CiN VE SEYTANDAN KORUNMA

Bütün kötülüklerin başı olan Şeytan, insanların en azılı düşmanıdır. İlk insan Hz. Adem'in yüzünden ilahi huzurdan kovulduğu zaman, Allahu Teala'dan kıyamete kadar ömür istemiştir. Allahu Teala da bu ömrü kendisine vermiştir, iblis, insanları azdıracağına dair yemin etmiştir.(Sad 76-85)

Cinler hakkında Kur'an'da ve sünnette bir çok bilgi verilmiştir. Cinlerin zararlarından korunmak için dualar ve tedbirler öğretilmiştir. Cinler ve özellikle şeytan insana vesvese yoluyla sıkıntı verir, şüpheye düşürür, hak yoldan ve hayırlardan alıkoymaya çalışır, batılı tatlandırır, haramı süsler, kötülükleri güzel gösterir. Ölene kadar mü'minleri azdırmaya, ayaklarını haktan kaydırmaya çalışır. Ancak bütün kalbiyle Allah'a yönelen ve güvenen ihlas sahipleriyle, zikir ehli muttakilere bir zarar veremezler. Allahu Teala onları özel himayesine almıştır. (A'raf, 201; Hcır, 42; Nahl, 99;)

Rasulullah Efendimiz (s.a.v), her insanın yanında hayır ilham eden melekler bulunduğu gibi, insana musallat olup vesvese veren şeytanların da bulunduğunu belirtmiştir. (Müslim, Kıyâme, 69-70; ibnu Mübarek, K. Zühd, No: 948)

Kur'an ve sünnet, şeytanlardan korunma yollarını da öğretmiştir. Bunların başında Allahu Teala'yı zikir gelmektedir. Zikrin fayda vermesi için kalbin uyanık ve samimi olması gerekir. Gaflet ve dil ucuyla yapılan zikirler, boş kalple yapılan duaya benzer. Ne istediğini bilmeyen ve isteğinde samimi olmayan kimsenin duası bir fayda vermez.

Zikir ve duaların kabulü için bir diğer şart da, helal lokma yemektir. Ağzını ve midesini haramdan korumayan kimsenin zikri ve duası taklitte kalır. Devamlı haramlara bulaşan, kalbi kibir ve hasetle yanan kimselerin dua ve zikirleri de şeytanı kaçırmaz.

Şeytanın şerrinden korunmak için taharet ve temizliğe çok dikkat etmelidir. Vücudu, elbisesi, yatağı ve çalıştığı mekanlar pis olan kimseleri melekler değil, daha çok cinler ziyaret eder. Çünkü cinler pislik yer, pis yerlede geceler, pis olanların gözlerinden öper.

Cinlerin, zararından korunmak için devamlı abdestli bulunmak, beş vakit namaza devam etmek, akşam-sabah Ayete'l-Kürisi'yi, İhlas, Felak ve Nas surelerini okumak, fakirlere sadaka vermek, bolca salavat getirmek tavsiye edilmiştir.


8 yorum

cin

arkadaşlar bu çok ürkütücü fazla söylemeyin

26.09.2013 - Zehirliok Ziyaretçisi

Re: CiN VE SEYTANDAN KORUNMA

çok ii

15.01.2013 - Zehirliok Ziyaretçisi

Re: CiN VE SEYTANDAN KORUNMA

sizler salak sınız cinlerden korkun bence

03.01.2013 - Zehirliok Ziyaretçisi

Re: Re: CiN VE SEYTANDAN KORUNMA

asil salak sensin cunku cinden ve seytandan korkan adam cehennemliktir salak anladinmi

13.01.2014 - orxan

jeans :]

slm..
ben bu arkadaslara(cin)cok ilgi duyuyorum ve cok merak ediorum kendilerini.acaba cok merak etmem onlarla alakalı cok kitap,yazı,vs okumam ve onlardan (bilen ve olumsuz yonde etkilenmeyecek insanlarla)sıkca konusmam acaba sakıncalı olur mu?aslına bakarsanız ortaokul caglarımdan beri hal boyle ama henuz bi vaka olmadı cok sukur :) ama kasınıo muyum acaba merak ediorum ?? ah bi gorsem diyorum hani bazen :(

22.07.2008 - seaword

cin

SEN SALAKMISIN SEN ONU GÖRSEN KRİZ GEÇİRİZSİN ÇOK CİNDEN BAHSETME YANINA KARA KESİ VEYA BEYAZ YILAN GÖRÜRSEN UĞRAŞMA TAŞLAMA RİCİİ İN BİNZİLLAH DE (ALLAHIN İZNİYLE DÖN GİT) CE RUH ÇAĞIRMA SEANSI ASLINDA CİN ÇAĞIRMA SEANSIDIR.SAKIN TUVALETTE DENEMEYİN KAPILAR KİLİTLENİYOR VE SULAR AÇILIYOR NE KADAR BAĞIRIRSANIZ BAĞIRIN KİMSE DUYMAZ NE KADAR ÇOK BAHSEDERSENİZ YANINIZA GELİR MÜ'MİNLERİDE VARDIR KAFİRLERİDE PEYGAMBER EFENDİMİZ MÜ'MİN OLANLARA YEMİN ETTİRMİŞ İNSANLARIN EVİNE GİRMEYECEKSİNİZ DİYE.
BU YÜZDEN EVE SADECE KAFİRLER İNSANLARIN EVİNİ KARIŞTIRMAYI ÇOK SEVER OLR OLMADIK ŞEYLER GÖZÜKTÜRÜRLER :d BENCE SEN DAHA FAZLA KAŞINMA :))

27.10.2011 - cinnnnn

CIN

Efendim,

Haddim olmayarak sesimi duyan herkesten rica ediyorum, lütfen Kaynaklara dayali arastirmalariniz yoksa kulakdan duyma bilgileri yüzde yüz dogruymus gibi bu Platformda paylasmayiniz. Aksi halde faydali degil zararli olacak.

Saygilar sunuyorum

30.01.2012 - Adler Adler

Cinler Hakkında..!

Cinler hakkında diğer adı ile Üç harfliler hakkında yeterli bilgi ve malumatımız vardır. İsteyen arkadaşlarımıza bilgi verebiliriz...!

30.10.2011 - Kaside-i Bürde

Konular