmemiş birisi..babamın da pek inançlı olduğu söylenemez.ben böyle bir ortamda büyümüş bir kızım.benim arkadaş çewremde ikinci kürtajını yaptırmış kızlar war.esrar kullanan insanlar.alkol onun için su gibi olmuş kişiler.
bir sabah annem bana dediki''dün gece baban çok bağırdı sanki kabus göruyo gibiydi.öyle korktumki''aklıma babamın kabir azabı cehennemi geldi
hemen allaha dua ettim hayatım boyunca yüreğim o kadr sızlayarak ağladığımı hatırlamıyorum.çok korktum.ne olur onun gunahlarını bana yaz bilmiyorki bilse böyle yapmaz dedim
babama dıyorumki baba cuma namazına gitsene
babam bana o kadr alaycı şeyler söyluyorki bir şey diyemiyorum
ewet çelişkilliyim ewet bilmıyorum dinimi.kimse bana bir şey öğretmedi ki.
babamın mesleğine görüşlerine rağmen direttim fem dersanesine yazıldım cemaat yurdunda 3ay geçirdim sohbetlere katıldım.namaza başladım.namaz wakti gelince babam görürse dalga geçecek diye en kuytu köşelerde kıldım.yanlış anlaşılmasın asla kızmaz bi rşey demez.ama ben orda o kadr saçma sapan sorular sorarken bir şey bilmezken hatta we hatta''aman ya cehennemde yancaksam yanayım banane ölüp gitçem zaten'' dahi derken hiç bir abla bana kötü bir şey söylemedi hep sabırlıydılar.ne hakaret ettiler ne islam düşmanı dediler.allah razı olsun.onların bu dawranışları sebebiyle buradayım en büyük isteğim bir gün kapanmak.ama nefis we hayat şartları(ki bu da bahane) olamıyor maalesef.dun okul çıkışında bi arkadaşımı gördüm başını örttü we okuldan çıktı.ona o kadr özendimki..
ama ne oldu?
ben bu düşüncemi konuşurken geçen sene o da direkt olarak değil.sadece ortaya laf attım bu kapanma konusunda
bana dayım dediki eğer kapanırsan bır daha bu ewe giremezsin
hala annem babamdan gizli sohbetlere gidıorum.
geçen sene okuluma beni ziyarete iki tesettürlü arkadaşım geldi kantinde oturduk
daha sonra bizi kendisi içeri alan guwenlik görewlisi geldi we dışarı çıkmamızı istedi.arkadaşlarım hakkında şikayette bulunmuşlar.böyle insanlaın üniversite kantininde ne işi warmış.o kadr mahçup oldum üzülüdümki onlar adına suçlu bendim sanki ben bilerek sokmuş gibi oldum.

bunları neden yazdım bilemiyorum.ben duygu sömürüsü yapmam hayatım boyunca kimseye yalwarmadım kimseye yalakalık yapmadım.neysem oyum.

30.05.2007 - sln

SLN E

Güzel kalpli insan.üzülecek hiç birşeyin yok senin.ne mutluki ALLAH ın huzuruna kabul ettiği kullarından olmuşsun.içinde bulunduğun durumda yaptığın ibadetin mutlaka RABBİM katında değeri daha kıymetlidir.dilerim ALLAH yolunda koşa koşa gidenlerden olursun.SELAMETLE İNŞALLAH.

01.06.2007 - MASUMM

GÜL

Uzakdoğu'da bir Budist tapınağı bilgeliğin gizlerini aramak için gelenleri kabul ediyordu ve burada geçerli olan incelik, anlatmak istediklerini konuşmadan açıklayabilmekti. Bir gün tapınağın kapısına bir yabancı geldi. Yabancı kapıda öylece durdu ve bekledi.

Burada sezgisel buluşmaya inanılıyordu, kapıda tokmak ya da çan, zil türünden ses çıkaran bir gereç yoktu. Bir süre sonra kapı açıldı, içerdeki "bilgelik arayıcısı" kapıda duran yabancıya baktı.Bir selamlaşmadan sonra sözsüz konusmaları başladı. Gelen yabancı tapınağa girmek ve burada kalmak istiyordu.

İçerdeki bir süre kayboldu, sonra elinde ağzına kadar suyla dolu bir kapla döndü ve kabı yabancıya uzattı. Bu, "Yeni bir yabancıyı kabul edemeyecek kadar doluyuz," demekti. Yabancı tapınağın bahçesine döndü, aldığı bir gül yaprağını dolu kabın içindeki suyun üstüne bıraktı. Gül yaprağı suyun üstünde yüzüyordu ve su taşmamıştı.

İçerdeki Budist saygıyla eğildi ve kapıyı açarak yabancıyı içeriye aldı. Suyu taşırmayan bir gül yaprağına her zaman yer vardı.

