Seks ve Zina

Genç bir erkeğin ilişkilerdeki seks konusunda yüreğinin değişimi

Şöyle bir özdeyiş vardır: "En iyi plan, başkalarının akılsızlıklarından faydalanmaya yönelik olan plandır." Bu makalenin temel konusu bu özdeyişle özetlenebilir. Sizlerle kızlar hakkında bildiğim bazı şeyleri paylaşmak istiyorum. Aşağıda, seksi evliliğe saklamamın 10 sebebini sıraladım.

SEBEP 1: Seks çıldırılacak bir şey değildir.

Üniversitedeyken hemen hemen her gece bir başka kız ile yatmaktaydım. Bunu filmlerde söylemeseler de hemen hemen herkesin bildiği bir şey vardır: bir gecelik ilişkinin sabahında içiniz bomboş kalkarsınız. Hatta pişmanlık bile duyarsınız.

Üniversitedeyken benim için seks bir din gibiydi. Sabah, akşam ve gece her an aklımda seks vardı. Bu durumda benim için seks yapmanın tam bir tatmin sağladığını düşünebilirsiniz ancak durum tam aksiydi.

Senin tecrübelerine benziyor mu? Sende sabah kalkıp yanındaki yabancıya bakıp kendini kötü hissettin mi? Eğer cevabın evet ise kendi kendine şu soruları sorabilirsin: "Niye BÖYLE OLUYOR? Seks eğer benim için bu kadar önemliyse niçin arkasından boş bir his beni kaplıyor?"

Bu boşluk beni çok şaşırtmıştı. Bende şu sonuca vardım: "Demek ki daha fazlasına ihtiyacım var." Bu cümleyi hayatımızdaki her hedef için kullanmışızdır. Örneğin çok istediğimiz bir araba, elde edene kadar onu deli gibi istesek de belli bir zaman sonra o araba bizim için "fena değil" konumuna düşer ve bir başka arabanın bizi tatmin edeceğini umarız.

Boşluk devam etti ve ben sonunda evlilik öncesi seksin o kadar da matah bir şey olmadığına karar verdim. şarkıların, filmlerin abarttığı şey değildi seks öyle olsaydı herkese tam bir mutluluk ve tatmin sağlardı. Ortada bir "boşluk" olmayacaktı.

SEBEP 2: Kadınlara karşı daha saygılı olmak.

Seks konusunda çoğunlukla kızların erkeklerden farklı olduğunu öğrendim. Bir kız seks yaparsa bunu şöyle açıklar: "ama ben ona aşığım". Neden durum böyledir? Birisi şöyle demiş: "Kızlar seksi, sevilebilmek için kullanır; erkekler sevgiyi sevişebilmek için kullanır."

Genelde hikaye şudur: Genç kız, bir erkekle bir gün evlenmeyi hayal eder; aynı erkek bu kızla nasıl sevişeceğini hayal eder. Kızın içinde bir şey ona bunun doğru olduğunu söylerken adamın içindeki bir şey tam aksini söyler ama adam devam eder. Niye? şüphesiz fiziksel zevk için ancak benim bulduğum bir başka sebep daha vardır: Seks yapan bir erkek kendisini erkek gibi hisseder. Ancak gözden kaçan nokta şudur: Bir kadını aldatmanın erkekliği nerededir?

Benim keşfettiğim bir başka şeyde şudur: Eğer bir kadını şereflendirirsen aynı zamanda kendini şereflendirirsin. Niye? Çünkü bir gün yaşayacağın pişmanlık, yaşadığın zevkten çok daha etkili olacaktır. Rob Roy isimli filmde şöyle bir ifade vardı: "şeref, bir adamın kendisine verdiği bir hediyedir." Eğer kalbindeki doğru olanı yaparak bir kadını onurlandırırsan, uzun vadede pişmanlık hissetmeyerek kendi kendini de onurlandırmış olursun.

SEBEP 3:Bir başkasının karısı.

Benim kast ettiğim şudur: Benim seks yaptığım kızların çoğu şu an başka erkeklerin eşi. Kendimi o adamların yerine koyduğum zaman, yaptıklarımı yapmamış olmayı dilerim. Hatta keşke o an geriye dönüp kendi kendime bir tokat atabilsem derim.

Evleneceğim zaman benim eşime de aynı şeylerin yapılmış olduğunu düşünmek benim şimdiden midemi bulandırmaktadır. Sen düşününce ne hissediyorsun? Eğer birisi aynı şeyleri senin eşine yapsa bu seni mutlu eder miydi? Kız arkadaşın varsa ona bunları başka bir erkeğin yapması fikri sende ne uyandırıyorsa, o duyguyu alıp binle çarparsan eşin konusundaki hislerini daha iyi anlayabilirisin.

