Aşk

Aşk Denilen Sahtekâr

İnsana verilen duygular, hissiyatlar, latifeler, hasseler, kuvveler ve en önemlisi kalbi onu kainatla; kainatta her şey ile alakadar etmektedir. Bu alakadarlıkların amacı muhabbet edip sevdiği eşyanın ve nimetlerin sanatçısını, sahibini, yapanı ve ihsan edeni bulması içindir. Yani sevgi, muhabbet, aşk ve duyguların mecrasını ilahi sevgiliye çevirmesidir. Onun rızası dahilinde onun razı olduğu tarz ve şekilde sevmesini istediği şeyleri sevmesidir.

resulüme duyduğum aşkı sizlerlede paylaşmak istedim

....kendi kalemimden....

ES SELAMU ALEYKE YA RESUL'ALLAH;
şu yanık bağrımla yine geldim kapına,
elimde değil EFENDİM çok seviyor çok özlüyorum seni
medineye gelmeme,ravzana kavuşmama,
yeşil kubbene bakıp doya doya ağlamama az kaldı biliyorum ama...
ama ben senin nur ala nur cemalini görmek istiyorum ey ALLAHın NEBİsi !
ben,"hz.üveys"misali görmeden sevdalandım sana,görmeden aşık oldum o gül kokuna,
görmeden yandı yüreğim...
kimbilir belkide görsem o nur cemalini,
öpsem o ümmetim ümmetim,diye duaya duran ellerini

benim askim

sevilen deyiyorsa ask ugruna
yaklastiryorsa hak yoluna
yemin ederim binkere dogsam
yine severdim onu ben
vuslat yoksa nasipte
elbet vardir bi neden
gunahlarim sökülecekse kokunden
goz yaslarimi dokerim en derinden
avuturum kendimi dualarla zikirle ben
bilirim ki yaklasirim hak yoluna yine ben
Allah cilvesini kulunun onune koydu
ey kulum yaklas! bu gizli bi yoldu
herkes sonunda toprak oldu
ne mecnun kavustu ne daglari delen ferhat nede kerem
gercek ask sahibini en sonunda buldu
not: bu ask beni fazla yasatmayacak biliyorum :)

ÇOCUK YAŞTA AŞKIN PENÇESİNE DÜŞÜRÜLEN ÇOCUKLAR.

İnsan dünyaya sadece mahlukatı sevmeye gelmedi. Hele acı, keder ,üzüntü ,felaket ,bela gözyaşı, ölüm getiren birilerini sevmeye hiç gelmedi.Acı ve keder vermeyen rabbini sevmeye onları da rabbi için sevmeye geldi. Rabbi için seven acı çekmez ama nefsi için seven acılar çeker.

tas yurekli o degil benim

Taş Yürekli O Değil Benim

Taş Yürekli O Değil Benim

Bütün halkın başını yarmış da tutmuş,hastayım diye başını bağlamış.Feleğin sırtından,çekmiş,hırkasını almış da çıplağım diye bir laftır ortaya atmış.

Ah o taş yüreğinden,o rengarenk,çeşitli işvelerinden.Fakat hayır,taşyürekli o değil,benim.Çünkü asıl bu fitneleri karıştıran,bu esrikliği ortaya atan benim.

Kan deryasının ta dibindeyim.Kan içmeden sarhoş olmuşum.Fakat bir görsen,hani dersin ki bu kan içmiyor da üzüm suyuna gark olmuş.

sizofreni ask belki yolun duserse okursun

ben yazi yazamam zaten hic beceremedim.. duygularimi bi kagit kalemle anlatmayi cok isterdim...klasik olacak belki ama seni ilk gordugumde carpildim bu senin ne yakisikligindi nede karakterindi... ben sevmek icin dogmustum sadece okadar!!!

kara sevda benim ki ben adim sizofreni:(

yillar once birini sevdim yerine hickimseyi koyamayacagim birini onu sevdikce Allaha daha cok yaklastim aslinda benim dini temellerim o zaman atildi diyebilrim...lisedeydim uzun yillar plotonik takildim ona o benden 3 yil ondeydi...o liseyi bittirdi ve okulun yanina tasindi... herzman onu gormek icin can atiyodum ve yolda gorur unutamazdim... her dakikam onla gecerdi dersleri dinlemez onu dusunurdum..liseden sonra onla cikmaya basladim pek hayirli olmadi cunku haram kattik icine...ve ayrildik!!!

FANİ AŞKLAR IZDIRAP VE KEDER VERİR...

Dünyada hiçbir aşık yoktur ki,aşkına gözyaşı mehri vermesin.Aşkına ızdırap ücreti ödemesin.Aşkı uğrunda çile çekmesin.Fani aşkların maşuklarına daima bir bedel ödetmişlerdir.Kimisi bedel olarak ayrılık,kimisi,gözyaşı,kimisi ızdırap,kimisi ise felaket ödetmiştir.

Neden evlilikte iki gün sevip, üçüncü gün bıkılır?

Şimdiki evliliklerde “mantık evliliği” diye saçma sapan bir anlayış hâkim. Bunun adına mantık evliliği diyorlar da işin gerçek yüzünü bir türlü söylemiyorlar, oysa herkes biliyor. Kadın adamın parası, evi, arabası için evleniyor, adam da kadın güzel diye evleniyor. Bana bakar, çocuklarımı doğurur, yemeğimi yapar, evi temiz tutar diye düşünüyor. Şimdi böyle bir mantıkta gerçek sevgi oluşur mu? Gerçek aşk, gerçek tutku oluşur mu?

Sevgilime Sarılmak İstiyorum

Öncelikle Hepinize S.a
Ben 17 Yaşında Bir Gencim Ve Sevgilimle Gerçekten Evlenmeyi Düşünüyoruz.. ( Lütfen Bana Yaşınız Küçük Fikriniz Değişir Demeyin )
Ve Birbirimizi Yaklaşık 3 Senedir Tanıyoruz. 1.5 Yildir Filan Sevgiliyiz.
Sevgilim Ve Ben Birbirimize Sarılmak. El Ele Tutuşmak. Ve Birbirimizi Öpmek Filan İstiyoruz
Ama Aklımızdaki Tek Sorun Günah Olup Olmaması.. Lütfen Bu Konuda Bize Bi Fikir Söylermisiniz ???