31.05.2007 - nisyan

SELİN HANIM

NUSRET BEY GERÇEKTEN GÜZEL İFADE ETMİŞ.SELİN HANIM MADEM Kİ İSLAMI TANIMAK İSTEYEN VE DÜŞÜNEBİLEN DUYARLI BİR İNSANSINIZ.O ZAMAN İSLAMI ARAŞTIRMAYA BAŞLAYINIZ NUSRET BEYİN DEDİĞİ GİBİ(BUNUN İÇİN GÜNÜMÜZDE FAZLASI İLE İMKANINIZ VAR)BİR AN ÖNCE ÇİZGİLERİNİZ NETLEŞMELİ.İSLAM IN DEĞİŞMEZ NASSLARINI ÖĞRENMELİSİNİZ.BİZ BU KONUDA SİZE ZİYADESİ İLE YARDIMCI OLMAYA HAZIRIZ.YALNIZ DEĞİLSİNİZ.

ALLAH A EMANET OLUN.

30.05.2007 - nisyan

Genç yaşta zulme tanık olmuşsunuz selin hanım...

Kıymetli Selin Hanım,

Sizi şefkatle selamlarım.Sizin için ikindi ezanı okunurken en samimi dileklerimle dua ettim.İnşallah düşünceleriniz daha da netleşir.Allahtan size sabır vermesini ve sıkıntılarınızı gidermesi için yalvardım.Bakın,hiç tanımadığınız insanlar size dua yağdırıyor.Muhteşem bir şey bu:-)

Selin Hanım,

Bir müslüman dinin sabitelerini ve kırmızı çizgilerini tartışma konusu yapmaz.Yaparsa imanı gider.Bunu biliyorsunuz zaten.O yüzden sizin öncelikle sağlam bir fıkıh bilgisine ihtiyacınız var.Yine Kelam ilmi okumalısınız.Dinimizi en sahih kaynaklardan öğrenmelisiniz.Düşüncelerinizdeki çelişkiler bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor.Ben her zaman derim zaten.Bizlerin en büyük sıkıntısı bilgi sahibi olmadan kanaat sahibi olmak.Bu çok tehlikeli bir durumdur.Lütfen kendinizi iyi yetiştiriniz.Kulaktan dolma değil, bol bol okuyunuz.Fıkıh,Kelam,Sünnet,Tefsir Mutlaka okumalısınız ve hepimiz okumalıyız.

Selin Hanım,
Aslında hayatın sahibi size yeteri kadar ipucu vermiş.Bakınız efendimiz islamı tebliğ etmeye başlayınca bir ara mekkeli müşrikler ekonomik ambargo uyguladılar.Müslümanlar Ebu Talip Mahallesinde açlıktan perişan oldular.Bu muhasara tam üç yıl sürdü sanırım.Aynı zulüm hiç bitmedi ve hiç bitmeyecek.Bırakın dini yaşamayı şu veya bu şekilde örtünmüş iki ziyaretciniz sizi kantinde ziyaret edemiyor.Onlarla keyifli bir şekilde ortamın tadını çıkaramıyorsunuz.Ziyaret edilmenin tadını çıkaramıyorsunuz.Müsade etmezler selin hanım kardeşim etmezler.onlar ellerinden gelse rüyalarında bile bize hayatı dar ederler.Kalpleri kin ve nefret dolu.Aradakı fark en başta başlıyor selin kardeşim.İman küfür mücadelesi.İnanın bunun ortası yok.imanda gri nokta yok.Ha insanlar günahkardır,kusurludur,bu ayrı bir konu.hepimizin eksileri var zaten.Ama imandan zerre kadar nasibi olan bir müslüman asla haramlara helal demez.Allahın hakimiyetini kabul eder.Günahkarız ama işlediğimiz haramdır.Allahın affını umud ediyorum der.Hem iman edip te hemde yok çağdaşlık şöyledir yok şunlar böyledir edebiyatı yapmaz.Bunu sizin için söylemedim.Lütfen yanlış anlamayın.Sadece aradaki fark nerden geliyor onu anlatmaya çalışıyorum.

Selin hanım,

evet müslümanlar ve müslüman ülkeler eğitimsiz ve geri kalmışız.Bu bizim sorunumuz.Ama bugün yeryüzünde mağdur ve mazlum olanlar bizleriz.Bizim geri kalmışlığımız bizim cehaletimiz bizim eksilerimiz terörist amerikaya terörist israile terörist ingiltereye ve terörist haclılara islam ülkelerine askeri kültürel ekonomik yönden saldırmayı gerektirmiyor.Çünkü biz yeryüzünde Hazreti Ademden beri varız.Kadim uygarlıklarımız var bizim.

Onlar bize karışamaz.Biz kendi sorunlarımızı kendi aramızda çözebiliriz.Batı kendi vahşetine bir baksın önce.O yüzden vahşi batı hiç bir zaman uygar değildir ve olmadıda.Onlar metal adamları ve metal duyguları var.Taş gibi hissizler.Kan gözyaşı ve sefaletten başka uygarlığa katacakları hiç bir şey yok.

Asla ama asla onlara kalbimizde zerre kadar muhabbet beslemeyelim.İşte gördük.Sık sık EFENDİMİZE SALDIRIYORLAR.islamın sulandırılmış ve bozulmuşuna bile tahammülleri yok.Değil ki GERÇEĞİNE.

