büyü

çok merak ediyorum çevrenizde hiç büyü yaptırdım ve sonuç aldım diyen kimse varmı? Büyüye inanıyorum ama bu devirde uygulayabilen insanların sayısının cok az olacagını düsünüyorum.Duydugunuz bildiginiz emin oldugunuz büyü yaptırdım tuttu örnekleri varmı?
  • Meraklı
  • 12.548

12 yorum

Büyünün ne maksatla

Büyünün ne maksatla olursa olsun, ister iyi niyetle ister kötü niyetle yapılması dinimizce haram kılınmış olup, Kebâir (büyük) günahlardan sayılmıştır.

18.09.2007 - ankebut-57

muska konusu hakkında bilgi edinmek istiyorum

hocalara gidip olan sorunlarımızla ilgili yardım alabilirmiyiz kötü giden birşeyler sezinlediğimizde onlara başvurup bie yardım etmesini istemek günah mıdır?bir arkadaşım sevdiği insanla yedi yıldır birbirlerini sevmelerine rağmen bir araya gelemiyolar...kızın evinde inşaat halindeki evlerinin içerisine muska konulmuş,kızın bir akrabasının oğlu bu kıza aşık olmuş ve çok sevdiği için o akarabaları muska yaptırmışlar...bu muska evde bulunduktan sonra yalnızca hoca suya koymasını sölemiş arapça yazılar silinene kadar suda bırakmışlar beş aydır sudaymış ve bu muska domuz yağıyla yapılmış diyolar ama arkadaşım ve ailesi çok inançlı insanlar olduğu için bu olanların hocayla yapılmasını istemiyolar ve hoca bu muskanın devamı var dediği halde...yazıp bozmam gerekiyo dediği halde arkadaşım bu işin paraya maddiyata dökülmesini hoş karşılamıyor...ve eğer bizde buna inanırsak o yapan insandan ne farkımız olacağını düşünüyo sizce bu yapılanlar doğru mu?arkadaşım yedi yıldır sevdiği insanla birlikte olamıyo...her ikiside bunalım içerisindeler...arkadaşımda tesettürlü inançlı bir insan lütfen yardımlarınızı bekliyorum sayın hocalarım arkadaşım için yardım edin lütfen...onun o çaresizliğine çok üzülüyorum...ve dediği şu söz çok üzüyo beni;" ya bu sevda benim hayatta sınavım,ya da kaderim "diyor...dünyadan kopmuş yapayalnız göz yaşıyla yaşayan bir insan...lütfen allah rızası için ona yardım edin....şimdiden yardım eden arkadaşlara teşekkürler....

19.08.2007 - almina

almina,sihir v.s

Bir Insan Hasta Olursa doktora Basvurabilir ve bu gunah degildir,Aynen sihir yapilmis ise bir amil,e (sihiri cözen kisi)gidilmesi gerek Tabii ki icinde para amacli yapan insanlar da var ve peygamberimize de yapilmistir, sihir oldugunu bilib de tedavi olmamak aynen hasta olup doktora gitmemek gibidir.sunnete uygun yasayan hocalara danismak lazim para vermek caiz degildir ama bazen malzeme lazim oluyor (gülyagi Safran gibi)onun parasi verilmesi lazim ve bir arkadasin basindan geciyor halen sihir ne kadar cok sürerse okadar cözülmesi zor bazen Imkansiza variyor bazen sakat birakiyor kuranda yaziyor sihir yaban kafir diyor sihire inanmamak bir ayete inanmamak gibidir ve cahil insanlardan bilgi almamak lazim yedi yil uzun bir süre dir hemen bir amil bulsun suudi arabistanda kanunen sihir yapan insanlari arayib bulmak icin teskilat kurulmustur bu bir oyuncak degildir herkesi dinleme büyük cemaatlerde kendilerine öz amilleri vardir acilen ACILEN bir amil basvursun

