Cinsel İstek Uyandırmada Duyarlı Yerler

Vücudun Hangi Bölgeleri Cinsel İstek Uyandırmada Duyarlıdır?
Deri her noktada şefkatli okşamalara tepki gösterebilir, bu sırada kan dolaşımı artar, deri giderek ısınır ve dokunmaya karşı hassaslaşır (bazen de gıdıklanır duruma gelir).
Normal ve doyuma giden bir cinsel birleşme, mutlaka yeterli bir cinsel uyarımla başlar.
Cinsel uyanma vücudun belirli bölgeleri daha duyarlıdır. Fakat bütün vücudun ve her tarafının cinsel uyanma duyarlılığını kabul etmek gerekir.
Cinsel uyanma en duyarlı bölgeleri bilerek uyarmak, özellikle tecrübesiz genç evliler için önemlidir. Cinselliklerini yeni yaşayan çiftler uyumlu bir cinsellik için öncelikle eşlerinin uyarım sağlayan bölgelerini bilmeli ve en önemlisi ne tür uyarılmadan hoşlandıklarını araştırmalıdırlar.
Cinsel birleşmenin her iki tarafça doyumlu olması için, ön sevişmenin doyurucu, uyarımın yeterli olması gerekir. Eşin ne tür uyarılmadan hoşlandığı araştırılmalı, nerelerin öpülmesinden, nerelerin, nasıl okşanmasından zevk aldığını anlamaya çalışmalıdır.
"Beraberce orgazm" siyaseti, deneme-yanılma yöntemini ve çok iyi iletişim kurmayı gerektirir. Eğer ihtiyaçlarınızı tartışmayı becerebiliyorsanız, sözcüklerinizin diziliminin onu eleştirir biçime dönüşmemesine, bunun yerine, doğrudan doğruya ihtiyaç duyduğunuz şeyleri açıklamasına dikkat edin. Eğer sözcüklerle anlatamıyorsanız, o zaman küçük zevk inlemeleriyle neden hoşlandığınızı eşinizin anlamasını sağlayabilirsiniz. Ya da elini ya da ağzını nazikçe farklı bir bölgeye götürebilir ya da eğer hoşlandığınız buysa, baskıyı artırmasını sağlayabilirsiniz.
Duyarlı Yerler:
En duyarlı uyarım bölgeleri erkekte cinsel organ, yumurtalıklar, apışarası, kadında klitoris (bızır), cinsel organın dış ve iç dudakları ve memelerdir. Ayrıca dudaklar, Boyun, kulaklar ve kulak memecikleri, ense, göğüsler ve iki göğüs arası gerdan. Kolun iç kısımları, dirseğin iç kısmı, dirsekle omuz arası iç kısmı, dizden yukarı bacakların iç kısımları, dizin iç kısmı, bel yanları, kalçalar dişilik simgesi olarak görülmektedir. Gerek kadında, gerek erkekte göğüslerin uyarılmasında meme uçlarının dikleştiği görülür. Kadında bu daha belirgindir. Erkek de uyarılmaktan büyük haz duyar.
Kadında Duyarlı Bölgeler:
Araştırmacılar, insan vücudunda dış derinin iç deriye dönüştüğü bütün bölgelerin duyarlı olduklarını söyler. Bir sınıflandırma yapacak olursak kadında duyarlı bölgeleri kadından kadına farklı olmakla birlikte, genel olarak şöyle sıralayabiliriz:
A- Cinsel organ: Klitoris, iç dudaklar, dış dudaklar.
B- Cinsel organa yakın olan yerler.
C- Dil, dudaklar, ağız, kulaklar ve kulak memeleri, ense, boyun.
Dil ve dudakların cinsel uyarımdaki yeri bir ayrıdır. Bu yüzden öpüşme bütün dünyada aşk sembolü olmuştur.
Burun da kokuları algılamakla ayrı bir uyarıcı niteliğindedir.
D- Derinin ve kasların inceldiği bölgeler: Kolların iç tarafları, bacakların iç tarafları, kalçalar.
E- Sırt, bel ve özellikle omur eğrisi ve çevresi.
F- Göğüsler ve göğüs uçları.
Yukarıda saydığımız bölgeler kadının en duyarlı noktalarıdır. Buralara yapılacak temas kadında derhal bir irkilme meydana getirir. Bu bölgelerin dışında da son derece duyarlı bölgeler olabilir. Özellikle gıdıklanma duygusu meydana getiren yerlerde cinsel duygular da şiddetlidir.
Gıdıklanma duygusu ile belirtebileceğimiz bölgeler şunlardır;
Avuç içleri, ayak tabanları, karın bölgesi.
Ancak kadınlar için duyarlı bölgeler olarak saydığımız bu noktalar her kadın için kesin değildir. Bir kadında son derece duyarlı olan bir bölge bir başka kadın için hiçbir heyecan doğurmaz. Bu bakımdan evlilikte mutluluk arayan ve eşlerini tatmine ulaştırmak isteyenler birbirlerini keşfe çalışmalıdırlar. Bu da zamanla ve tanıyarak elde edilir.
Aslında kadındaki cinsel açıdan duyarlı bu yerler, erkekler için de geçirlidir.