Bakın yaşar nuri hoca ilahiyatcı bir prof ve modernist.Buna rağmen neden baykalın yanında tutunamadı.Çünkü tahammül etmezler.Yaşar Nuri gibi modernist bir hocaya bile tahammülleri olmaz.Dinsizlik her asırda çeşitli şekiller kılıklar ve kurumlarla besleniyor.

Biz müslümanlar gerçekten mağdur ve mazlum durumdayız.Asırlardır zalim yöneticiler islam dünyasını geri bıraktı.Halklar saf ve fakir.Okuma oranı düşük.O yüzden sivil ihtillallerde olmadı.Bir diktatör koltuğa yapıştımı tamam artık kene gibi, bekle gelsin azrail canını alsında kurtulalım.ama biri gidiyor derken biri geliyor.diktatörler bitmiyor.Halkın uyanması ve haklarına sahip çıkması gerekiyor.Haklarına sahip çıkamayan halklar koyun sürüsü gibi güdülürler.

Paylaşmak istedim.Selam ve dua ile kalınız.

Nusret KARDELEN

HER ŞEY MAVİSİNİ YİTİRMİŞ BİR HAYATIN YENİDEN İNŞAASI İÇİN

30.05.2007 - Nusret KARDELEN

gözümden kaçmış iran

bir kere iranda feci şekilde el altından uyuşturucu we pornografik ticaret yapılıor.
flort olayinin eskiden yasak oldugu, erkeklerde ve kadinlarda homoseksuel egilimler gostermeye ba$layinca serbest birakilan (el ele tutu$mak hala yasak), demokrasi taraftarlarinin gun gectikce cogaldigi, turkiye cumhuriyetindeki $eriatci-ayakci takimi besleyen ulke.once mundar oldugu gerekcesiyle hic bir deprem sonrasi ulkeye kabul edilmeyen arama kurtarma kopeklerinin, hazin bem depreminden sonra ulkeye alinmasi olmus.
islam akil yolunu acmissa daha onceki depremlerde enkaz altinda kalip bu sebepten dolayi bulunamayan ve olume terkedilen canlar icin uzulmemek, hele bunun din adina yapildigini bilip kahrolmamak elde degil.izlediğim bir iran belgeselinde kadınlar hep mutsuz üzgün kendilerini ezik we kötü hissediyorlar.
insanların, rejim hakkındaki düşünceleri yüzlerinden okunsa bile, ifade etmeye çekindikleri bir yer.bu yüzden de bu kurallar dört duwar arasında ewlerinde geçmiyor. insanların birbirinden çekindiği, karşılıklı rol yaptığı memleket.
bu yuzden midir acaba kadınlar türkiye ye tatile gelince bikinisini giyip güneşlenıyor.
iran'da esrar bazı bölgelerde o kadar yaygındır ki, özellikle afganistan üzerinden gelen trafiğin geçtiği bazı bölgelerde bağımlılık oranı yüksek.
geçenlerde bir haberde içki içen gençler boyunlarına ibrik aslıpı eşek sırtında dolaştırılmıştı.ne kadar acı bir şey sana mı düştü allahın haram kıldığını yapanı cezalandırmak.ya o gençlerin psikolojisi ne olacak.içinde kopan nefret kin ülkesine karşı ne olacak?cezaya gelince zaten zenginin parası fakirin kırbaçlanan sırtı.geçenlerde ise tw de izlediğim bir haber.16yaşında bır kız erkek arkadaşına kaçmış(neden kaçmış peki bu da war eğer o kız dünyadaki butun yaşıtları gibi o arkadaşıyla konuşabilseydi gezebilseydi kaçmayacaktı.hatta belki böyle bir şey bile yapmayacaktı.çünkü yapıp yapmamak onun özgür iradeisne bağlı olacaktı)neyse kaçmış..daha sonra yakalanınca bir kuyuya sırtına kadr gömüyorlar we taşlıyorlar ama kayalar kocaman kocaman.bazı erkekler ise bunu videoya çekıor kızıma izleteyim de yapmasın diye.şimdi bu kızın babası ne yapsın.sanıyor musunki kaçtı gitti cezasını çekti dıyor.ya bu kızın anası ne yapsın.herkesten sakındıpı yawrusu geceleri bir ıh demesine uyandığı kızı kanlar içinde taşlanıyor.hangi insan kalbi dayanır ki buna.kaldıki peygamber efendşmşz zamanında bile recm cezası yok denecek kadr azdır.şimdi bu kızın annesinin çok mu umurunda sanıyorsun amerikan emperyalizmine karşı dimdik ayakta duruyoruz olsun kızım taşlansın ,binlerce erkeğin hunharca attığı taşlarda başı ezilsin mi dıyor?
bunu dışında tamam saygı duydum harika bir kültürleri war.ayrıca uzaya başarıyla roket fırlatmışlarıdr.kadınların okuma yazma oranı türkiyeden daha fazladır.
hani nerde olduğunu belli et demişsinya
belli edıyorum
ben insanların mutlu olmasını istıyorum insanların hiçbir şeye zorlanmamasını istıyorum
herhangi bir dil din ırk ayrımı yapmadan bütün dünya insanlarının mutlu olmasını istiyorum
başka da bir şey istemıyorum

30.05.2007 - sln

selin'ciğim...

