Hz. Peygamber (s.a.v.)'in Cinsel Öğretimi

Allah'ın Resulü cinsel hayatla ilgili farzlar ve haramları mümin erkeklere ve kadınlara ayrı ayrı öğretiyordu. Fakat cemaat namazına erkekler yanısıra kadınlar da katıldığı için müşterek öğretimde bulunduğu zamanlar da oluyordu.

Şu hadîsi müşterek öğretime bir misal olarak verebiliriz:
Yezîd kızı Esma (r.anha) bizzat şahit olduğu olayı şöyle anlatıyor.

(Bir namaz sonrasıydı.) Çevresinde erkekler ve kadınlar (ayrı ayrı) oturuyorken Allah'ın Resulü (suali içeren bir üslupla) şöyle buyurdu:
-Galiba (içinizde) karısı ile yaptıklarını açıklayan erkeklerle, kocası ile yaptıklarını anlatan kadınlar var?

Topluluktan bir cevap çıkmayınca şöyle dedim:
- Evet, var Ya Resülallah! Allah'a yemin ederim ki erkekler de bu şekilde konuşuyorlar. Kadınlar da böyle laflar ediyorlar.

(Benim bu açıklamam üzerine) Allah'ın Resulü şu talimatı verdi:
-Cinsel hayatınızı açığa vururcasına konuşmayınız. Bu şekilde konuşan erkek ve kadın, erkeği dişisine raslayan ve insanlar kendilerine bakıp dururken erkeği dişisinin işini bitiren erkek ve dişi şeytan gibidir." (Ebü Davud, Nikah: 49)
Kadınlar da Cinsel Konularda Bilmediklerini Hz. Peygambere Sorarlardı:
Ümmü Süleym Hz. Peygamberin eşlerinden Ümmü Seleme'nin (r.a.) komşusuydu. (Zaman zaman) O'nu ziyaret ederdi. Bu ziyaretlerinden birinde Allah'ın Resulü çıkagelince O'na sordu:
-Ya Resülallah! Rüyasında kocasının (veya bir başka erkeğin) kendisiyle cinsî münasebette bulunduğunu gören kadının yıkanması gerekir mi? Ne buyurursunuz?

(Böylesine bir sualin sorulmuş olması utandırmış olacak ki) Hz. Ümmü Seleme, Ümmü Süleym'e yönelerek şöylece serzenişte bulundu:

-Allah iyiliğini versin. Baltayı taşa vurdun Ya Ümmü Süleym! Allah'ın Resülü'nün huzurunda kadınları küçük düşürdün.

-Şüphesiz ki Allah gerçeği bildirip emretmekten utanmaz (ve utanılmasını da emir buyurmaz.) Bizim kesin olarak bilmediğimiz hususları Allah'ın Resulü'ne sormamız o hususlarda (gerçekleri) görmez-bilmez bir körlük içinde olmamızdan daha hayırlıdır.

(Ümmü Süleym'in sualinin ve gerekçesinin doğruluğunu onaylamak için) Allah'ın Resulü: "Allah asıl senin iyiliğini versin. Çıkmaza giren sensin Ya Ümmü Seleme!" dedi ve sualin cevabı olarak da şöyle buyurdu:

"Evet Ya Ümmü Süleym! Rüyalanan kadının menisi geldiğinde yıkanması gerekir." (Ahmet b. Hanbel, Müsned: 6/377.) Gusül abdestinin farz olması için kadının rüyada ilişkide bulunmuş ve boşalmış olması lazımdır.

Cinselliği Korumak ve Kullanmak da İbadettir.

İnsanlarda cinsel organları, tatmin edilmek istenen cinsel arzuları yaratan ve üreme görevini yükleyen Allah'tır. O'nun yarattığı cinselliğe saygı duyarak ve O'nun koyduğu yasalar içinde evlilik yoluyla cinsel organları kullanarak tatmine ve üremeye yönelmek Allah'ın yarattığını ve yüklediği görevleri korumaktır.