Bir adım daha öteye gidersek o kız birisinin kızıdır. Ya senin kızın olsaydı? Ya da kız kardeşin? Ben kızımın benim gibi birisi ile çıkmasını asla istemezdim. Ondan faydalanacak olan bir adam. Artık kızlara farklı bir perspektif ile bakıyorum. Benim için kızlar artık başka birisinin gelecekteki eşi, şu an ki kızı ve kız kardeşidir.

SEBEP 4: Seks benim en iyi ilişkilerimi öldürdü.

Üniversitedeyken bir sevgilim vardı; benim rüyalarımın kızı. Onunlayken asla soluk bir an yoktu. Birbirimizi tamamen tamamlıyorduk. Biz kısa bir süre sonra benim girişimlerimle sevişmeye başladık.

Seks kısa bir sürede bizim ilişkimizin odak noktası oldu. Ben onun başka yönlerine olan ilgimi yitirmeye başladım. Bir süre sonra birbirimize bağlanacağımıza birbirimizden uzaklaşmaya başladık. Sahip olduğum en iyi ilişkiyi seks öldürmüştü. İnsanlar birbiri ile değişik şekillerde iletişim kurabilir: duygusal, aklen, fiziksel ve ruhsal. Ancak ben sevgilimle fiziksel olarak iletişime başlayınca diğer unsurlar kısa devre yaptı. Sonuç olarak ilişkimiz sönmeye başladı. Eğer beklemesini bilseydik bugün hala daha beraber olabilirdik.

Ben bu durumun bir çok kere sayısız ilişkilerde tekrar ettiğini gördüm. Sadece kendiminkileri değil, herkesinkini kast ediyorum. Bence bunun bir sebebi olmalıydı.

SEBEP 5: Evlilik öncesi seks ilişkinin diğer parçalarını yıkar.

Benim için bir kızla seks yaptıktan sonra gerçekleşen iki şey vardı. Geçmişe dönüp baktığımda bunun her zaman olduğunu söyleyebilirim; tabi o zamanlar bu durumun farkında değildim. İki şey buydu: 1) Ben istemesem bile seksten sonra o kız için olan saygımı kaybettim; 2) kız istemese bile seksten sonra bana güvenmemeye başladı.

Ben bunun neden olduğunu bilmiyorum ancak sadece bunun olduğunu biliyorum. Belki de bu bizim doğamızın bir parçasıydı. Emin olduğum tek bir şey vardı: yalnız değilim. Bu durumun başkalarında da gerçekleştiğini defalarca gördüm. Evlilik öncesi seks yaşayanların evliliklerinde bu yüzden çok fazla sorun yaşadıklarını biliyorum. Bu iki kişi evliliklerinin en önemli iki unsurunu, saygıyı ve güveni seks uğruna kurban etmişlerdir.

Yeni evli bir çiftin ayda bir defadan az seks yaptıklarını biliyorum---- sebep adamın kadına saygı duymaması ve kadının adama güvenmemesi ve kendisini ona vermek istememesi. Bu durum hem çok üzücü hem de çok yaygındır. Ancak hiç kimse bu konuda toplum önünde konuşmaz. Filmler evlilik öncesi seks yapanların yaşadığı bu sorunlara hiç değinmez. Ortada kimsenin görmek istemediği bir gerçek vardır.

SEBEP 6: Eşimle sevişmek için evlenmeyi beklemek, evliyken daha iyi bir seks yaşantısına açılan kapıdır.

Niçin? Çünkü eşimin bana karşı sınırsız güveni olacaktır ve bana kendisini özgürce güvenle sınırsız olarak verebilecek ve ben ona sonsuz bir saygı duyacağım. Öğrendiğim bir ders: Eğer bir kız bir adama güvenmezse, kendisi büsbütün ona vermeyi istemez. İçinde bir yerlerde onunla olmaktan zevk almaz.