BU YORUMLARINLA,AZ ÇOK ANLIYORUM SENİ CANIM...
TÜM İNSANLARIN MUTLU VE DOĞRU YOLDA OLMASINI İSTİYON AMA BU MÜMKÜN OLABİLİR Mİ ?
AMA ÇABAN VE İSTEĞİN BÖYLE OLMASIDA GÜZEL, O SENİN İYİLİĞİNİ VE KALBİNİN TEMİZLİĞİNİN BİR GÖSTERGESİDİR.
İNŞALLAH ALLAHTA KALBİNE GÖREDE VERECEKTİR.
AMA BU NEVAR Kİ, İSTEDİĞİN VEYA BİLMEDİĞİN BİR ŞEYİ SERT VE KABA BİR ŞEKİLDE TALEP ETMEN BİRAZ SENİN İYİLİK VE TEMİZ KALBİNE UYMUYO BANA GÖRE...
SEN SOSYAL BİR İNANSIN AMA EKSİKLERİN VAR, DİN KONUSUNDA BİLMEDİKLERİN ÜZERİNDE ÇOK YORUM VE ELEŞTIRMELERE GİRME,TAM FİKRİN OLMADIĞI İÇİN,BİLMEDİĞİN İÇİN, YANLIŞ YORUMLARA SEBEP OLABİLİR VE BÖYLECE TEPKİ ALABİLİRSİN.
ONUN İÇİN BURDA EKSİKLERİNİ TAMAMLAYIP,BU SİTEYE FAYDALI VE RENK KATACAK BİR KARDEŞİMİZOLABİLİRSİN. ÇÜNKÜ DOBRA DOBRASIN.
BÖYLE İNSANLAR GENELDE İYİ VE FAYDALI OLURLAR.
BİR KUSURUM VE HATAM VARSA AF OLA..................

SELAM VE DUA İLE ...ALLAHA EMANETSİN...

30.05.2007 - gull

SELIN HANIMA

Yorumlarinizi dikkatle okudum selin hanim...Ic dunyanizda gelgitler yasadiginiz yorumlariniza sirayet etmis!Sloganik ve maksatli konusuyorsunuz,islamdan bihaber bi insanda degilsiniz kesinlikle!Ancaaaakkkk safinizda karar kilamiyorsunuz,renk degistiriyorsunuz...Bir bakiyoruz demokrasi havarisi kesiliyor,bir bakiyoruz recme iman eden bir mumine!Bir kalpte iman ve kufur barinmaz!!!!Iranin sozculugunu yapan biri yok ki iran uzerinden islami dusunceye sahip muslumanlari tasliyorsunuz!Iranin resmi ideolojisinin ISLAM olmasi irani dokunulmaz kilmiyor!
Peki bende desem ki sizde diger laiklige iman etmisler gibi vals ve tango yaparken erkeklerin kudurmuslugunda asuftelik yapiyorsun desem!gucunuze gidermiydi?(Demiyorum sadece kiyas yapiyorum belirteyim,zira tanimiyorum seni selin hanim!)
RASULULLAH(s.a.v)doneminde recmedilenleri biliyorsunuzda niye maksadinizi asan ifadelerde bulunuyorsunuz?
Renk verin selin hanim renk?
Diyorsunuz ki:"Her dil,irkve din mensuplarinin mutlu olmasini istiyorum"Bu isteginiz ISLAM hukukunda(SERIATINDA) zimmet akdiyle guvencelenmistir!!!!
Ayrica demokrasi dagitan sam amcanin torunlarinin zulumlerini anlatmaya gerek yok,icimiz parcalanmasin...
Son olarak derim ki"DEMOKRASI YIGIDI SAM AMCANIN TORUNLARI,SIRAYLA UZERINDEN GECSELER VE KARNINDA PICLERINI TASISAN YINEDE AYNIMI DUSUNURDUN?"
Islam senin inancinda hayatin her safhasini kusatmiyorsa,meshur filozof ARISTO nun "Demokrasi
zenginlerin savas arenasinda at oynatmasidir"sozune ne derdin?Bak aristo diyor!Zamaninin meshur felsefecisi!Ve de MEDENI!....

RABBIMIZ AYAKLARIMIZI DININ UZERE SABIT KIL VE CANLARIMIZIDA DININ UZERE AL...AMIINNN

30.05.2007 - MASLAHAT_1

Basiret gözün kör senin...o yüzden kaçmıştır.