Allah'ın ve Peygamberinin emirlerini uygulayarak evlenmek ve böylece cinsel hayatı başlatıp sürdürmekte ibadettir.

Ameller Niyetlere Göredir.

İnsanın niyeti halis, Allah'ın ve Resulünün emirlerine uygun olursa her işi aslında ibadettir. Helal rızık için çalışmak, nefsi ve nesli korumak için evlenmek ve daha nice günlük hayatımızdaki işler niyetlerimize göre ibadet olabilmektedir. Zira Hz. Peygamber (s.a.v.) bu konuda şöyle buyurmuştur: "Ameller ancak niyetlere göredir. Ve ancak her kişiye niyet ettiği vardır. O halde kimin hicreti Allah'a ve Rasülüne ise, onun hicreti Allah'a ve Rasulünedir. Kimin de hicreti elde edeceği bir dünyalık veya evleneceği bir kadına ise, onun da hicreti hicret ettiği şeyedir." (Buhari, iman:41, Nikah:5. Müslim, İmaret: 153. Ebu Davud, Talak:11. Tirmizi, Fazail-i Cihad: 16).

Amellerimizin niyetimize göre ibadet olduğuna en güzel delil yine Fahr-i Kainat Efendimizin bir hadis-i şerifidir.

Cinsel Haramlardan Korunmak İçin Eşle Cinsel İlişki İbadettir Ve Sadakadır.

Sahabî Ebu Zerr (r.a.) anlatıyor. Allah'ın Resulü şöyle buyurdu:
-"Sübhanellah" şeklinde her bir tesbihde, "Elhamdülillah" şeklindeki her bir hamdde, "Allahü Ekber" şeklindeki her bir tekbirde, "la ilahe illellah" şeklindeki her bir tehlilde, her bir Hakk'a çağırmada ve her bir batıl'dan sakındırmada sadaka sevabı vardır.


(Hatta) sizden birinizin eşi ile cinsî münasebette bulunmasında bile sadaka (sevabı) vardır.
Ashab-ı Kiram (hayret ve de merakla) sordular:

Ya Resülallah! Bizden biri cinsel arzularını tatmin eder de bu sebeple ona nasıl sevap verilir?

-(Pek tabîi ki verilir. Ya sizlerden biri) zina yapacak olsaydı, yaptığı zinadan ötürü günaha girmeyecek miydi? Buna ne dersiniz? Bunun gibi, nikahlı eşiyle cinsel ilişkide bulunduğu zaman da kendisine sevap verilir. (Mişkatü'l-Mesabih, Hadis no: 1898. Müslim, Zekat:52. Ebu Davud, Tatavvu': 12, Edep: 160. Müsned: 7/168)


13 yorum

g

Ben sif cocugum olmasin diye eşimin icine bosalmiyorym acaba bu yaptigim gunahmi

15.05.2014 - me

Cinsel yaşam

Arkadaşların benden size tavsiye. Azgınlığın sonu hüsrandır. Ne olur Allah aşkına evlenin ve aşırılığa kaçmayan bir cinsel yaşam kurun. Hanımıza iyi davranın ve sadece tavsiye edilen şekilde yaklaşın hanımıza. cinsel yaşamda normal sınırları zorlarsanız çok acı çekersiniz. slm

30.07.2013 - Zehirliok Ziyaretçisi

arkadaşlar lütfen bana

arkadaşlar lütfen bana yrdım edinnette pis şeylere bakıorum kurtulamıyorum bu bataklıktan saatlerim haramlarla geçio nolur bana yardım edin çok utanıyor ve çok üzülüyorum Allah rızası için bana yardım edin....

11.03.2012 - hüseyin38

Re: arkadaşlar lütfen bana

oruç tut çünkü oruçluyken insanın aklına gelebilecek tekşey vardır oda karnının aç olmasi ve bide namaz kılmaya bak bu iki şeyi yaparsan allahın izniyle kurtulursun ve en iyisi bence yakın bir zamanda evlen ve sende ne zaman bir daralma olursa elinden geleni yap gerisi allaha bırak (Allah herşeye güç yetirendir.O herşeye Kadirdir.Allah yardımcın olsun.