27 yorum

slm.

Ben 5 aydır nişanlıyim ve nişanlanmadan önce nişanlım eve davet etmişti gittim biz birlikte olduk ama vicdanım hiç rahat değil hep tövbe ediyorum o kadar pişmanım ki dini vecibeleri bilen ve yerine getiren biriyim ve inandığım tek şey şudur eğer benim gibi Allah korkusu olan bir insan bir anlık şeytana uyup nefsi peşinden sürüklendiyse genç kızlara sesleniyorum sevin ama uzaktan ateşle barut yanyana durmaz bedel ödeyeceğim biliyorum ve zaten ödedim çünkü Allaha söz vermiştim haram kıldığn senin huzurunda bana helal kılınmadikca eli elime değmeyecek diye sözümde durmadım ve nişanlımla birlikte oldum garip olan kan gelmedi çok canım yandı ama hiç kan gelmedi nişanlım Allaha şükür bana güvendi şu an imam nikahlıyiz altı ay sonra düğün olacak'' merak ettiğim tek şey bunun cezası nedir? Rabb'im bizleri affetsin ve şeytana uydurmasın amin

25.12.2012 - Zehirliok Ziyaretçisi

üzgünüm

kardeşim aynı durum bende var.üzüldüm ama ateş ile barut yanyana durmaz yapacak bişey yok:) ALLAH günahlarımızı bağışlasın. bu durumda olur nikah kıymadan ayrılan sevgili ve nişanlıları biliyorum ben onların hali bizimkinden de berbat

26.12.2012 - carton

slm hocam ben sevgilimle

slm hocam ben sevgilimle ciddi düşünüyorum ama okulumuz olduğunu için şimdi nikah söz konusu deil fakat öpüşme filan oluyor aramızda ama kendimizi suçlu hissetmiyoruz şimdi
(1) sorum bizim günah boyutumuz nedir...evlendiğimiz de ne olur.
( 2) neden suçlu hissetmiyoruz

08.12.2011 - ....aslm

Aleykum Selam, Küçüğüm,

Kardeşim,
Resulullahın (a.s.m.) mübarek eli hiçbir yabancı kadının eline kesinlikle değmemiştir. Bu Halde iken bizler Hz.Peygamberin ümmeti olarak biraz olsun Peygamber Efendimize ittiba etmemiz, O'na (s.a.v.) uymamız gerekmez mi..?

Bir Hadis-i Şerifte Peygamberimiz şöyle buyurur :

Bir erkeğin başına demir bir şişin batması, namahrem bir kadına dokunmasından daha hafif kalır.) [Taberani, Beyheki]

Sizler dokunmaktan öte zina yoluna doğru daha da ilerlemektesiniz. Şeytan yaptıklarınızı size güzel göstermekte. Tuttuğunuz yol yol değildir. Sonu ateş ve Kötü akıbettir kardeşim.

Gözler zina eder,Gözlerin zinası bakmaktır.
Eller zina eder,Ellerin zinası dokunmaktır.
Ayaklar zina eder,Ayakların zinası haram yolda gitmektir.

Kendinizi suçlu hissetmemenize gelince, Kalp günah kirleri ile kararınca yaptıkları kötü fiiller ona Şeytan ve nefsi tarafından hoş gösterilir. Haya duygusunu, utanma duygusunu kaybeden insan her türlü ahlaksız yola girer.
Kalbinde iman taşıyan, Haya duygusu olan bir müslüman bu yaptıklarından pişmanlık duyar kardeşim.

09.12.2011 - Kaside-i Bürde

cinsel istek uyandırmada duyarlı yerler

çok güzel konulara değiniyorsunuz.yapılan haksız yorumlara şaşırıyorum.dünya imtihan yeridir.bu tip yazıları okuyupkendini sapıtanlar varsa bu da onların bu yazıları okumalarından değil kalplerinin karalığındandır diye düşünüyorum.selamlar sevgiler.

