SOMUNCU BABA

ilk olarak Haziran 1994’ te, üç aylık olarak yayınlanmaya başlayan Somuncu Baba Dergisi, 2000 yılının Ocak ayından itibaren iki aylık periyotlarla yayın hayatına devam etmiştir.

2000 yılından itibaren iki aylık periyotlarla ciddi bir açılım yakalayan dergi, yalnızca edebiyatla ilgili değil, oluşturduğu edebiyat dışı dosyalarla da okunma oranını artırmış, aranan ve adından sıkça söz edilen dergiler arasına girmiştir.

Dergi, Haziran 2005'den itibaren aylık olarak yayınlanmaya başlamıştır. Okuyucuların yoğun talepleri karşısında her ay yüzyüze gelmeyi, gönül birlikteliğini dergi vesilesiyle daha da pekiştirmeyi arzu ediyorlar.

Artık kökleşmiş, seçici bir yayın politikası izleyen, edebiyatın hemen her türüne yer veren, nitelikli olmak şartıyla her kesimden edebiyatçıya kapılarını aralayan dergiler arasında şüphesiz Somuncu Baba Dergisini de düşünebilirsiniz.

12 yıldır hiç kesintisiz yayın hayatına devam eden dergi, yıllardır büyük fedakârlıklarla hazırlanarak neşredilmiş ve önemli hizmetlere vesile olmuştur. Genel Merkezi Darende’de bulunan Es-seyyid Osman Hulusi Efendi Vakfımız tarafından yayınlanan derginin adını; 14.yüzyıl alperenlerinden, Darende’de medfun Somuncu Baba’dan alıyor…KURUCUSU
A.Şemsettin ATEŞ

Yaygın Süreli

ISSN:1302-0803

Yıl : 13 Sayı : 72

EKİM 2006
  • web
  • 4.403

Konular