Göz Zinası

SAHTE GÜZELLİK ve SÖMÜRÜ ALETİ KOZMETİKLER ve İSRAF EKONOMİSİ

  • yusuf a.s

(Aşağıdaki yazı Asım Uysal'ın "Kadın İlmihali"isimli kitabının bir bölümünden alınmıştır)

Genel anlamda kozmetikler;deri,mukoza,tırnak ve saç gibi organların rengini,kokusunuişeklini değiştiren;bu organlara güzellik ve cazibe kazandıran preparatlar olarak bilinir.

Makyaj ve moda olayını hayatının vazgeçilmez< bir parçası kabul edenler,sosyete olmuş,ya da olma yoluna girmiş kozmopolit çevrelerin veya ekonomik seviyesi yüksek kimselerin hanımları veya kızlarıdır.

HARAMA NAZAR EDENİN PSİKOLOJİSİ HARAP OLUR..

  • tahkik

İnsanların biyolojik, psikolojik ve fizyolojik yapılarını etkileyen çok faktörlerin yanında His, latife ve nefislerini okşayan çok şeyler vardır.Gördüğü elde etmek istediği,sevdiği elde edemediği,isteyip ulaşamadığı çok şeyler vardır.Hele ki haram ve helal dinlemeyen,her şeye alıştırılan bir nefis sahibi ise iş daha da zordur.Bu tür insanların bu zamanda sayısı milyonlarcadır.Bu tür insanların nefsinin arzuları ki asla bitmez ve tükenmez.Çünkü insanın nefsi sevdiği ve arzu ettiği şeyleri elde ettiği zaman sevindiği gibi arzulayıp ve istediği

HARAMA NAZAR ŞEYTANIN ZEHİRLİ OKLARINDAN BİR OKTUR.

  • tahkik

Kadının kıymetinin güzelliğine ve cazibesine endekslendiği bu zamanda hazır medeniyetin elindeki en etkili cazibedar oyuncak kadındır. İnsanları ahlaksızlığa sapkınlığa ve kötülüklere atmak için kullanılan fantazilerin başkahramanı kadındır. İnsanları uyutmak için kullanılan en uyutucu hevasat silahı yine kadındır.

Göz Zinasından Kurtulamıyorum

  • mücahid yunus

Öncelikle böyle bi sitede emeği geçen herkesten Allah razı olsun. 17 yaşındayım ve 5 ay önce masturbasyonu çok zorlansamda bıraktım ancak son 1 ay içerisinde müstehcenlik beni tekrar masturbasyona zorladı defalarca tam yapmaya başlamışken son anda kendime zor hakim oldum. Abiler ben bu illete tekrardan düşmek istemiyorum ama bu müstehcenlik beni çok zorluyo ne yapmam gerekir. Namazlarımı kılıyorum elimden geldiğince fazla olmasada islami kitaplar okuyorum ama bazen şeytan beni çok zorluyo ve nefsim bir anda bedenimi esir alıyo.

bir yardım istiyorum!

  • beatyourself

siteye yeni üye oldum.ve bir konuda yardıma ihtiyacım var.kendimi bundan alamıyorum ve her gün kötü şeyler yapıyorum.naparsam kurtulurum bi yardım istiyorum.aslında kötü biri değilim ama nefsimi yenemiyorum.

HARAMA NAZAR ETMEKLE AÇILIR ZİNA KAPILARI

  • tahkik

İslamda zina haram olduğu gibi zinaya götüren yollarda haram kılınmıştır. Müminleri zinaya götüren yollardan en tehlikelisi ise harama nazardır.harama nazar zina kapılarını açtığı için göz kapısını kapatmakla ancak zinanın yoluna sed çekilmiş olacaktır. Peygamber Efendimiz (s.a.v.) “Gözler de zinâ eder.” Hadisiyle zinanın birinci basamağının göz olduğu söylemektedir. Bu basamak aşıldığı zaman öteki basamaklar kolayca gelir.

Müminlerin Harama Nazar Etmekten Men Edilmelerinin Hikmetleri(3)

  • tahkik

HARAMA NAZAR NİSYAN VERİR.

Mümin erkeklere ve hanımlara söyle gözlerine harama bakmaktan sakınsınlar, ferclerini korusunlar.Ayetinin Dördüncü İhtarı:

Şu ayet Mümin erkekler ihtar eder der ki: ehl-i İslâmda, nazar-ı haram(harama nazar) ziya¬deleştikçe, he¬ve¬sat-ı nefsaniye heyecana gelip, vücudunda su-i is¬timalat ile is¬rafa girer. Haftada bir kaç defa gusle mec¬bur olur. Ondan, tıbben kuvve-i hafızasına zaaf gelir.

Müminlerin Harama Nazar Etmekten Men Edilmesinin Hikmetleri(1)

  • tahkik

Mü’min erkeklere söyle: Gözlerini haramdan sakınsınlar ırzlarını korusunlar. Bu kendileri için daha temizdir. Şüphesiz ki Allah onların bütün yaptıklarından haberdardır. Mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar ve ırzlarını korusunlar, ziynetlerini açmasınlar!” (Nur Suresi, 30-31)

Ayetinin insanın şahsına toplum ve içtimai hayata ve fertlere bakan yüzlerce hakikat ve hikmet ve ihtarlarından bir kısmını icmalen burada beyan edeceğiz.

Göze Sahip Olmak

  • yolcu

Müslüman, elde kor taşımak kadar güç de olsa, müslümanca bir hayatı sürdürmek, el ve dil, göz ve kulak başta olmak üzere bütün uzuvlarına ve bu uzuvlarla sıkı bir münasebet halinde bulunan kalb alemine sahip olmak borcundadır.

İnsan dış dünyayı beş duyu dediğimiz bakmak, dokunmak, dinlemek, tatmak ve koklamak suretiyle tanır. İç alemimizde oluşan ve önce bizi inşa eden, sonra da ya bir davranış olarak ya da yeni bir düşünce halinde tekrar dışarıya çıkan his ve fikirlerimiz hep bize bu beş duyumuz vasıtasıyla ulaşmaktadır.

HARAM BAKIŞLAR

  • tahkik

Çok kıymetli mücevherlerin boş şeylerde harcanması gibi, o paha biçilemeyen gözler şimdilerde yaratılışına taban tabana zıt bir şekilde, en ziyade “haramları temaşa” fiilinde kullanılmakta ve sahibini nefsinin esiri yapıp düşünmez, akletmez, ulvî hislerden mahrum sefil ve rezil bir köle; sapık ve sapkın bir ruh hastası yapmaktadır.