Birisi şöyle demiş: "Kızlar seksi, sevilebilmek için kullanır; erkekler sevgiyi sevişebilmek için kullanır," bu durumda da bir çift evlilik öncesi seks yapar. Kız, bunu erkeği kendisine bağlamak için yapar. Adam, bunu ilişkiden daha fazla istediği için yapar. Nikahtan sonra kadın istediğini elde etmiştir: bir erkekten adanmışlık içeren bir ilişki öyle ki artık onu elde etmek için seksi kullanmaya ihtiyaç duymaz. Evlenilmeden önce seksi kullanan kadın artık seksten uzak durmaktadır ve bu durumu dargınlığın tohumlarını atar. Erkek ise evlenmeden önce istediğini elde etmiş, eşinin değerleri hakkında duyduğu saygıyı yitirmiştir.Erkek hala daha seks ister ancak bunu yaşam bağlayıcı bir eylem olarak görmez. Böylece evlilik içerisindeki seks yaşamı yavaş yavaş solmaya başlar.

Ben bu yazdıklarımı uydurmuyorum. Artık üniversiteden mezun oldum ve etrafımdaki bir çok arkadaşımın evli olduğu düşünülürse, ben bu yazdıklarımı sürekli olarak görüyorum.

Panzehir: Seks için evliliği beklemek hem erkeğin kadına hem kadının erkeğe olan saygısını arttıracaktır. Sonuç olarak bekleyen çift evlilik yaşamında daha derin bir saygı ve sevgi yaşayacak, çok daha sık ve anlamlı bir cinsel yaşama merhaba diyeceklerdir.

SEBEP 7: Başka kadınlarla seks yaşamamak benim evlilik içinde yaşayacağım cinsel yaşamın daha iyi olmasını sağlar.

Seks iki insan arasında bir bağ oluşturan esrarengiz bir şeydir. Problem şudur: daha çok kızla aramda bağ oluşturdukça, bir kişiyi sevmem, bağlanmam zorlaşmakta, ileri yaşamda evleneceğim insana karşı bağlı kalmam riske girmektedir. Seks yapıştırma bandı gibidir, daha çok yüzeye yapıştıkça yapışkanlığı azalır. Kısa bir süre sonra, herhangi bir şeyi yapıştıramaz.

Eğer ben evlenmeden önce diğer kızlarla bağlılık kurarsam ilerde eşimle bağlılık nasıl kurarım. O'ndan almam gereken zevki ve neşeyi alamam, onu istediğim kadar çok sevemem. İleriki eşime sadık olarak geçireceğim her gün, onunla daha iyi bir ilişki yaşayacağımın garantisidir.

Komik olan şudur: kültürümüzde zina kötülenir ancak evlilik öncesi seks bağışlanır, evlilik öncesi yaşanan ilişkiler zinciri hoş görülür, doğal veya modernliğin bir parçası olarak nitelendirilir. Eğer yaşam denkleminden zaman birimini çıkartırsanız, evlilik öncesi seks zinadır. Zinanın bir evliliği nasıl yaralayacak olduğunu hayal edebiliriz, belki de evlilik öncesi seks de neredeyse aynı sonucu oluşturur. Bir erkek ve kadın arasındaki potansiyel bağı yok eder.

SEBEP 8: Bir kadınla "cinsel uyuşumum" olup olmadığını görmek için sevişmeme gerek yoktur.

Seks bir ilişkinin en güzel kısımlarından birisidir ancak en önemli kısmı değildir. Bir ilişkide her şeyin yolunda gitmesi durumunda seks bu ilişkiye tat veren çukulata sosu gibidir. Ancak pastanın keki pişmeden sosu dökerseniz pasta yenmez. Eğer pasta pişmiş ise, evlilik gerçekleşmiş ise, bu ilişkide yaşanacak seks gerçekten olağan üstü güzellikte olur. Bu yüzden eşimle evlenmeden önce cinsel uyuşumumuz olup olmadığını görmek için ilişkiye girmem gereksizdir ne de olsa her açıdan mükemmel olan bir ilişkide sekste mükemmel olacaktır.

Eğer bir ilişkiyi değerlendirmek için seksi baz alırsanız bu ilişkide yaşanacak cinsel hayat çok başarısız olacaktır. Eğer cinsel performansınızı mercek altına alırsanız, kötü olduğunuz anlar, başarısızlık ve bazı sorunları fark edersiniz, eğer ilişkinizi götüren şey seks ise, ilk sorunda ilişkiniz sekmeye başlayacaktır, paniğe kapıldıkça cinsel açıdan daha da kötüleşecek ve ilişkinizi kaybedeceksiniz. Bu bir tür kısır döngüdür. Kendinizi kısa bir sürede odaya kapatılmış ve aciz durumda bir seks objesi gibi hissedersiniz.

Eğer sekse değil de ilişkinin diğer unsurlarına odaklanırsan o zaman kendi kendini özgür bırakmış olursun ve seks yaşarken kendini baskı altında hissetmezsin. Üniversiteye giden bir genç olarak seks odaklanmamak mümkün değildir, bu yüzden riskten kaçınmak ve cinsel bir ilişki olasılığı barındıran ortamlardan, ilişkilerden kaçınmak ve evliliği beklemek en iyisidir.