Sayın selin hanım,Pek pek ama pek pek,ama pek pek pek sayın selin hanım,

İzlediğiniz bir belgeselden yola çıkarak bir başka ülkeyi değerlendiriyorsunuz. Bu belgesel kime ait? Kim yapmış? Bunlar soğuk savaştır.Bir ülke diğer ülkeyi biyolojik psklojik ve daha bir çok bilim dalını kullanarak başka ülkelerin nezdinde kötüleyebilir.Öğrenin, bu ilmin adı Fenomeonoljidir.

Senin kafan, kavramları öğrenmeye müsait değil.Donmuş.Beton gibi.Tam tam tam… ideoloji hamaset ve şartlanmışlık kokuyor.Ben seni muhatap almayacağım bundan sonra.Sadece anlattıklarına köklü cevaplar vereceğim.İnsanların akılları bulanmasın diye.Sen okumazsın, okusanda anlamazsın.Çünkü kavak yelleri esiyor başında.

Nisyanında belirttiği hususlara tamamen katılıyorum. Arkadaşımız gayet güzel anlatmış.Ellerine sağlık.Bu seni adam yerine koyup sana verilen değeri gösterir.O yüzden nisyanın yazdığı hususları çıktı yapıp evinin duvarına assan iyi olur.Her gün okuman gerekecek çünkü.

O yüzden ilave bir şey söylemeyeceğim.Sende zerre kadar vicdan olsaydı bugün amerikan emperyalizmine başkaldırır ve onların hayranlığını yapmazdın.Açık ve net olarak yazıyorum.Siz Kuranı ve Sahih sünneti kabul etmiyorsunuz.Sizin evde kuran var.Ama sanırım evin en yüksek yerinde asılı.El- ele tutuş öpüş buna ne bizden.Öpüşünce, bilmem ne haltlar edince noluyor? Çokmu uygar oluyorsunuz bayan selin. Dikişhanelerde kuyruk.Zar diktirme kuyruğu.Dr.Zardiken. hahahahah

İranla ilgili anlattığın her şey diğer ülkelerde de var.Bu kafayla bir yere varamazsın.
Sana Kamuran inanın hayır diyebilen Türkiye diye bir kitabını tavsiye ederim.Al da oku ve öğren biraz.Dış dünyada neler oluyor.Hayal aleminde uyuyorsun.Uyu bebeğim senide uyandırırlar birgün. Umarım geç kalmazsın.

İnternetten taratta beyaz öküzün hikayesi nedir? Onu bir öğren.Sana bu kadar güzel yazılar yazdım.Ama bir kulağından girdi diğerinden çıktı.o yüzden yazmayacağım beyaz öküzü.Onu da kendin bul.

İrandaki recm cezasını bilmiyorum nasıl uygulanıyor? .Amerikada elektirik vererek dakikalarca işkence edilen ve öldürülen insanları da biliyormusun bayan selin.Amerikanın dünyadan toplayıp götürdüğü insanlara esir kamplarında neler yaptığını nasıl akla hayale gelmez işkenceler yaptığını biliyormusun bayan selin.Batı hiçbir zaman uygar değildir.Bunu o kafana sok.Batının tarihi hep vahşetle doludur.Zaten insaflı tarihçileri bunu itiraf ediyorlar.Sen bu konular için çok acemisin yavrucuğum.Çok okumalısın,sonra gelmelisin.

Türkiyede kadınlar mutlu mu bayan selin. Bir çok mankenin itiraflarını okumuştum.o çok yakışıklı ve uzun boylu playbol erkeklerin onların güzel yüzlerine ütü bastığını ütü kablosuylu dövdüğünü biliyormuydunuz bayan selin.Sosyete ve vitrindeki hatunların çoğu köyde tarlada çalışan EMİNE KADIN KADAR MUTLU DEĞİL.Laf ola, beri gele konuşuyorsunuz.

İran islamın temsilcisi değil. Bizi ilgilendirmiyor. or eğer cezalar fakirlere uygulanıyor zenginlere uygulanmıyorsa bu bir zulumdür.Ama bizim ülkemizde de benzeri durum yokmu? Hortumcular elini kolunu sallaya gezerken bir baklava için 10 yıldan fazla ceza verilmedimi?

Ezanları aslına iade etti diye başbakanı en ağır işkenceler altında öldüren bir karakterimiz yokmu? Ama 30 bin kişinin ve beşikteki bebeklerin katili en yüksek standartlarda yaşıyor.Kimse dokunamıyor.Çünkü Amerika onun yaşamasını istiyor.Konuştukca batıyor ve kokutuyorsun.

Sözlerimi bir fıkrayla bitiriyorum bayan selin.iyi dinle sürekli görünen nedir.Arasıra görünen nedir? Belki bu sefer anlarsın.

Bir koyunla bir keçinın sıcak bir dostlukları varmış. Bir gün bir köprüden karşıya geçiyorlarmış. Önce koyun atlamış ve geçmiş.Sonra keçi karşıya atlamış ve geçmiş.Bu arada keçi koyuna gülüyormuş.Koyun sormuş:
-Neden gülüyorsun
-Köprüden atlarken kuyruğun açıldı şeyin göründü.

