yusuf a.s

ERKEĞİN SEVGİSİNİN ANLAMI

 • yusuf a.s

Erkekler sevgi konusunda kadınlar gibi değildirler. Onlar sevilip sevilmedikleri ile pek ilgilenmezler. Kendilerinin seviyor olmaları yeterlidir.

Kadın ise sevmekten çok, sevilmek ve sevildiğini bilmekten mutlu olurken, onlar sevilip sevilmediklerine bakmaksızın, sevdiklerine sahip olmak ve öylece mutlu olmak isterler. Hedefleri, sevdikleri ile birlikte olmaktır.

Bir delikanlı kızı sevdiğinde, çoğu zaman; “Sen de beni sever misin?” diye sormaz.

Halbuki bir kadın için, bir erkeği sevmek yetmez, onun da kendisini sevmesini ve bunu kendisine söylemesini arzular.

Artık gençler evlilik istemiyor!

 • yusuf a.s

Batı tarzı hayat artık evlilik kurumunu da sarsmaya başladı: Evlilik kurulamıyor.
Güncelleme: 10:00, 22 Ağustos 2010 Pazar
Birçok kişi boşanmaların arttığından yakınıyor. Ama evlenme eyleminin mahiyetine kafa yoran nedense pek yok. Çocuklarımızı bu konuda yeterli bilinçlendirip bilinçlendirmediğimizi düşünen az.

DİŞİ HAYDAR DÜMENLER

 • yusuf a.s

DİŞİ HAYDAR DÜMEN'LER
29/09/2013

Fakir müslüman: Peygamberimiz çoğu gün sadece hurma yerdi.

Zenginleşince: Peygamberimiz şuan yaşasaydı jipe binerdi.

Bu ancak samimiyetsizliğin ürünü olan düşünsel evrimleşme bence her şeyi özetlemeye yetiyor. Yaşantı algıları, bakış açılarını etkiliyor.

Cinsellik bir sektör oldu. Oysa cinsellik mahremdir, kişiye özgüdür. Kadınlar Hz. Ayşe'ye sorarmış. Ne varmış bunların yazılıp çizilmesinde. Öyle diyor bazıları!

Kazanç mı Çok,Kayıp mı Çok?

 • yusuf a.s

(Yazar Nagihan İpek'in yazısıdır)

Son yıllarda kadınların çok yıprandığı kanaatindeyim; adını koyamadığım manevi bir boşluk var. Bakışlar da bıkkınlık, gözler ve sözlerde mutsuz ifadeler yakalıyorum. Bir kadın olarak toplumun mihenk taşı olan bizlerin bu durumu beni hem üzüyor hem de çok kaygılandırıyor. Bu konuyu biraz irdeleyelim ve hayatımıza farkındalık penceresinden bakalım.

Baktığım yerden gördüğüm sebeplerin en büyüğü kadının çalışma saatinin hiç olmadığı. Kadın evde eş, anne, evlat, bunun yanı sıra çalışan bir hanım, yirmi dört saat mesai yani sınırsız saat uygulaması…

İslamiyet'in kadına verdiği değer

 • yusuf a.s

Sual: Ateistler, (İslamiyet, kadınlara değer vermediği için onların güzelliğini örtmeye çalışıyorlar. Kadınlara süslü, ziynetli elbise giydirmiyorlar) diyorlar. Kapanmaları ve kötü bakışlardan uzak tutulmaları, kadınlara verilen değerden dolayı değil midir?

CEVAP

SAHTE GÜZELLİK ve SÖMÜRÜ ALETİ KOZMETİKLER ve İSRAF EKONOMİSİ

 • yusuf a.s

(Aşağıdaki yazı Asım Uysal'ın "Kadın İlmihali"isimli kitabının bir bölümünden alınmıştır)

Genel anlamda kozmetikler;deri,mukoza,tırnak ve saç gibi organların rengini,kokusunuişeklini değiştiren;bu organlara güzellik ve cazibe kazandıran preparatlar olarak bilinir.

Makyaj ve moda olayını hayatının vazgeçilmez< bir parçası kabul edenler,sosyete olmuş,ya da olma yoluna girmiş kozmopolit çevrelerin veya ekonomik seviyesi yüksek kimselerin hanımları veya kızlarıdır.

Erkekler için evlilik,Erkeklerin namusu:

 • yusuf a.s

****Yusuf, Arkadaşımza ..!
Submitted by Kaside-i Bürde on Per, 2013-08-22 09:43.
"bi kere bütün erkeklerin porno alışkanlığı var...kimse kimseyi kandırmasınnnn! kötü film izleme alışkanlığı varrr!"
Şeklinde bir yazınız var....