25.06.2008 - ismailInel

Alminanin sorusu (arkadasi)

Sevgili almina,

malesef böyle bir durum bendede sözkonusu, 6 Senedir bende esimle beraber olamiyoruz. Bu isin sirrini bende cözmüs degilim. Bir cok hocaya gitmeme ragmen hic bisey degismedi, bende caresizim ve aklim artik ermiyo bu nedir diye.
Cok duydum böyle seyler cok varmis, banada ailenden birisi yapti dediler.Cok emin bir sekilde hemde.Inanmasamda soru isareti kaldi kafamin bir kösesinde.

Tamam büyüye inanmak günah ta bundan kurtulmak icin biz ne yapalim soruyorum. Ne yapmaliyiz. Bu gercekten ya kader, yada Imtihanimiz artik bilemiyorum. Ama cözüm sunan herkezden Allah Razi olsun.

Benim bildigim kadariyla eger kendinde büyü his edersen, Allah herseyin caresini vermis dünyada. Oturup beklemekmi (sabr etmekmi)dogru, yoksa bunun caresini bilen hocalara mi basvurmak lazim. Gerci ben dogrusunu hala bulmus degilim sanirim. Zaten bir zamandan sonra bizim gibiler artik önemsemiyo, ne kendini ne evliligini ne hayati ne yasami. Tamam hersey bundan ibaret degil ama cok seye engel oluyo. Allah aff etsin ne diyeyim.

Selamlar

12.02.2008 - habibee

habibe kardeşim

nasıl yani 6 senedir bilrikte olamıyoruz valla eğer öyleyse kocanız çok sabırlymış kim olsa boşamıştı.
ama bunun büyüyle falan alakası yok bence sorun fiziksel ise jinekologa sorun psikolojik ise psikiyatriste gitmelisiniz ve bu sorunu halletmelisiniz sizin evliliğiniz sonra tehlikeye girebilir.

vesselam..

04.08.2008 - Fani_Hayat

Sn Habibe

Bu tür durumlarda ilk önce Tıbbi çarelere yönelmek gerekmektedir. çekinmeden ve utanmadan bir Jinekoloğa giderek belkide çok basit olan bir sorunu hemen çözebileceksiniz. Ben sağlıksal sorunların Hocalarla tedavi olabileceğine inanmıyorum. bazı psikolojik rahatlamalar insanımızın aklını karıştırıyor,buda malesef bazı işgüzarların işine geliyor.

03.08.2008 - Türk Arslan

büyüyü merak eden arkadaşa

evet ben gözümle gördum büyü yaptırdı bir arkaadsım ve karı koca hiç bir şey yok ken ayrıldı ama gerçek hocalar az tabiki

18.08.2007 - sevgi1957

Ve sizde şahit oldunuz

Ve sizde şahit oldunuz birşey demediniz engel olmadınız öyle mi?...