12.02.2014 - haktan

Re: arkadaşlar lütfen bana

bekarsan evlen oruç tut hem nefsin terbiye olur hemde iraden güçlenir namaza başla ve zikir çek zikir insanın aklını kötü düşüncelerden koruyan en güzel şeydir

01.08.2013 - allahın bir kulu

Re: arkadaşlar lütfen bana

NAMAZA BAŞLA AKLINI FARKLI ŞEYLERLE YOR Kİ KORUNASIN
KIYAMET GÜNÜNÜ GETİR AKLINA RABBİNİN KARŞISINA ÇIKACAGINI DÜŞÜN
VE SENİN ONLARI İZLEMENE VESİLE OLAN ŞEYLERDEN UZAK DUR
VE UNUTMA BİRGÜN BUNLARIN HESABINI VERECEKSİN ŞEYTANI ALLAHIN ADINI ZİKRET VE O DURUMDA BİLDİĞİN DUALARDAN OKU ALLAH ONU ZİKREDENLE BERABERDİR.

21.09.2012 - Zehirliok Ziyaretçisi

Re: arkadaşlar lütfen bana

kardeşim git beduizaman said nursinin gençlik rehberi die bir kitabı var oku

11.09.2012 - Zehirliok Ziyaretçisi

Re: arkadaşlar lütfen bana

doktora git. psikiyatriste: prof nevzat tarha olabilir webini incele.

21.07.2012 - Zehirliok Ziyaretçisi

s.a..mümin kardeşim şunu

s.a..mümin kardeşim şunu unutma yeter..müslüman odurki ona bakınca allah ı hatırlarsın..allah dan utanmayandan kimse utanmaz allah dan utanandan herkes utanır

21.03.2012 - alibaltacı..............

CİNSELLİK

VALLA PEYGAMBERİMİZİN BU İBRETLİK ÖĞRETİLERİNİ İLK DEFA BURDA OKUDUM.VAYBE NELER VARMIŞ BİLMEDĞİMİZ.

06.04.2009 - temelistan

Bi iSm-i aLLah-iR raHman-iR

Bi iSm-i aLLah-iR raHman-iR raHim!!! La-iLaHe-iLLaLLaH

Ey buyuk ALLAH'IM sana kurban olayim...
Ey ALLAH'IN Resul'u yoluna kole olayim...

Sen bizi iyi et Rabbim... Sen bizi iyi et...

04.11.2008 - EmiN`

GERÇEK EĞİTİM

HER KONUDA OLDUĞU GİBİ CİNSEL KONULARDADA REHBERİMİZ KIYAMETE KADAR YAPTIKLARIYLA,SÖZLERİYLE BİZE YOL GÖSTEREN RESULULLAHTIR!.BU KONUDA ALLAH'IN RESULU VARKEN BAŞKA REHBER KİMSE ARAMASIN.BİZİ HARAMDAN DOLAYISIYLA GÜNAHTAN KORUMAK İÇİN BÜTÜN YOLLARI VE HAREKET TARZINI ANLATAN YÜCE PEYGAMBERİMİZE SELAT VE SELAM OLSUN.ALLAH'IN RAHMETİ BÜTÜN MÜSLÜMANLARIN ÜZERİNE OLSUN.

25.01.2008 - eltabip

cevap

ALLAH TÜM MÜSLÜMANLARDA RAZI OLSUN İNŞAALLAH TABİKİ BİZ MÜSLÜMANLARDA ALLAHA KULLUK GÖREVİMİZİ YERİNE GETİREREK ÇÜNKÜ RABBİM O KADAR KULUNU ÇOK SEVİYORKİ CENNETE GİDEN YOLLARI O KADAR KOLAY KILMIŞTIR Kİ ELHAMDÜLİLLAH ŞÜKÜRLER OLSUNKİ MÜSLÜMANIZ ELHAMDULLLİH. MEHMET AYDIN

10.10.2011 - Ziyaretcimehmet