SEBEP 9: Seksden daha tatmin edici bir şey.

İçinizden bu cümleyi okuyunca "tabi tabi" dediğinizi ve güldüğünüzü tahmin edebiliyorum. Aslında üniversitede geçen yoğun seks yaşantım ve bunun açtığı yaralar, boşluk bana evrendeki en tatmin edici şeyi, varlığı bulmamı sağladı: Allah’ı.

Biliyorum bu okuduklarınız size garip gelebilir ancak bana biraz daha katlanmanızı rica edeceğim. Allah, bizi öyle bir şekilde yaratmıştır ki, O hariç hiçbir şeyden tam olarak tatmin olmamız mümkün değildir. İçimizdeki işlemciyi bu şekilde dizayn etti ve her birimizin hard diskine bu programı yerleştirdi.

Bu yüzden insanlar kariyerlerini, sevgililerini, eşlerini, moda tarzlarını sürekli olarak değiştirme ihtiyacı duyarlar çünkü her birisi tam bir tatmin duyacakları ve bilmedikleri bir şeyi ararlar; bunu bir insanda bulamadıkları zaman bir düş kırıklığı ve acı hissederler, bazen de öfke. Bir sevgili biter diğeri gelir, bu seferkinin diğerinden daha tatmin edici olacağını ve yolculuğun sonu olduğunu ümit ederiz. Asıl sorun şudur: gerçek mutluluğa ve tatmine sadece ve yalnızca Allah’ a kul olmakla kavuşabiliriz.

Allah bizi o kadar çok sevmektedir ki, Kendisinden alacağımız mutluluğu herkese sunmaktadır. Hiçbir şey veya hiç kimse Allahı'tan daha önemli değildir. Benim satın aldığım her şey, yattığım her kadın, peşinen koştuğum her ideoloji, takımımın Avrupa şampiyonu olması hiçbir şey bana tam mutluluğu ve tatmini sağlayamamıştır - içimdeki boşluğu sadece ALLAH doldurabilmiştir. Bu durum özellikle Allah’a iman yaşamıma girdikten sonra gerçekleştirmiştir.

Allah,Kur’an-ı Kerim'de şöyle buyurmaktadır; <<İşte o kitap, bunda şüphe yok, müttakiler (kötülükten korunacaklar) için hidayettir. Onlar ki gaybe iman edip namazı dürüst kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıktan (Allah yolunda) harcarlar. Ve onlar ki hem sana indirilene iman ederler, hem senden önce indirilene. Ahirete de bunlar kesinlikle iman ederler. Bunlar, işte Rabblerinden bir hidayet üzerindedirler ve bunlar işte felaha erenlerdir.>>(Bakara suresi,2,3,4,5) Bu sözcükler benim yaşamıma bire bir uymuştur. Allah'a iman yaşamıma girdiğinden beri içimdeki boşluk dolmuştur. Hiçbir şeyin bana veremediğini, seksin veremediğini, daha derin bir memnuniyeti bana ALLAH inancı ve İSLAM vermiştir.

SEBEP 10:ALLAH beklememiz için bize kuvvet vermiştir.

Ben cinsel ilişkiye girmeyeli yıllar geçmiştir. Keşke hala daha bakir olabilseydim. Benimde içimde bir çok pişmanlık var, daha önce dediğim gibi seksin mutluluğu kısa ama acısı uzundur. Geçmişimdeki kız arkadaşlarıma yaptıklarımdan dolayı içimde acı vardır. Benimde gelecekte yaşayacağım evlilik için hem ümitlerim hem endişelerim var. Ancak benim geçmiş yaşantımla yüzleşmeme yardım etmiş ve beni bağışlamıştır,( Ve onlar çirkin bir günah işledikleri, yahut nefislerine zulmettikleri zaman Allah'ı hatırlayarak hemen günahlarının bağışlanmasını dilerler. Allah'tan başka günahları kim bağışlayabilir? Bir de onlar, bile bile, işledikleri (günah) üzerinde ısrar etmezler. İşte onların mükafatı (ödülleri) Rableri tarafından bağışlanma ve altından ırmaklar akan, ebedî kalacakları cennetlerdir. Çalışanların mükafatı ne güzeldir! Âli İmran suresi,135,136) gelecek için benim yanımda durarak bana ümit vermektedir. Allah, beni değiştirmektedir ve şimdiden beni çok değiştirmiştir.