14.04.2008 - rey2466

yaa abiler anlamadığım

yaa abiler anlamadığım birşey var hani zina fln diyorlar ya abi zina anal sex yaparkende geçerli olurmu yani kızlık zarı bozulmasa herhangi bekaretini kaybetsmese yinede zina olurmu???

27.09.2009 - co123

anal sex

yukarda anal sexde zina sayilirmi diyen arkadasa sesleniyorum nikahin altinda olmayan herkese sex haramdir,ayrica evli ve nikahinda bile olsa anal sex yinede haramdir büyük günahlardandir.yok ben yapmaya devam ederim dersen o zaman basina büyük bir felaket gelinceye kadar devam edersin musibet gelincede pisman olsanda is isten gecmis olur,rahatlikla soru sorabilir yorum alabilirsiniz herkes hür,önemli olan ögrenipte hatadan vazgecmektir saygilarimla keremcan almanya

17.02.2012 - keremcan almanya

slm..

co123 kardeşim..

GÖZÜN zinası bakmaktır.. kulağın zinası işitmek
elin zinası dokunmak...
sen resmen saçmalamışsın...

28.10.2009 - Kaside-i Bürde

senin evleneceğin insan

senin evleneceğin insan aynısını yapsa sen kabul eder misin?
kızın olsa aynısını yapsa kabul eder misin?
annen babanla evlenmeden, sorduğunun aynısını yapmış olsaydı ne düşünürdün?

28.09.2009 - budünyafanidir

ben böyle saçma bir soru

ben böyle saçma bir soru görmedim, sen bir erkeğin koynuna evlilik dışı gireceksin ve kızlık zarım bozulmasa, anal yapsak olur mu diyeceksin, pes doğrusu, Allah akıl fikir versin sana.
http://www.sorularlaislamiyet.com/subpage.php?id=11063&s=show_qna
o aşamaya gelcen de adı zina olmayacak, yuh artık

28.09.2009 - budünyafanidir

ÖĞRENİLMESİ GEREKEN KONULAR

bende 7 yıllık evli bi bayanım meğer neçok bilmediğimiz şeyler varmış iyiki bu siteyi bulmuşum hamdolsun gerçekten bu konular mahrem olduğu için kimselere soramıyorduk ancak kitaplar faideli oluyordu lakin herdaimde kitap bulunmuyor alınıp okunmuyor valla ALLAH sizlerden ve cümlemizden razı olsun bazı arkadaşlar eleştirmiş ama bence eleştiricek bişey değil bu konular bilelim öğrenelimki sebep olup eşlerimizin gözünü namahreme baktırmayalım dimi ya sonrada ah vah gitti kocam geldi karım bilmem ne aldatıldım hor görüldüm diye sızlanmayalım eşimizi memnun etmeye çalışalım herzaman ki onlarda bizim memnuniyetimiz için çabalasınlar...

ALLAH'IM BİZİ DOĞRU YOLDAN AYIRMA...

11.03.2008 - ayparcam

isin özü

tabiki ögrenmekte yarar var,son senelerde kizlarin anal sexe sürüklediginin sayisi belli degil,kizligim bozulmasin analdan idare edeyim diye baslayip en sonunda ne kizlik kaliyor ne namus,tabiki kizlari bu yola itenlerin basinda yine erkekler geliyor sevgili adi altinda bu kizlarlami nüfus artisi olacak bu kizlarin doguracagi cocuklarmi hayirli cikacak orasida mechul keremcan almanya

17.02.2012 - keremcan almanya

cinsel istek uyandirmada duyarli yerler

assalamu aleykum ben bu siteye bakuden izliyorum konu cok faydali bir konu bir az caha genis olursa daha iyi olur

19.11.2007 - samirmuslim

cinsellik

eşimle ilşkiye girdığımde benım menım geri akıyor yanı içine alamıyor 9 aylık evlıyım ne yapmam gerekır geri akmasının sebebı nedır şimdıden çok tşk ederım

03.08.2007 - abzet

meni konusunda

iliskiden sonra meni geri akmasi gayet dogal birsey baymisin bayanmi bilmiyorumda bayansan hamile bile kalmis olsan meninin icindeki cekirdekler var o cekirdekler her iki tarafin birlesmesinde birbirlerine saldirir yani döllenme olur,hamile kalacaksa bile kalir ama meni akmasinda bi sakinca yoktur.

17.02.2012 - keremcan almanya