Böyle bir genelleme yapmak doğru değildir.. Günahtan uzak yetişen, Gönlünü haram işlerle kirletmemiş temiz erkekler vardır. Temiz kadınlarda...

Evlilikle ilgili soru ve cevaplar

 • yusuf a.s

Sual: Bazı arkadaşlar, evlenmeden önce işledikleri günahları kocalarına söylüyorlar. Söylemek lazım mı?
CEVAP
Hayır, bir kadın, evlenmeden önce işlediği günahları kocasına söylememelidir. Aslında günah hiç kimseye söylenmez! Tevbe edilip bir daha yapılmayan günahları Allahü teâlâ affeder.

Sual: Evdeki işleri kimin yapması lazım?
CEVAP
Hanım ev işlerini yapmaya mecbur değildir. Ancak, erkek de ihsan etmeye mecbur değil. Kadın ev işini yapınca erkek de fazlası ile ihsanda bulunur. Bu işler karşılıklı olur.

Erkekler Babalık Yapmayınca...

 • yusuf a.s

Eskiden erkek çocukları erkeklerin içinde büyürdü. Geniş ailede doğan erkek çocuk kendi akrabaları olan erkek çocukları ile oynar, mahallede erkek çocukları ile koşturur, erkek hocaya gider, ailede; baba, dede, amca, amca çocukları ile erkek olmayı öğrenir, kısacası erkeklerle birlikte büyürdü.

Kadının Çalışması Hakkında Yapılmış Müthiş Yorumlar

 • yusuf a.s

AŞAĞIDA BİR SİTEDE TEVAFUKEN GÖRDÜĞÜM BİR YAZININ ALTINA YAZILMIŞ YORUMLAR VAR.HEPSİNİ OKUMADIM AMA,ÖZELLİKLE ZUHAL HANIM SİZ KİMSİNİZ BİLMİYORUM AMA SİZİNLE TANIŞIP,SİZİ TEBRİK ETMEK İSTİYORUM.TAM BENİM KAFAMDASINIZ,BENİM YAZAMADIKLARIMI YAZMIŞSINIZ,TEŞEKKÜR EDİYORUM.KUSURA BAKMAYIN YORUMLAR,TARTIŞMA ÇOK VERİMLİ OLMUŞ,O YÜZDEN BU SİTEYEDE YAPIŞTIRIYORUM,BU SİTE ÜYELERİ DE OKUSUNLAR
-------------------------------------------------------------------------------------------

zuhal diyor ki:
15 Eylül 2012, 21:57

Bazı Ev Hanımlarımız

 • yusuf a.s

Bitakım kişiler şöyle demiş;(kadın okuyup napacak?okuyan ne kazanmış,okumayan ne kaybetmiş?kadına sadece dini ilimler farzdır....)

Okumayan ne kaybetmiş efendim öyle mi?
Geçen dışarı çıkmıştım,iki tane ev hanımı,kendi aralarında tanışmışlar sohbet ediyorlardı.iş memlekete geldi,birbirlerine memleketlerini soruyorlar;
-nerelisiniz?
Şuralıyım.ya siz?
-trabzonluyum.
Ha Akdenizlisiniz yani........!(?)!(?)

Tok Evin Aç Kedisi

 • yusuf a.s

"Kocanız sizi aldatıyor."
"Siz kimsiniz,ne söylediğinizin farkında mısınız?"
"Ben kocanızın sizi aldattığı kadının,Seçil'in nişanlısıydım,Kocanız aramıza girmeseydi,belki şimdi evlenmiş olacaktık.Sizi uyarmak istedim,haberiniz olsun,kocanıza sahip çıkın."
"Size inanmıyorum.Kocam beni aldatmaz.Niyetiniz ne bilmiyorum ama Fuat'ın düşmanı olduğunuz kesin.Beni bir daha rahatsız etmeyin."

Hayat Müşterek....(!) mi acaba

 • yusuf a.s

Sual: Günümüzde (Hayat müşterektir) denilerek, kadına zulmediliyor. En ağır, en adi işlerde bile çalıştırılıyor. İslamiyet’te kadın ev içinde ve dışında çalışmak, para kazanmak zorunda mıdır? Dinimizde kadın hakları hususunda bilgi verir misiniz?
CEVAP
İslamiyet’ten önce kadının hiç değeri yoktu. Araplar, kız çocuklarını diri diri gömüyorlardı. Kâbe etrafında bile kadınlar çıplak dolaşırlardı. Müslümanlık gelince bu kötü âdetler son bulmuştur.