Allah aynı zamanda bana seks konusunda evlenene kadar bekleme gücü vermiştir. Kesinlikle bu konuda ciddi bir mücadele yaşadığım zamanlar olmuştur. Ancak Allah bana bunlara göğüs gerecek gücü vermiştir. “Ey iman edenler! Sabır ve namazla yardım isteyin. Şüphe yok ki Allah, sabredenlerle beraberdir.(Bakara Suresi,153)”Bütün şeyler O'nla mümkündür. Günler, haftalar akıp gitmektedir ve ben ilerde yaşayacağım güzel evliliğin ümidi ile beklemekteyim. Her geçen gün benim Allah ile olan bağım güçlenmektedir ve hayatımın her alanında O'na güvenmekteyim.

Nereden Başlamalı?
Bir gün yaşayacağım ilişkide başarılı olmak istiyorum; hem bir eş hem de bir baba olarak ancak başlamanız gereken yer: kendinizdir!!! Bunun yolu iyi bir eş seçiminden yada çocuklarınızı iyi yetiştirmekten önce kendinizi ve Rabbinizi tanımanızdadır. Sahip olabileceğiniz en ÖNEMLİ bağ, ALLAH'a olan bağlılığınız ve kulluğunuzdur. Bu ilişkinin kurulması, sizi diğer ilişkilerinizde de başarılı kılacaktır.

Allah aşkın ve seksin yaratıcısı, tasarlayıcısıdır. Allahı bize bunları, bizim mutluluğumuz için vermiştir. Eğer O'nun yarattığı bu unsurları en iyi ve doğru bir şekilde kullanmak istiyorsak, O'nun bizlere verdiği kullanma kılavuzunu iyi okumamız gerekir: KUR’AN-I KERİM. Allah keyfi bir diktatör değildir, bize "onu yap" "bunu yapma" demez, her şeyi sebebi ile gösterip bizim için iyi olanı, güzel bir Müslüman olarak yaşamlar sürmemizi istemektedir.Allah yukardan bize bakıp "ahlak dersi veren bir kişi" değildir. Eğer Allah bize seks için evliliği beklememizi söylüyor ise bunu söyleme sebebi kimin patron olduğunu bizlere göstermek değil, sebep benim için en iyi olanı benim için istiyor olmasıdır. Neden?Benim için en iyisini bilmektedir ve bana en iyi olanı vermek istemektedir.

Müslüman,Rabbini Tanımak İçin Çaba Göstermeli.

Kur'an-ı Kerim'de Rabbimiz Sevgisine ulaşmamız için bize tek örneğimizin,uymamız gerekenin Hz.Peygamber Aleyhisselam olduğunu Ali İmran Suresi 31.ayette şöyle buyurarak bildirir: De ki, siz gerçekten Allah'ı seviyorsanız bana uyun ki, Allah da sizi sevsin ve suçlarınızı bağışlasın. Çünkü Allah çok esirgeyici ve bağışlayıcıdır..

Allah'ın bizim için gerçek bir sevgisi vardır ve onu bilmemizi istemektedir. . . ancak bir problem vardır. O'nunla aramızda günahlarımızdan örülmüş bir duvar vardır. Günahlarda ısrar etmek,tevbe etmemek,başlarını da mükemmel bir biçimde sevmeme konusunda başarısız olmak demektir.

Oysaki Rabbimiz Kur'an-ı Kerim'de <>(Bakara Suresi,160)

İnanmak demek güvenmek demektir. Allah’a olan iman bağı ile hayatına yeniden güzel bir başlangıç yaparak,bunu sonsuza kadar sürdürebilirsin. Eğer yüreğinizin çağrısı bu şekilde ise Allah'a samimi bir şekilde aşağıdaki duayı edebilirsiniz:

"Sevgili Rabbim, sana gereksinimim var. Şüphesiz Sen beni benden daha iyi bilen ve beni asla yalnız bırakmayan,beni bağışlayan Rabbimsin.Bu nedenle sana sonsuz teşekkürler sunarım. şimdi kalbimin kapısını sana açıyor ve Seni Kurtarıcım ve Rabbim olarak kabul ediyorum. Günahlarımı bağışlayıp bana sonsuz yaşam sunduğun için çok teşekkür ederim. Yaşamımın yönetimini benden al ve beni kendi istediğin,razı olduğun gibi bir kişi yap,