Bu sefer koyun kahkahalarla gülmeye başlamış.
Keçi sormuş.Pekiyi sen neden gülüyorsun?
-İyi ya seninki sürekli görünüyor onu ne yapacağız demiş.

Yıldızlara taş atarken paçamızdan damlayanları mutlaka görelim.

Arif olan anladı.

"ZALİME YARDIM ETMEYİN,YOKSA ATEŞ SİZEDE DOKUNUR."KK.

"MUİNİ ZALİMİN DÜNYADA ERBABI DENAETTİR,
KÖPEKTİR ZEVK ALAN SEYYADI Bİ-İNSAFA HİZMETTEN."

30.05.2007 - yalnız savaşcı

.

Öncelikle Konuyu Nasıl Buralara Getirdiniz Anlamadım.Bu Dedikleriniz Diğer Ülkelerde De Fazlaca Bulunmakta Hanımefendi.Ve İslam İran’dan İbaret Değil.İranın Her Yaptığı İslama Uygun Değil.İslam Başkadır Müslüman Başka Başka.İslam Hatasızdır,Müslüman İse Hatalı Olabilir.Önemli Olan Hatasını Görebilmesidir.Bir Müslümanın Yaptığı Hatayı İslama Mal Etmek Tüm Müslümanlara Haksızlık Olur.Siz Yobazlık,Bağnazlıkla Gerçek İslamı Ayırt Edemiyorsunuz.Şikayet Ettiklerinizin Bazıları İslamda Hakikaten Var.Bazıları İse Yok.Ve O Olmayanlar Bizim Gibi İslamı Doğru Tanıyanların Karşı Çıktıkları Birtakım Bid’atler,Uydurmalar.İslamın Hakikatlerine Sahip Çıkacağız.Bid’atler Ve Gayrı İslmai Olan Herşeyle De Savaşacağız.Bu Bizim Davamız Ama Kimilerinin Yaptığı Gibi Modern Görünmek,Batıya Sevimli Görünmek Adına Hiçbir İslami Değerimizden Taviz Vermeyeceğiz.Sadece Rabbimizi Razı Edeceğiz.

ŞERİAT yani Rabbimizin Koyduğu Kurallara Gelince,Bu Noktada Bence Demeye Hakkımız Yoktur.
Rabbimiz Buyuruyor
“Allah Ve Resûlü Bir İşe Hüküm Verdiği Zaman, İnanmış Bir Erkek Ve Kadına O İşi Kendi İsteklerine Göre Seçme Hakkı Yoktur. Her Kim Allah Ve Resûlüne Karşı Gelirse, Apaçık Bir Sapıklığa Düşmüş Olur.” Ahzab 36,
“Peygamber Size Ne Verdiyse Onu Alın, Size Ne Yasakladıysa Ondan Da Sakının. Allah'tan Korkun. Çünkü Allah'ın Azabı Çetindir.” Haşr 7

*Elele Tutuşmayı Bırak,İkinci Bir Bakış Bile Göz Zinasıdır.Zina Da Haramdır.

Harama Bakmak, Günâh Kapilarini Açar. “Habîbim Mü’min Erkeklere Söyle Gözlerini (Haramdan) Sakinsinlar Ve İrzlarini Da Korusunlar. Bu Kendileri İçin Daha Temizdir. Süphesiz Allâh Yapmakta Olduklarinizdan Haberdârdir.” (Nûr, 30. Âyet) Buyurmaktadir.

Ismâil Hakki Bursevî “Zinâya Yaklasmayin, Çünkü O Pek Çirkindir Ve Kötü Bir Yoldur.’’ Meâlindeki isra 32. ayeti Söyle Tefsir Ediyorlar: “Zinâya Yaklasmayin Demek, Zinânin Öncülerinden Olan Sehvet İle Harama Bakmayin…” Demektir.

Peygamber “Gözler De Zinâ Eder.” Buyurdular.

Mü’min Sûresi’nin 19. Âyetinde rabbim “Allâh Gözlerin Hâin Bakislarini Hem De Kalplerin Gizledigi Seyleri Bilir.’’ Buyurmaktadir.

Sahîh-İ Buhârî’de De Geçen Bir Hadîs-İ Serîfte İse Peygamberimiz Söyle Buyurmaktadir: “Ey Ashâbim Yollarda Oturmaktan Sakinin!” Sahâbîler: “Biz Buna Mecburuz. Meselelerimizi Orada Konusuyoruz.” Dediler. Peygamber “Oturmaktan Vazgeçmeyecekseniz O Hâlde Yolun Hakkini Verin.” Buyurdular.
“Yolun Hakki Nedir?” Denilince: “Harama Bakmamak, Gelip Geçenleri İncitmemek, Selâm Vermek Ve İyiligi Emredip, Kötülükten Nehyetmektir.” Buyurdular.