19.03.2011 - filiz21

ITIDAL

ISLAMA HIZMET DAVASINDA MUSLUMANLARIN BASARILI OLABILMELERI ICIN HERSEYDEN ONCE ISLAMI SAHSIYETLERINI MUHAFAZA VE MUDAFAA ETMIS OLMALARI GEREKIR.ISLAMI SAHSIYETINI YITIRMIS KIMSELER HIZMETTEN GERI KALIRLAR VE ISLAMI INSANLARA GOTUREMEZLER.
ISLAMI SAHSIYETLERINI MUHAFAZA VE MUDAFAA EDENLER IFRAT VE TEFRITE DUSMEDEN VASAT UZERE YASAYANLARDIR.
RASULULLAH (A.S.M) IN IZINI TAKIP VE TAKLID ETMENIN ALAMETI VASAT UZERE OLMAKTIR.
IFRAT PEK ILERI GITMEK ZIYADESIYLE HAKKI ASMAK DEMEKTIR.
TEFRIT ISE IFRATIN ZIDDI OLUP ITIDALIN DISINDA KALMAKTIR.
DIN ISLERINDE ASIRILIK VE MUBALAGA,HIC KIMSEYI KURTULUSA GOTURMEMSTIR.
BIR SEYI OVMEKTE VE YERMEKTE ASIRILIK HAKKA TECAVUZ VE HADDI ASMAKTIR.
DEGINMEK ISTEDIGIM ASIL MESELE IHTILAF AHLAKINA UYGUN BI ANLAYIS SAHIBI OLMAKTIR.
MUSLUMAN,DOSTLUGUNDA,TICARETINDE,IBADETINDE,ELESTIRISINDE DENGE YI GOZETMELIDIR.
FARKLI GORUSLER HEP VAROLMUSTUR OLMAYADA DEVAM EDECEKTIR.
SEYYID KUTUP.MEVDUDI VB,SAHSIYETLERI ELESTIRIRKEN DE YERERKENDE ITADALLI VE INSAFLI OLMAK DURMUNDAYIZ.
SEYYID KUTUBUN SEHADETI,CENNETLE MUJDELENMIS BIRINE DIL UZATMASINI MESRU KILMAYACAGI GIBI BU HATASINDAN DOLAYIDA TOPTAN REDDETMEK DENGESIZLIKTIR.
MEVDUDININ TEFSIR SAHIBI OLMASI ISLAMI ESERLER KALEME ALMIS OLMASI,ONUN POLITIKAYA BULASMASINI HATTA SECIMLERDE BI KADINI DESTEKLEMESINI MAZUR KILMAZ.
ANCAK KONUYU MECRASINDAN CIKARMANIN TEKFIR BOYUTUNA VARDIRMANIN EHLI SUNNETLE UZAKTAN YAKINDAN ALAKASI YOKTUR.
IHTILAFLARI MASLAHAT VE MEFSEDET EKSENINDE DEGERLENDIRMEK LAZIM GELIR.....

EY RABBIMIZ BIZLERE DUNYADA VE AHIRETTE IYI HAL VER BIZI CEHENNEMDEN AZABINDAN KORU...AMIN.....

02.05.2007 - MASLAHAT_1

Kısaca

Kısaca, boşverin, meraklanılacak birşey değil. Uzak kalsın cümlemizden. Kendiside tesiride...

01.05.2007 - ankebut-57

meraklı, merak etmesen daha iyi haram çünkü !!!

Cin ile tanışan falcılar, (Yıldızname)ye bakıp, sorulan her şeye cevap verenler böyledir. Bunlara ve büyücülere gidip, söylediklerine, yaptıklarına inanmak, bazen doğru çıksa bile, Allah’tan başkasının her şeyi bildiğine ve her dilediğini yapacağına inanmak olup, küfürdür. (Hadika)
Hadis-i şerifte buyuruldu ki:
(Uğursuzluğa inanan, kâhinlik yapan, kâhine giden, büyü yapan ve yaptıran ve bunlara inanan bizden değildir, Kur'an-ı kerime inanmamış olur.) [Bezzar]
bundanda anlaşılıyor ki bakmak va baktırmakta haramdır.

selametle....

02.06.2007 - sela.

sela

Sen nerde okudun diploman varmi dört mezhebe göre sihir haktir inanmayan kafirdir mezhebzisler bile buna inaniyor siiler bile sen burada öyle seyler atiyorsunki cok tehlikeli kendi yorumunu yapiyorsun yarim doktor candan yarim hoca ise imandan kuranda bile yaziyor hic kuran okudunmu sen buyazdiklarina uyarsa ve ayrilirsalar sen de allahin en sevmedigi seye (talak,bosanmak)ortak oluyorsun peygamberimiz sav söledi ya hayir konus yada sus bildigimiz seyler uzerine konusmak daha efdaldir tesekkur ederim

25.06.2008 - ismailInel

Konular