AMİN"
  • Hüseyin Hare
  • 19.853

18 yorum

Re: Seks ve Zina

sayın vatandaş,bu yazıyı ne zaman yazdın bilmiyorum ama,senin aklının nasıl uçmadığını merak ediyorum.bu kadar uzun uzun anlatmışsın,anlattıklarına bakacak olursak,o zaman senin de evlenmemen lazım!Efendimiz(s.a.v)zamanında bir sahabi,zina hükmü gelmeden önce,zina gayet serbest olduğu zamanlarda bile böyle bişeyi istemediğini,kalkışmadığını söylemiş.neden böyle birşey yaptığı sorulduğunda ise,sahabe şöyle yanıtlamış:"benim annem,kız kardeşim ve halam var,onlara da başka bi erkeğin gelip,böyle bişey yapabileceğini düşündüm ve midem almadı".....

yani gördüğünüz gibi,isteseydiniz kendinizi alıkoyabilirdiniz.şu yazıyı okuyunca,dünyanın benim sandığım kadar masum olmadığını farkettim.sizin gibi insanların evlenmemesi lazım.çünkü siz o hakkınızı,üniversitedeyken tüketmişsiniz zaten.ya da bi kötü kadınla evlenin,eşitlenmiş olursunuz.Yargılamak sadece Rabbül aleme mahsustur.ama aklım almıyor,hiçmi kendinizi frenleme girişiminiz olmadı.Yani,Allah'ı anlamak için,bir sürü karıyla kızla yatıp kalkmanızmı gerekiyordu?bir kız arkadaşım vardı,seks yüzünden onu da kaybettim,bekleseydik,belki hala beraberdik yazmışsınız.siz zaten karşı cinsle,aranızda helallik olmadan flört tarzında görüşüyormuşsunuz.aranızda bu duyguların uyanıp,arkadaşlığınızın,"yatak arkadaşlığı"na dönüşmesi zaten kaçınılmaz bi son olmuş.cinsi ilişkiye hem çok güzel diyorsunuz,hemde yazının bazı yerlerinde,o kadarda büyütülecek bi şey olmadığını söylüyorsunuz.hadi tövbeniz kabul oldu,namusuna girdiğiniz,zarına girdiğiniz onlarca kız noğlacak?onların kul hakkı noğlacak?

bütün bu okuduklarımdan sonra aklıma şunlar geldi:
Meğer bizim toplumumuzda ne kadar namussuz kızlar varmış,bir erkek sayısını bile bilmediği kadar çok kızla düşüp kalkıyorsa,demekki sayısı bilinemeyecek kadar namussuz orsp dolanıyor ortalıkta,ve bu içi,dışı,namusu,ar perdesi delinmiş varlıklar geleceğin 'anne' 'eş' adayı.....gerçekten doğacak olan nesle acıdımmmm

19.10.2012 - sare 90

islam anlayisiniz cok kit

ozur dilerim fakat, tevbe edeni Allah Cellu Celali bile affettikten sonra, sen kimi yargiliyorsun? 50 yillik kafir musluman oldugunda tertemiz oluyorda, musluman tevbe ediyor sen onu yargiliyorsun, Allah sana bole bir sinav vermemis tesekkur et unutma kalpler Allahin elindedir, bir musluman baska birine yapmadigi birseyi itham ederde o adam yapmazsa , o gunahi islemeden olmez, tevbe edende temiz olduguna gore kimseyi yermeye hakkiniz yok, kardesimizinde gunahlarini saklamasinda fayda var, Allahin gizledigini ne yazarsin saga sola kardesim

22.10.2012 - Zehirliok Ziyaretçisi

Re: islam anlayisiniz cok kit

kalpler tabi ki Allah'ın elinde.siz benim böyle bir imtihanla yüzyüze kalmadığımı nerden biliyorsunuz?ben zina günahına düşmemek için,çevremi,oturduğum semti terkettim,vay be ben nasılmışım bak diye anlatmıyorum bunları....böyle müslüman bi ülkede bu sersemler,isteyerek bu haltı yiyiyorlarrr!!burası paris veya amerika değil çok şükür.soy sop belli.büyük konuşmak ne haddimize......ben de sonsuz aciz,muhtaç bir kul değilmiyim?anlamadığım nokta şu:insanların namusunu kirlet,ondan sonra da bişeylerin yolunda gitmesini,temiz nesiller yetişmesini bekleeee.insanın en aşağı mertebesi zinadır.söylesenize uçkuruna sahib olamayan,başka neyine sahib olacak.yazıya sinirlendim,çünkü bu hata bi kere yapılmamış,defalarca aynı şekilde işlenmiş.insan haya eder.etmez mi?(haya imandan gelir,o yüzden yazıyı yazan adam,imanını kaybetmediğine şükretsin)islam anlayışım kıt olsaydı,böyle birşeyden kaçınma,tiksinme duygum nasıl oluşacaktı?ben kimseyi kınamıyorum, yargılamıyorum!bazı şeyler geri gelmez(mesela:namus).ne demek yaaa,erkek hadi unutur yattığı kadını.ama kadınlar asla yaşadıklarını unutmaz,hatta ileride evlense bile,kocasını eski yattığıyla kıyaslar,daha kötüyse,evlilikte sorun çıkarır...yok yetiştiğim çevre islamdan bi habermiş..bilmem ne gibi bahanelere sığınmayın,yukarıda saydığım gayri müslim devletlerde bile,insani tarafı gelişmiş olanlar bu halta yeltenmiyor.ben niye yargılıyım ki?yaran varsa gocunnn