Peygamberimiz Bir Hadîs-İ Serîflerinde; “Üç Kimse Vardir Ki, Onlarin Gözleri Cehennem Atesi Görmez. Allâh Yolunda Nöbet Tutan Göz, Allâh Korkusundan Aglayan Göz Ve Allâh’in Yasaklarindan Sakinan Gözdür.” Buyurmaktadir

Hz. Peygamberimiz Hz. Ali’ye (R.A.) Buyurdu Ki, “Ya Ali, Bir Kere Baktıktan Sonra İkinci Bakışı Yapma, Birinci Bakış Senin Hakkın Ama İkincisi Senin Hakkın Değildir.”

Peygamberimiz bir Keresinde De Şöyle Buyurmuştur: “Ey Adem Oğlu, Birinci Bakış Senin Hakkın Ama Sakın İkinci Bakışı Yapma.” Birinci Bakış Kasıtsız Olarak Yapılacağı İçin Kişinin Hakkıdır. Eğer Harama Bakmak Kasdıyla Olursa Birincisi De Yasaktır.

*Köpekler Sokulmamış Ülkeye Bu Yobazlıktır.İnsan Köpekleşmesin.

*İnsanların Amacı Sadece Ve Sadece ALLAH A Kulluk Etmek Ve Bu Davasını Yüceltmektir.Mutluluk Da Budur.

Ve Mâ Halaktul Cinne Vel İnse İllâ Li Ya'budûn(Ya'budûni).
Biz, İnsanları Ve Cinleri Başka Bir Şey İçin Değil; Bize, Kul Olsunlar Diye Yarattık.

Kulluk İse yalnızca ALLAH ı Kanun Koyucu,Koruyan,Gözeten,Teslim Olunan,Yardımcı Olarak Bilmek Ve O’nun Emirlerini Yerine Getirmektir.Yoksa Bütün Gün Oturup İbadet Etmek Değildir.

*dinde müslümana zorlama vardır.kişi müslümansa islamın kanunları ile yargılanır.başka dindense kendi dininin kanunları ile yargılanır.
*ALLAH dilese idi herkes mutlu olurdu hani onu istemissiniz ya.ALLAH bizleri bu dünyaya imtihan amacı ile göndermiştir.hangi kulum bana daha iyi kulluk yapacak diye.sizin de bildiğiniz gibi burası gelip geçicidir ebedi yer ahirettir.muhakkak iyilikler de olacak kötülükler de.

Ebu Eyyub (R.a) anlatıyor: "Resûlullah (S.a.v) buyurdular ki: "Eğer siz hiç günah işlemeseydiniz, Allah sizi helak eder ve yerinize, günah işleyecek (fakat tevbeleri sebebiyle) mağfiret edeceği kimseler yaratırdı."

Müslim, Tevbe, 9, (2748); Tirmizi, Da'avat 105, (3533

zaten melekler vardı değil mi ALLAH 'ı hamd ile tesbih eden.


ALLAH A EMANET OLUN

30.05.2007 - nisyan

ewet hepinize

ewet hepinize brawo
alkışlıyorum ayakta
aynen böyle dewam edin
aynı şekilde ki ben buraya bir şeyler öğrenmeye gelmişim gördüğüm şeye bak
bir dahada girmem bir şey de öğrenmiyim.eksik din bilgimizden dolayı gördüğümüz muameleye bak
acaba gençler neden dinini öğrenemiyor
işte bbu sayfa büyük kanıt
dewam

ADIM SELEN DEĞİL
SELİN

30.05.2007 - sln

Selin'e yanit

Es'Selamu Aleykum Ya Selin,

Senin su yazdiklarindan anliyorum ki, cok cabuk kizan birisin.
Sinirlendin hemen - birileri bir seyler yazdi diye. Farkli muamele gördün diye.

Fakat tutumun, imam'a küsüp - camiye gitmemek gibi oldu.
Halbuki :) camiler Allah'in evidir - imam'in degil.
yani hep gidilir. imam'in ardinda durulur, fakat o da kusursuz degildir. her yaptigi yapilmaz!

Sana - senin begenmedigin muameleyi yapanlarla fazla muhattab olup, bosa vakit kaybetme.
Belli ki sen bir güzel sey ögreneyim diye ugrasirken, seni o güzel niyetinden ali koymak isteyen lanetli seytan da bos durmuyor. Vesvese ile seni dolduruyor - olabilir mi? hic böyle düsündün mü?
Seytan o kisileri de arac olarak kullanip seni saptirmak - dogru yollardan ali koymak istiyor olabilir mi? yazdiklarin hakkinda tekrar bi düsün istersen :)
iki kulagin, iki gözün, fakat sadece bir agzin var; "" cok dinle, cok gözet, fakat az konus diye! ""

Unutma ki, yaptigimiz (iyi ve kötü) her sey, kayit altinda dir. Senin sahib oldugun, ve yasadigin sürece yasadigina sahitlik eden her bir hücren (veya baska seylerin hücreleri) dahi, ahirette (vakti gelince) yaptiklarina sahit olduklarindan bahsedecekler. Olur mu öyle seyler deme, ac - oku, ögren!
Hadis:
"Hic bilen ile bilmeyen bir olur mu?"
Sen ögren ki, digerlerine de bir faydan dokunsun.
Cahil insanlarla degil sohbet, tartisma, kavga, arkadaslik, dostluk, hiiic bir sey yapilmaz - hic!!!

