amel

Sevgili Peygamberimiz

  • Altuğ Öztürk

Allah’ın, Kuran’ı Kerim’i tebliğ etmesi için seçip beğendiği elçisi Hz. Muhammed, Kuran ahlakına uygun yaşamı, Allah’a olan bağlılığı ve inancı, Kuran’ı tebliğ ederken gösterdiği üslupla müslümanlara örnek olan Kutlu bir insandır.

Güzel Ahlakı:

Peygamberimiz Hz. Muhammed, peygamberliği boyunca sadece kendisine vahyedilene uymuş, insanlardan hiçbir karşılık beklemeden yalnızca Allah’ın hoşnutluğunu aramıştır. Zorluklar karşısında en güzel tavrı gösteren Peygamberimiz(sav), sabrı ve tevekkülüyle tüm müminlere örnek olmuştur.

Allah'ın Nimeti Çile

  • Altuğ Öztürk

Çile, zulüm, zorluk ve yaşanan tüm olumsuzluklar, kaderde varolan ve Allah tarafından özel olarak yaratılmış olaylardır. Çile ve zorluklar, toplumun bazı kesimlerinde ‘kadersizlik’ olarak yorumlanır. Oysa çile insan için çok büyük nimettir…
Çile Sınavdır:

ozur bekliyorum

  • kül kedisi

bana hayasiz... baskalarinin aklini celme... kulllardan isteme gibi iftira atan insandan ozur bekliyorum ...bu ramazan gunu beni aglatti eger kendisi muslumansa ? ve alip veremedigi bisey varsa Kül kedisinden lutfen insanlar ortasinda ifitralarla gelmesin...merhmet, namus, sahisyet varsa bunu nasil yapmasi gerektigini bilir... kafasinda binbir tilki dolasan biri deilse ne demek istedigimi anlar unutmasin ki ozur dilemek hak helallesmekte bi erdem bi namustur !!!!