Kınamak sadece burnundan kıl aldırmayan,burnu kaf dağında olan insanlar,dünyanın kendi etrafında dönmesini isteyen insanlar için vardır.bense,iyiki dünya benim etrafımda dönmüyor diye düşünüyorum.bbelki ben,yukarıdaki adamdan daha günahkarımdır,onun derecesine ulaşamam..kim bilir?(Allah'tan başka)

Ayrıca,bir kimse,bir din kardeşini,tövbe etmiş olduğu bir günah yüzünden itham ederse,aynı duruma kendi düşmeden ölmez.ben kimseyi kınamıyorum,kendimi temizde ilan etmiyorum.sadece insanlar nerde yaşadığının insan olmanın sorumluluğuna varsın istiyorum.belki ben zina yapmıyorum ama,evde anneme,babama cehennem hayatı yaşatıyorum,onların bedduasını alan biriyim,böyle bi şey belki zinadan bile daha ağır bişey.ama ne olur:abiler,abllalar harama göz dikmeyin,kimsenin hayal yatağına girmeyin!.benim istediğim bu!çünkü bu günah tek taraflı,ya da sadece kişinin kendisine zararı dokunan bi günah değil.ben bütün bunları niye mi yazdım?mesela bir kız,daha önce kimseyle birşey yaşamamış,karşısına da evlilik niyetiyle yukarıda ki gibi bi adam geliyo.ve evleniyolar.şimdi yazık değil mi o kıza?onun ne suçu vardı?nereden bilecek daha önce o adamın,bir sürü kadınla beraber olduğunu?evet bu adamın yattığı kadınları ne anneliğe,ne de eşliğe layık görüyorum...ben enayi miydim de evlenmeden önce böyle bişeyi yapmamak için direndim,ya da evliliğe sakladım kendimi?o zaman bende yatsaydım bana çıkma teklifi eden erkeklerle....kimin ne olacağı asla bilinmez.ama geçmişime baktığımda,erkekler böyle bi niyetle benim 1 km den fazla yanıma yanaşamazlardı...neyse,eden kendine eder.ama bu insanlar temiz,mazbut bi kimseyle evlenirse,o temiz kişiye acırım.sen kendine acı diyebilirsiniz.evet ben kendime acıma değil,şefkat ediyorum.yani,böyle bi meğilim olduğunu biliyorum ve kendimi evleneceğim güne saklamak için gayret gösteriyorum.Allah beni,ve benim gibi düşünenleri şeytan zihniyetlilerden korusun.son olarak:'Allahü teala,hiç günah işlememiş ve ortalıkta;"var mı benim gibi adam"diye dolaşanı değil,günah işlemiş ama yüreği mahsun,tövbekar kulunu daha çok severmiş'.......(islam anlayışım çok kıtmış bak)

Tabii ki kalpler Allahü tealanın elinde.Rabbim!sen beni evlenmeden önce,namusu kirlenenlerden eyleme,evlenince de eşimden başkasına baktırma...amin

22.10.2012 - sare 90

öpüşme

Selamun aleyküm öncelikle böyle bir site kuranları tebrik ediyorum
Sorum şu ki ;
Ben 18 yaşındayım ve kız arkadaşımla sadece öpüştüm başka hiç birsey yapmadık ve penisimden kaygan sıvı geldi sperm değil kaygan bir sıvı bu günahmı

26.09.2011 - muradd

CVP:öpüşme

Sıvının gelip gelmemesi önemli değil, öpüşmeniz günah.. Kız arkadaşı, flört kavramı da zaten islamda yok.