Gönül isterdi ki, daha cok seyler yazayim, paylasayim - fakat merak uyandirabildiysem eger, ne mutlu bana. Sende ac kendin oku, ve okuduklarin hakkinda tefekkür et! üzerinde yogunlas bakalim.
Umarim Allah'tan - pek yakin zaman da, baskalarina davranislarin, ve onlarin sana davranislari hakkindaki cogu düsüncelerin degisir, ve birisi sacma sapan seyler yazdi diye, hakk bildiginden sasmazsin, tabi o bildigin cidden Hakk ise!

Allah'a emanet ol!

Vesselam.

Muhammed Alparslan
(Zürih - Isviçre)

05.10.2011 - Muhammed Alparslan

Selin Hanıma,

Kıymetli Selin Hanım,

Biz insanlara değer veririz.Bana göre yeni tanıdığım her insan keşfedilmemiş bir gezegen gibidir.Onu tanımak duygularını düşüncelerini öğrenmek benim için çok anlamlıdır.

Ben yazışmaları takip ediyorum.Çok da sert değil.Yani sizin siteye giriş tarzınızla arkadaşlarınki hemen hemen aynı.Uzun uzun yazmaları size verdikleri değeri gösterir.Bu açıdanda düşünebilirsiniz.Hiçde yazmayabilirlerdi.Sizi muhatap almayabilirlerdi.Bilhassa savaşcı size uzun uzun yazdı.Bilgilendirdi sizi.Bence arkadaşlara sitem değil TEŞEKKÜR etmelisiniz.Tabi ki biraz daha yumuşak bir uslup kullanılabilirdi.Ama sizinde uslubunuz sertt.Belki siz yumuşak görüyorsunuz ama girer girmez insanları irana postaladınız.O yüzden biraz sert oldu.

Sitemizde tam bir kardeşlik havası hakimdir.Burada kalıp değerli bilgilerden ve dostluklardan istifade edeceğinizi düşünüyorum.

Kısa ve öz olarak biz sizi aramızda görmekten kıvanç duyarız.Mutluluk duyarız.Gitmeniz bizi üzer.Ama kal diye asla yalvarmayız.Ama gitmeniz bizi üzer.Bunu belirtmek isterim.

Selam ve dua ile kalınız.


Nusret KARDELEN

HER ŞEY MAVİSİNİ YİTİRMİŞ BİR HAYATIN YENİDEN İNŞAASI İÇİN

30.05.2007 - Nusret KARDELEN

sln (Selin) hanıma.........

Bu son verdiğiniz yorumlarların beni üzdüğü gibi inan içimide parçaladı.Birşeyler öğrenmek istiyorum diyorsun, bu tepkileri hakaret görüp burayı terk edip gelmemiyeceğini ifade ediyorsun, aslında en acıklı ve vahim olay bu.çünkü,bu sitenin amacı olan,birşeyler öğretmek,senin gibi gençlere ışık oklarını fırlatarak yardımcı olmaktır. Ama sende uzaklaşmayı ifadeye kalktığın zaman insan haliyle morali bozuluyor,sitenin amaç ve imajından uzaklaşmışmı acaba sorusu akla geliyor. Ama hayır site amaç ve imajında sapmamış,dahada süratle ilerlemeye devam ediyor.ve gelişiyor. sizlerin sayesiyle.................
Selin kardeşim, inanın siz öğrenmek istiyorsunuz,vede iyi niyetlisiniz.ama biraz sabırlı ve kafanızdaki çelişkilerden uzak dursanız,konuşmanızdan belliki siz aydınlık ve huzurlu bir hayat istiyorsunuz.ve olacak inşallah,size duacıyız,sizin gibi gençlerin zayi olmasını istemeyiz.siz olmazsanız dünya neye yararki..................
Sizi kesinlikle bu sitenin çatısının altında kalmasından yanayız.seni kaybetmek istemiyoruz. ve hep dua edeceğiz.
bir sorunun varsa değerli hocalarımız sana yardımcı olacaklardır. her konuda aydınlanmak ve öğrenmek hakkın var ve iste...ama iyi bir şekildede istemeyi bil.sakin ol,merak ettiklerinini sor cevabını al,oku ve değerlendir..
Kafanda çelişki ve boşluklar var bana göre, bunlar hep yaşadığın ortamın sana vermiş olduğu karambollerdir. İnşallah aşarsın, ve bu sitede fayda ve bilgi almaya çalış...
sanada hep dua edeceğiz,ama sendende çaba ve gayret bekliyorum, Allah sana devamlı hayır,mutlu,çelişkisiz,başarı dolu bir yaşam nasip etsin diyorum. Ve sizi Allaha emanet ediyorum.
Hayatındada başarılar dilerim ...kendinize iyi bakın....

saygı ve sevgimle.....

30.05.2007 - sela.

Konular