26.09.2011 - tabiki

GÜNDE BİR KEZ AMENERRASÜLÜ OKUYUN

Her günaha teşvik için şeytanlar ayrı ayrıdır.Bu işi teşvik ve dediğini yaptırana dek ayrılmayan şeytan için 24 saat korunma yolu günde 1 kere Amenerrasülüyü okumaktır.

Huzur bulursunuz...selametle

15.08.2011 - Ziyaretci33

yazınızı okuyunca sizin

yazınızı okuyunca sizin adınıza hem sevindim hem duygulandım.peygamber efendimiz günah işleyenlerin en hayırlıları tevbe edendir demiştir.ben de başıma musibetler gelince Allahtan başka dost olmadığını anladım.şimdi yapılacak iş Allaha layıkıyla kul olmaktır.dediğiniz gibi maalesef üniversiteler bugün eğitim yuvası olcağına fuhuş bataklığına dönüyor.ayrıca sadece kendinizi suçlamayın o kadınlarda sizin kadar hatalı.

07.02.2008 - benan

NE DEMİŞ ŞAİR SANKİDE

NE DEMİŞ ŞAİR SANKİDE İNSANLARIN HER SUÇUNDA BEN VARIM GÜNAH UZUUUUUUUUN BİR KERVAN TA BAŞINDA BEN VARIM...!ACABA GENÇLİĞİN BU KADAR TEDENNİ ETMESİNDE BİZİM İHLASSIZLIĞIMIZ MI YATIYOR? DİYE KENDİ KENDİME SORUYORUM Kİ CEVAP AŞİKAR..................

19.10.2007 - ahsen-

allah razı olsun

benimde bulundugun bir durumu anlatmışsın ama tam deil ben ilişkiye girmedim ama erkek arkadasımla farklı şeyler yapdım ve çok pişmanım. bu pişmanlık içinde senin yazını okudum ve bana gerçekten bi yol gösterdi. Allah a yakın olmayı. bu dünyada herseyin boş oldugunu biliyorum ve bile bile bazı hatalar yapdım ama 1defa yani 2gün önce ileri gitmedik ama çok yakın olduk ben bundan dolayı kendimden utandım ve ağlıyorum affedilmek için dua ediyorum çünkü pişmanım işallah birdaha böle bir olay yaşamam. yazın için çok ibret verici ben o kızlar gibi olmak istemyorum ve bu yüzden ünv gitmakden korkuyorummm

03.02.2007 - Misafirseda

gercekten dogruluk payi cok

gercekten dogruluk payi cok olan bir yazi. keske bütün insanlar gec olmadan bunun farkina varsa. ne yazikki yanlis yaparak dogrulari görüyoruz. Onun icin bu gibi yazilar cok önem tasiyor, hic zaman harcamadigimiz konullar hakkinda düsünmemizi sagliyor. arkadas herkesin anlayacagi bir dilde, tüm tez lerin aciklamalarini yapmis. cok anlamli bir yazi olmus, burda paylasiminiz icin tsk!

28.12.2006 - celin

ibret alınacak bir yazı ama!!

ibret alınacak bir yazı her insanın ders alacagı bir yazı olmus ama oyle bir yazı yazmıssınızkı.. suan baskasını karısı, birisinin kızı kız kardesi diye tanımladıgızın kızlarla hergun bir tanesiyle yatardım diyorsunuz vaybe..herhalde suan dua edip allahtan af diyorsunuz.iyi oyle olsun ama onca insanın hakkı ne olcak acaba..ve siz tahminimce eli erkek eli degmemıs kapalı bir bayanla evlilik düsünyorsunuzudr

27.12.2006 - piksel

Re: ibret alınacak bir yazı ama!!

Haram ilişkiler, henüz tanımadığınız hayat arkadaşınıza yapılan ihanetlerdir...nokta bittiii

28.11.2012 - Zehirliok Ziyaretçisi

kul hakki olmaz zinada bildigim kadariyla

zinada tecavuz olmadiktan sonra kul hakki yoktur, ikiside istemisler ole yapmislar, kim kimi bagislayacak burada? Is Allaha kalir tevbe ederse umulurki bagislar, O cok bagislayandir

22.10.2012 - Zehirliok Ziyaretçisi

CVP:kul hakki olmaz zinada bildigim kadariyla

Eşleri varsa kul hakkı tabi ki olacak..

23.10.2012 - bilgi

ibret verici bir öykü...

hakikaten ibret verici bir öykü.isterdim ki, her genç bunu okusun ve ders alsın.bu yazıyı yazan arkadaşın çok hayırlara vesile olabileceğini düşünüyorum,kendisine teşekkür ediyorum.

12.12.2006 - Misafir15

Konular